...
سه شنبه 4 اردیبهشت 1403
موفقیت شغلی و تحصیلی

بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟ 12 کاری که باید بعد از دبیرستان انجام دهید

بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟ 12 کاری که باید بعد از دبیرستان انجام دهید

آیا با فکر کردن به روزی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوید، کمی عصبی می شوید؟ از خودتان می‌پرسید بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟ در واقع باید بدانید میزان آزادی که برای ایجاد مسیر خود در زندگی دارید هیجان انگیز است. اما ممکن است شما نیز در آن غرق شوید، به خصوص اگر هیچ ایده ای ندارید که میخواهید بعد از دبیرستان و با ادامه‌ی زندگی خود چه کار کنید.

بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان مستقیماً به کالج یا دانشگاه می‌روند. در حالی که این یک مسیر رایج است، ممکن است گزینه های دیگری را نیز بخواهید بررسی کنید. به هر حال، رفتن به کالج یا دانشگاه پس از فارغ التحصیلی تنها راه برای یک زندگی موفق نیست.

همانطور که در مورد شغلی که باید دنبال کنید فکر می‌کنید، راه‌های معنادار زیادی برای استفاده از زمان شما وجود دارد. در این مقاله، ما در مورد اینکه چگونه می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام مسیر را انتخاب کنید، صحبت خواهیم کرد. همچنین بررسی خواهیم کرد که چه کارهایی می توانید بعد از دبیرستان انجام دهید تا دانش، مهارت‌ها و ارزش‌هایی را که برای موفقیت نیاز دارید ایجاد کنید.

چگونه تصمیم بگیریم که بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟

ذهنیت صنعتگر بر آنچه می‌توانید به جهان ارائه دهید تمرکز می‌کند. ذهنیت اشتیاق به جای آن بر آنچه جهان می‌تواند به شما ارائه دهد تمرکز می‌کند.

ممکن است در مورد اینکه بعد از فارف التحصیلی دبیرستان چه کاری باید انجام دهید، کمی گمراه شده باشید. به هر حال، با وجود گزینه‌های بسیار زیاد بعد از دبیرستان، چگونه می‌توانید مطمئن باشید که انتخابی که انجام می‌دهید درست است؟

می‌توانید با استفاده از طرز فکر صنعتگر، گزینه‌های خود را محدود کنید، این مفهوم در مورد ایجاد مهارت‌های ارزشمند است. شما بر روی تسلط بر مهارت‌های خاص تمرکز می‌کنید و این اشتیاق به طور طبیعی دنبال خواهد شد. این شما را تشویق می‌کند تا در رشته یا شغل خود آنقدر خوب شوید که برجسته و ضروری و مهم باشید.

دانشگاه تنها راه برای ایجاد مهارت‌های ارزشمند نیست. اما هر جایگزینی که در نظر بگیرید باید تضمین کند که حتما به یادگیری و رشد ادامه می‌دهید. شروع این سفر بهبود و رشد به شما مزیت بزرگی خواهد داد. شما را برای موفقیت بلندمدت و آینده ای معنادار قرار می‌دهد.

می توانید از طرز فکر صنعتگر استفاده کنید تا تصویر واضح تری از کارهایی که باید بعد از دبیرستان می‌خواهید انجام دهید به دست آورید.

در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید از خود بپرسید:

 • چه ارزشی می‌توانم به اطرافیانم ارائه دهم؟
 • موهبت‌های طبیعی من چیست؟ چه مهارت‌هایی را قبلاً کسب کرده‌ام؟
 • چگونه می‌توانم از این استعدادها و مهارت‌ها برای ارائه ارزش به افراد دیگر استفاده کنم؟
 • چگونه می‌توانم با استفاده از این مهارت‌ها تمرین کنم تا بتوانم پیشرفت کنم؟
 • از کجا می‌توانم بازخورد ارزشمندی برای بهبود کسب کنم؟
 • کجا می‌توانم به دنبال مربیان یا همسالانی بگردم که بتوانند به من بازخورد بدهند؟

انتخاب‌های کوتاهی که به شما امکان می دهد مهارت های خود را از طریق تمرین و بازخورد تقویت کنید. هنگامی که گزینه های خود را محدود کردید، تصمیم گیری بسیار آسان تر خواهد بود.

بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟ 12 کاری که باید بعد از دبیرستان انجام دهید

12 کاری که باید بعد از دبیرستان انجام دهید

هر فردی استعدادهاو مهارت‌های متفاوتی دارد. بنابراین لازم نیست برای انجام کاری که دیگران انجام می‌دهند، خودتان را تحت فشار قرار دهید. البته، همچنان مهم است که از زمان خود عاقلانه برای ایجاد مجموعه مهارت و شخصیت خود استفاده کنید.

در حالی که چیزهای بی اهمیت زیادی وجود دارد که می‌توانید روی آنها تمرکز کنید، در اینجا لیستی از کارهای مفیدی برای شما تهیه کرده‌ایم که می‌توانید بعد از دبیرستان علاوه بر رفتن به دانشگاه انجام دهید.

