...
سه شنبه 2 مرداد 1403
انگیزه

چرا هیچوقت برای تغییر دیر نیست؟

روند کلی زندگی ما در عین ثابت بودن همواره با اتفاقات و تغییراتی زیادی همراه است، تغییراتی که می توانند برای ما خوشایند یا ناخوشایند باشند. ما از بسیاری تغییرات صمیمانه استقبال میکنیم درحالی که ممکن است از برخی دیگر برای ما چندان خوشایند نباشد.

اکنون زمان آن رسیده است که از خودمان این سؤال را صادقانه بپرسیم: چند بار خودمان را از فرصت ها، تجربیات و رویاهایمان محروم کرده ایم؟ چند وقت است که کارها را از لیست خود خط میزنیم نه به این دلیل که تکمیل شده اند، بلکه چون در قدرت انجام دادن آن به خودمان شک داریم؟

هیچ نیرویی قدرتمندتر از اراده وجود ندارد، و این اراده است که می‌تواند فراتر از موانعی باشد که پیش روی شماست، اراده به شما میگوید که از آن موانع عبور کنید یا از آن دور شوید. نه به خاطر ناتوانی شما در کامل کردن آن، بلکه بخاطر ناتوانی در تغییر در برنامه‌هایتان. هیچوقت برای تغییر در زندگی‌ دیر نیست. در اینجا مراحلی برای خلاص شدن از موانع و چگونگی دستیابی به زندگی که همیشه آرزوی داشتن آن را داشته اید وجود دارد.

۳ طرز فکر که باید از آن ها خلاص شوید:

۱- ”سن من برای شروع زیاد است“

همانطور که گفته می شود، ‘سن فقط یک عدد است’ و در واقع این فقط زمان است که اندازه گیری می‌شود. اغلب ما سن خود را به عنوان یک جدول زمانی به اهداف خود مرتبط می کنیم.

“من می خواهم تا ۲۵ سالگی به یک شهر دیگر بروم. می خواهم تا ۳۰ سالگی شغل موفقی داشته باشم. تا ۳۵ سالگی می خواهم یک خانه داشته باشم. من میخواهم تا ۴۰ سالگی به ۲۰ کشور سفر کرده باشم.” برآورده نشدن این اهداف می تواند منجر به احساس ناکامی شود.

ماهیت زمان این نیست که از آن به عنوان هدف تعیین شده استفاده شود بلکه زمان خود یک دستور العمل و راهنماست. رویداد های زندگی شما با سرعتی متفاوت از تمام اطرافیانتان رخ می دهد و در مسیر شما موانع زیادی قرار دارد. تفاوت اصلی در این است که شما با دیدن آنها پریشان و گیج می‌شوید یا از آن لحظات برای آگاه شدن و یافتن یک مسیر جایگزین استفاده می‌کنید. در آخر، زمان نباید محدودیتی باشد که چه زمانی باید انجام دهیم، بلکه یک راهنماست برای نشان دادن اینکه آیا ما در مسیر هستیم و آیا هنوز این لیست اهداف با شما هم سو است یا خیر.

۲- ”من به اندازه کافی پول ندارم“

چندبار گفته اید “من پول کافی ندارم” در مقابل “من بیشتر از حد نیاز پول دارم“ عبارت ”من پول کافی ندارم” بسیار رایج است و به راحتی در مکالمات روزمره ما ادغام میشود و در حالی که متوجه اثرات منفی آن نمی‌شویم.

رابطه و مکالماتی که ما درباره پول داریم، در واقع اثر قدرتمند تری از آنچه ما فکر میکنیم دارند، داشتن ذهنیت مثبت در مورد آن برای زندگی که شما میخواهید داشته باشید بسیار مهم است. ما اغلب به پول اجازه می‌دهیم شیوه زندگی ما را تعیین کند و با گذشت زمان میل و اشتیاق ما برای تغییر بیشتر می‌شود.

بهتر آن است به جای آنچه ندارید، روی آنچه اکنون دارید تمرکز کنید. انرژی خود را صرف شکرگزاری کنید. فرصت هایی که پول میتواند همین حالا برای شما فراهم کند، از جمله تلفن‌های هوشمند خود و یا رایانه ای که با آن این مقاله را میخوانید. همه چیز در زندگی نیاز به انرژی دارد. چه صحبت های منفی چه صحبت های مثبت، هر دوی آنها به یک میزان انرژی لازم دارند. پس چرا انرژی خود را صرف افکار مثبت نکنید؟

۳- ”از فردا شروع میکنم“

شروع از فردا همیشه بزرگترین پس رفت است، با عقب انداختن اهداف شخصی خودتان، به طور ناخودآگاه به مغز خود می‌فهمانید که آنها اهمیتی ندارند. اهداف شما همیشه با ارزش و مهم هستند. ابتدا نگاه کنید و ببینید آیا عادت خاصی دارید که شما را از پیشبرد اهدافتان باز می‌دارد یا جای خاصی است که شما بیشتر وقت خود را آنجا میگذرانید؟

آیا شما به همه چیز “بله” می‌گویید و پروژه های دیگران را بیشتر از خودتان انجام می‌دهید؟
آیا از پا در آمده‌اید؟ خسته‌اید؟
آیا از اینکه نمی‌دانید از کجا شروع کنید احساس ناراحتی میکنید؟

قدم اول همیشه “خودآگاهی” است.

