...
شنبه 26 خرداد 1403
سفر و گردشگری

بهترین روش های پس‌انداز برای تعطیلات

می‌خواهید به تعطیلات بروید اما به اندازه کافی پس انداز ندارید؟ پس راهنمایی‌های ما را در این مقاله برای پس‌انداز مطالعه نموده و از امروز برنامه ریزی سفر خود را آغاز کنید.

بیشتر ایرانی‌ها به اندازه کافی به تعطیلات نمی‌روند. اگر می‌خواهید از این کشاکش و دوندگی خلاص شوید، پیش بروید و تقویم خود را برای استراحت علامت بزنید. پس‌انداز کردن را قبل از تاریخ سفر خود شروع کنید تا از اضطراب خود در هنگام سفر جلوگیری کنید و اوقات خوب خود را خراب نکنید. در اینجا روش هایی را برای ایجاد یک برنامه پس انداز بررسی میکنیم.

به بودجه‌های تعطیلات گذشته خود نگاه کنید

بهترین راه برای واقع بینانه بودن هنگام تنظیم بودجه تعطیلات خود این است که عادات خرج کردن خود را از تعطیلات گذشته به یاد آورید. آیا شما توریستی هستید که دوست دارید در یک دورهمی همه را به یک نوشیدنی دعوت کنید؟ آیا برای خریدن سوغاتی اشتیاق دارید؟ شخصیت شما جایی که دوست دارید پولتان را خرج کنید مشخص میکند.

تصور نکنید که تعطیلات جدید شما را تغییر خواهد داد، در عوض این را در نظر بگیرید و بخشی از بودجه خود را تنظیم کنید تا بتوانید در آرامش باشید.

حتی در زمان بی پول نیز پس‌انداز کنید

تعطیلات این نیست که پول اجاره‌ی خود را بگیرید و از آن برای خرید بلیط هواپیما استفاده کنید. این خود میتواند روشی باشد برای ایجاد مشکلاتی که از آن فرار می‌کردید. قبل از تصمیم گیری برای پس‌انداز مربوط به تعطیلات، اولین چیزی که باید بدانید این است که هزینه زندگی شما در هر ماه چقدر است؟ البته این بودجه نباید شامل خرید یا بیرون رفتن با دوستانتان باشد.

به حداقل هزینه های مربوط به خانواده که هرماه باید پرداخت کنید نگاه کنید. قدم بعد این است که بدهی‌های خود را بنویسید تا به یک تعادل در حساب های خود برسید. شروع با این بودجه بندی یک روش عالی برای تعیین میزان پس‌انداز شما از باقی‌مانده درآمدتان است. برای بسیاری از مردم واقع‌بینانه نیست که هر سکه اضافه را پس‌انداز کنند، اما این نقطه شروع برای پس انداز پول برای تعطیلات است.

به کجا می‌خواهید سفر کنید؟

همه مسافرت‌ها و تعطیلات هزینه‌های برابر ندارند. یک تعطیلات یک روزه در یک پارک، نسبت به مسافرت یک هفته‌ای با هواپیما هزینه و زمان کمتری لازم دارد. هدف پس انداز شما باید بر اساس موقعیت مکانی مسافرت شما تنظیم شود. موارد اضطراری مانند بیمه مسافرتی و هزینه های تغییر بلیط هواپیما را در صورت بروز هرگونه خرابی، در نظر بگیرید.

تخمین زدن بالاترین هزینه‌ها، ضمن اینکه شما را برای مذاکره درمورد هزینه‌ها با فروشندگان انعطاف پذیرتر می‌کند، به شما اجازه می دهد تا مقصد تعطیلات خود را بر اساس همان زمانی که میخواهید سفر کنید انتخاب کنید.

به طور کلی اگر قصد دارید در مدت ۶ ماه از مدت زمان شروع پس انداز به مسافرت بروید، مقاصد داخلی را انتخاب کنید که میتوانید طی چند ساعت با هواپیما به آنجا برسید. مقاصد بین المللی را به زمانی اختصاص دهید که فرصت بیشتری برای برنامه ریزی برای بهترین نرخ‌های بلیط هواپیما و هتل داشته باشید.

