...
پنجشنبه 10 اسفند 1402
فناوری

WhatsApp به کاربران اجازه می دهد تا Spam ها را مستقیما از صفحه قفل مسدود کند

whatsapp spam-block-lock-screen

هنگامی که یک شماره ناشناس برای شما پیامک می‌فرستد، WhatsApp یک یادداشت هشدار را مستقیماً زیر اطلاعات تماس فرستنده نشان می‌دهد.

WhatsApp پلتفرم پیام‌رسان محبوب Meta، ویژگی جدیدی را ارائه کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا Spam ها را مستقیماً از صفحه قفل خود مسدود کنند. هدف این به روز رسانی مبارزه با شیوع فزاینده پیام های Spam و دادن کنترل بیشتر به کاربران بر تجربه پیام رسانی است.

پیام‌های Spam مدت‌هاست که یکی از نگرانی‌های شبکه‌های پیام‌رسانی مانند WhatsApp بوده و کاربران را با پیام‌های نامطلوب از پیشنهادهای تبلیغاتی گرفته تا طرح‌های تقلبی پر می‌کند. واتس اپ با اجازه دادن به کاربران برای انجام اقدامات مستقیم از صفحه قفل خود، قصد دارد حریم خصوصی و امنیت کاربر را افزایش دهد و در عین حال تجربه پیام رسانی یکپارچه تر را تقویت کند.

این ویژگی جدید به کاربران WhatsApp امکان می‌دهد پیام‌های Spam را بدون نیاز به باز کردن قفل دستگاه خود یا حرکت از طریق برنامه، شناسایی و مسدود کنند. هنگامی که یک اعلان پیام هرزنامه روی صفحه قفل ظاهر می شود، کاربران اکنون می‌توانند برای دسترسی به چندین گزینه، از جمله گزینه مسدود کردن فوری فرستنده، روی اعلان فشار طولانی مدت فشار دهند. WhatsApp یک پیام ثانویه برای گزارش مخاطب نیز نمایش می‌دهد.

whatsapp block spam without openning the message

قابل ذکر است، واتس اپ قبلاً یک یادداشت هشدار را در زیر جزئیات تماس هر شماره ناشناسی که از آن پیام دریافت می کردید نشان می‌داد. پس از گزینه هایی برای افزودن مخاطب، مسدود کردن یا گزارش و مسدود کردن آن‌ها وجود دارد. به غیر از این گزینه های مستقیم، می توانید پیشگیرانه یک مخاطب را مسدود کنید. در بخش گزینه‌های بیشتر در صفحه اصلی، به تنظیمات > حریم خصوصی > مخاطبین مسدود شده > افزودن > جستجو، سپس مخاطبی که میخواهید مسدود کنید انتخاب کنید. Settings > Privacy > Blocked contacts > Add

کاربران موظفند شماره تلفن خود را در WhatsApp ثبت کنند. هر کسی که اطلاعات تماس شما را داشته باشد می‌تواند در WhatsAppبرای شما پیام ارسال کند. با این حال، این همچنان یک نگرانی حفظ حریم خصوصی است. طبق گزارش‌ها، این شرکت در حال کار بر روی راهی است که امکان اتصال بر روی پلتفرم را بدون مبادله شماره تلفن فراهم کند.

بیشتر بخوانید

چه زمانی برای خرید آیپد و مک بوک ایر مناسب است؟

صحرا

اضافه شدن ویژگی های صوتی جدید به instagram reels

صحرا

داخل جعبه اپل ویژن پرو (Apple Vision Pro) چیست؟ آنباکس اپل ویژن پرو

صحرا

خریداران Apple Vision Pro هدست‌های خود را پس می‌دهند!

صحرا

اولین ربات‌های انسان‌ نما به استخدام شرکت BMW درامدند

صحرا

بازی‌ها و برنامه‌های بهینه شده برای نسل جدید Xbox

صحرا

ارسال دیدگاه