چگونه متفاوت زندگی کنیم؟

۱- مشخص کنید چه چیز و چرا؟

در مورد آنچه که برای شما مهم است فکر کنید و ببینید که چرا برای شما مهم است:

آیا به دنبال تغییر در حرفه و فعالیت خود هستید؟ اگر چنین است، پس عمیق تر تحقیق کنید چرا که این حرفه جدید را میخواهید.
آیا به دنبال وقت آزادتری برای انجام کارهای خلاقانه هستید؟ به این فکر کنید که چرا این کار برای شما ارزش قابل توجهی دارد، و چه چیزی را میخواهید کنار بگذارید تا برای فعالیت های خلاقانه وقت آزادتری داشته باشید؟
آیا به دنبال شروعی کاملا جدید و رفتن به مکانی نا آشنا هستید؟ فکر کنید چه چیزی را در مورد آن مکان خاص دوست دارید و چگونه میخواهید به آنجا بروید؟ درباره احساسات خود تامل کنید.

برای زندگی متفاوت، شما باید به اندازه کافی راحت باشید زیرا همه این‌ها به اعتماد به نفس شما بستگی دارد.
اعتماد به نفس و خودآگاهی محرکی است که در شرایط سخت و آزمون های زندگی ممکن است شما را به تصمیم گیری های ناراحت کننده سوق دهند. اینکه به طور عمیق درباره خواسته های خود فکر کنید، می تواند این اطمینان را بدهد که این مسیرهای جدید مطابق با ارزش های شما هستند.

۲- چیزی که میخواهید باشید را در ظاهر نشان دهید

اگر میخواهید زندگی متفاوتی داشته باشید و احساس موفقیت بیشتری در زندگی خود داشته باشید، در ابتدا باید به عنوان همان نسخه از خودتان که میخواهید باشید ظاهر شوید. شما باید نقشتان را بازی کنید و میتوانید با تصور کردن شخصی که بسیار تحسین میکنید این کار را انجام دهید. این میتواند ویژگی های رهبری آن فرد باشد یا نحوه برخوردشان با موقعیت‌های خاص. حضور در این سبک زندگی متفاوت و همچنین انرژی که از آن میگیرید، این را به یک حقیقت در زندگی واقعی شما هم منتقل میکند.

۳- تغییرات کوچک میتواند بیشترین تاثیر را داشته باشد

وقتی می خواهید زندگی خود را تغییر دهید، لازم نیست این لحظه باشکوه باشد. اغلب اوقات تغییرات کوچک اثر بیشتری می گذارد. به عنوان مثال، اگر یکی از اهداف شما سالم تر بودن و درآمد بیشتر در سال جاری باشد، راه حل رایج عضویت در یک سالن ورزشی، ایجاد برنامه رژیم غذایی و تعهد به انجام ورزش در طول هفته است. تمامی عادات خوب برای شکل گیری به زمان، تکرار و صبر نیاز دارند.
در این میان، زندگی سالم فقط به رژیم های غذایی و ورزش محدود نمی شود. میتوانید فقط با کم کردن میزان شکر قهوه خود شروع کنید به جای اینکه کاملا شکر را حذف کنید.

برای مثال، معمولاً قهوه خود را تلخ و با یک قاشق شکر میخورید و در طول روز دو قهوه می نوشید. یکی قبل از کار و دیگری در حین کار. یک قاشق شکر معادل تقریباً چهار گرم شکر است (دو برابر فنجان روزانه شما) بدین صورت تنها در یک ماه شما به راحتی ۲۴۰ گرم شکر مصرف می کنید. تغییرات اندکی مانند کم کردن یا حذف کردن شکر از قهوه در بلند مدت میتواند تاثیر زیادی داشته باشد.

سخن آخر

به یاد داشته باشید که برای ایجاد تغییر هیچوقت دیر نیست و عواملی مانند زمان، سن یا حتی تجربه نباید اشتیاق شما را برای دنبال کردن رویاها، پروژه ها و زندگی متفاوت، متوقف کند.

همانطور که زندگی ما همیشه رو به جلو در حرکت است، همیشه به یاد داشته باشید که شما نیز در حرکت هستید و همیشه از آنچه که فکر میکنید آماده تر هستید. این زندگی شماست که فقط یک بار آن را تجربه میکنید و ارزش آن را دارد که عالی باشد.


بیشتر بخوانید

اصلی ترین مزایای آموزش آنلاین و مجازی، معرفی بهترین منابع آموزش آنلاین

صحرا

۷ حقیقت شگفت انگیز درباره افراد مثبت اندیش

پدرام

چطور انگیزه و علاقه خود را حفظ کنیم؟

پدرام

چگونه کارها را به صورت کارآمد انجام دهیم؟

پدرام

آیا احساس شکست می کنید؟ 10 نکته برای شروعی دوباره

صحرا

افزایش امیدواری به آینده با ۱۰ روش

پدرام

2 دیدگاه ها

میلاد سه شنبه 4 آذر 1399 at 10:24

مقاله انگیزشی بی نظیری بود لطفا باز هم مقالات مشابه داشته باشین

پاسخ
ناشناس پنجشنبه 15 دی 1401 at 22:03

بسیار مفید بود

پاسخ

ارسال دیدگاه