...
چهارشنبه 3 مرداد 1403
فناوری

افزایش کاربران Google One به بیش از 100 ملیون پس از اعلام طرح Gemini

افزایش کاربران Google One به بیش از 100 ملیون

Google One بلافاصله پس از اعلام طرح پیشرفته Gemini از 100 میلیون مشترک فراتر رفت. ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل فاش کرد که کاربران به زودی می توانند از طریق اشتراک Google One از Gemini در Gmail، Docs و موارد دیگر استفاده کنند.

Google One، سرویس اشتراک همه‌جانبه این شرکت برای فضای ذخیره‌سازی ابری اضافی در Gmail، Google Photos، Drive و موارد دیگر، اخیراً از 100 میلیون مشترک عبور کرده است. نقطه عطف اصلی تنها یک روز پس از آن رخ داد که غول فناوری Gemini Advanced، دستیار هوش مصنوعی (AI) را که توسط قدرتمندترین مدل پایه آن، Gemini Ultra پشتیبانی می‌شود، رونمایی کرد. طرح اشتراک آن با Google One همراه است و گفته می شود که به رشد سریع مشترکین Google One کمک کرده است. این سازنده موتور جستجو اعلام کرده بود که طرح Gemini Advanced قابلیت‌های هوش مصنوعی را به سایر سرویس‌های خود نیز خواهد آورد.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت، این نقطه عطف را از طریق پستی در X (که قبلا توییتر نامیده می شد) فاش کرد و گفت: «ما به تازگی از 100 میلیون مشترک Google One عبور کرده ایم! مشتاقانه منتظریم تا با طرح جدید AI Premium ما (که دیروز راه اندازی شد) که ویژگی های هوش مصنوعی مانند Gemini Advanced را ارائه می دهد، بر روی آن شتاب ایجاد کنیم. علاوه بر این، او همچنین فاش کرد که Gmail، Docs و سایر سرویس‌هایی که بخشی از اشتراک Google One هستند نیز ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را دریافت خواهند کرد.

100 ملیون افزایش کاربر Google One

این عدد برای این غول فناوری قابل توجه است، زیرا در سال 2021 پیشنهاد فضای ذخیره سازی نامحدود رایگان خود را برای Google Photos حذف کرد و از آن زمان تاکنون کاربران را مجبور به انتخاب اشتراک پولی کرده است. در آن زمان، این حرکت محبوبیتی نداشت، به خصوص برای کاربرانی که از بیش از 15 گیگابایت داده پشتیبانی می کردند، که بیش از محدودیت رایگان بود. با این حال، به دست آوردن بیش از 100 میلیون مشترک در کمتر از چهار سال، ارزش پیشنهادی Google One را برجسته می‌کند.

تأثیر این دستاورد در مقایسه با اشتراک‌های پولی YouTube این شرکت واضح‌تر می‌شود. گوگل همچنین اخیراً به 100 میلیون مشترک در این پلتفرم رسیده است که هم مشترکین YouTube Premium و هم مشترکین YouTube Music را شامل میشود. این نقطه عطف 9 سال پس از اولین بار اعلام یک سطح پولی برای YouTube اتفاق افتاد (YouTube Red در اکتبر 2015 راه اندازی شد).


بیشتر بخوانید

داخل جعبه اپل ویژن پرو (Apple Vision Pro) چیست؟ آنباکس اپل ویژن پرو

صحرا

اینستاگرام در حال کار بر روی ویژگی نوشتن پیام با هوش مصنوعی است

صحرا

WhatsApp به کاربران اجازه می دهد تا Spam ها را مستقیما از صفحه قفل مسدود کند

صحرا

ایلان ماسک مکان شرکت Neuralink را از Delaware به Nevada تغییر می‌دهد

صحرا

مهندسان داده چگونه باید برای دنیای هوش مصنوعی آماده شوند؟

صحرا

رونمایی از نسل بعدی آیپد در اواخر ماه مارس ۲۰۲۴ با تمرکز روی ارتقا سخت افزار

پدرام

ارسال دیدگاه