در برخی زمان ها نرخ‌هایی وجود دارد که می‌تواند سه برابر بیشتر از آنچه خارج از آن فصل هزینه میکنید باشد. اگر به خود فرصت کافی برای برنامه ریزی سفر بدهید، می‌تواند موجب چند میلیون تومان پس انداز شود.

یک هدف برای میزان پس‌انداز خود تنظیم کنید

پس از آنکه نوع تعطیلات خود را فهمیدید، وقت آن است که پس‌انداز کردن را شروع کنید. یک حساب پس‌انداز جدا برای سفر خود باز کنید. اگر عادت دارید به هنگام کم شدن پول حساب‌های دیگرتان، به سراغ حساب پس اندازتان بیایید، حسابی را باز کنید که به راحتی نمی‌توانید مانند حساب بانکی آنلاین از آن پول خارج کنید. مطمئن شوید که برای این حساب کارت نمیگیرید تا وسوسه نشوید از آن استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هدف پس انداز شما برای مدت زمانی که می‌خواهید سفر کنید، برای مقصدتان واقع بینانه است.

هدف اصلی را به اهداف کوچکتر تبدیل کنید. هدف را بر اساس تعداد هفته ها تا تاریخ سفر تقسیم کنید. اگر رسیدن به مبلغ هدف اصلی پس‌اندازتان دور از دسترس است، پس بهتر است که تاریخ سفر خود را برای زمانی دیگر تمدید کنید.

گزینه دوم نیز کوتاه کردن زمان تعطیلات است. در هر صورت، پس انداز پول برای تعطیلات نباید یک مبارزه باشد. اگر هرسال فقط یک بازه زمانی مشخص برای تعطیلات خود دارید، باید تخمین بزنید که از حالا تا آن تاریخ خاص چقدر می‌توانید پس ‌انداز کنید.

وسایل خود را بفروشید

فروش کالاهایی را که دیگر نیازی به آنها ندارید را آغاز کنید، از سایت‌هایی مانند دیوار یا شیپور استفاده کنید تا وسایل قدیمی و غیرقابل استفاده خود را به فروش برسانید. پولی که میگیرید برای دست کشیدن از پس‌انداز کافی نخواهد بود. اما هنگام مسافرت همیشه باید هزینه حمل و نقل زمینی یا وعده های غذایی را بپردازید که احتمالا میتواند آن را پوشش دهد.

در حالی که گرسنه هستید، به خرید مواد غذایی نروید

اگر شما برای یک خانواده خرید میکنید قطعا هزینه کمی ندارد، یکی از ترفندهایی که باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود، اجتناب از خرید در هنگام گرسنگی است. هنگامی که گرسنه هستید احتمال خرید غذاهایی را که قصد خرید آن را ندارید بیشتر است. خرید مواد غذایی در حالی که گرسنه هستید باعث می‌شود که بیشتر از بودجه معین برای خرید هزینه کنید و این می‌تواند شما را از برنامه‌ریزی خود منحرف کند.

هر آنچه که برای نخریدن مواد غذایی اضافی پس‌انداز کردید به حساب پس‌انداز مسافرت خود واریز کنید. دانستن اینکه پس‌انداز کردید کافی نیست. شما باید با افزایش مقدار پس‌انداز به خودتان پاداش دهید.

از کجا می‌توانید برنامه پس‌انداز خود را شروع کنید

یک حساب بانکی مناسب برای آغاز پس انداز پول برای تعطیلات مناسب است. با مقدار پولی که با این روش‌ها به دست می‌آورید ثروتمند نخواهید شد. اما این پول رایگانی است که می‌تواند هزینه‌های کوچیک شما را در طول مدت اقامتتان تامین کند.

همیشه برای مسافرت به خارج از کشور، حداقل از ۶ ماه قبل برنامه ریزی کنید تا خود را برای هزینه‌های سفر آماده کنید. معمولا بیشتر هزینه‌ها مربوط به مسافرت‌های بین المللی است.


بیشتر بخوانید

در تعطیلات و سفرهای خود ورزش کنید و فعال بمانید

نفیسه محمدی

بهترین مقاصد طبیعت گردی در اردیبهشت ماه

صحرا

چگونه ارزان سفر کنیم؟

صحرا

بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در فصل بهار

صحرا

بهترین مقاصد طبیعت گردی ایران در خرداد ماه

صحرا

ارسال دیدگاه