1. یک سال فاصله بگیرید

یک سال فاصله یک استراحت برنامه ریزی شده است که به شما امکان می دهد پیشرفت حرفه‌ای و شخصی خود را دنبال کنید. این کار را می توان بدون فشار امتحانات یا خوب بودن در مدرسه انجام داد.

علیرغم نامش، یک سال فاصله نباید یک سال طول بکشد. شما می‌توانید فقط چند ماه از درس فاصله بگیرید تا مهارت‌ها و علایق خود را کشف کنید و بهتر بفهمید که می‌خواهید در آینده چه کاری انجام دهید.

برخی از فارغ التحصیلان دوره کارآموزی و ایجاد روابط حرفه‌ای را انتخاب می‌کنند. برخی دیگر دوره‌های آنلاین می‌گذرانند، در حالی که برخی دیگر بر سفر و انجام کارهای داوطلبانه تمرکز می‌کنند. آنها همچنین ممکن است بر روی توسعه مهارت‌هایی مانند بودجه بندی و دانش اقتصادی و هوش مالی خود نیز کار کنند.

یک سال فاصله گرفتن ( یا حتی چند ماه) می‌تواند مفید باشد. برای مثال، نظرسنجی فارغ‌التحصیلان Gap Year، نشان داد که فاصله گرفتن ممکن است به بهبود اعتماد به نفس، بلوغ و مهارت‌های ارتباطی کمک کند. یک مطالعه همچنین نشان داد که دانش‌آموزانی که یک سال از درس فاصله داشته‌اند، احتمال بیشتری برای کسب نمرات بهتر در کالج و دانشگاه دارند.

البته، گرفتن یک سال فاصله ممکن است با اشکالاتی همراه باشد. احتمالا دیرتر از همتایان خود فارغ التحصیل خواهید شد. همچنین ممکن است در مطالعات خود انگیزه و سرعت عملتان را از دست بدهید.

همانطور که گفته شد، یک استراحت برنامه ریزی شده هنوز می‌تواند ارزش وقت شما را داشته باشد. آنچه مهم است داشتن یک برنامه و اهداف عملی برای خود است. نه که صرفا یک سال هیچ کاری نکنید!

2. مهارت‌های مورد نیازتان را توسعه دهید

هر فردی توانایی‌ها و استعدادهای طبیعی متفاوتی دارد. این ایده خوبی است که استعدادهای طبیعی خود را کشف کنید و بهبود بخشید، اما به همان اندازه مهم است که مجموعه مهارت‌های خود را گسترش و رشد دهید تا بتوانید سازگار شوید. مهارت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید یاد بگیرید تا درها را به روی فرصت های شغلی بیشتری باز کنید. نمونه هایی از مهارت های مورد نیاز عبارتند از تجزیه و تحلیل داده هاو یا بازاریابی دیجیتال.

می‌توانید اصول اولیه این مهارت‌ها را از طریق دوره‌های کارآموزی، دوره‌ها و صحبت با مربیان کسب کنید. همچنین می توانید کتاب بخوانید تا انگیزه و الهام بگیرید تا بفهمید چه چیزی می‌خواهید یاد بگیرید. به علاوه، یافتن اطلاعات مرتبط از طریق پلتفرم‌های آنلاین مانند YouTube، Coursera و Udemy آسان است.

3. محصولی با کیفیت استثنایی ایجاد کنید

شما میتوانید از روند ساخت محصولی که به دیگران ارزش میدهد و یک مشکل واقعی را حل می‌کند، چیزهای زیادی یاد بگیرید. البته، پولی که می‌توانید به دست آورید یک امتیاز عالی است.

با فهرست کردن ایده‌های خود شروع کنید. سپس در مورد آنها تحقیق کنید تا متوجه شوید که کدام کاربردی ترین و قابل فروش ترین است. آیا تعداد قابل قبولی از افرادی که این مشکل را دارند وجود دارد؟ چگونه می‌توانید راه حل های موجود را بهبود ببخشید؟

علاوه بر این، سعی کنید با دوستان یا اعضای خانواده که با این مشکل روبرو هستند صحبت کنید تا بینش بیشتری کسب کنید. سپس، می توانید کار بر روی نمونه اولیه خود را شروع کنید. با منابعی که دارید شروع به ساخت محصول کنید.

اگر بودجه زیادی ندارید، اشکالی ندارد. شما می‌توانید ایده‌هایی را برای محصولاتی که در ابتدا نیاز به سرمایه زیادی ندارند، ایده بگیرید. به عنوان مثال می توان به خدمات یا محصولات دیجیتال اشاره کرد. سپس، ارائه محصول خود را به افرادی که می شناسید آغاز کنید. بازخورد آنها را دریافت کنید و به تدریج روی بهبود آن قبل از بازاریابی برای مخاطبان بزرگتر کار کنید.

بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟ 12 کاری که باید بعد از دبیرستان انجام دهید

4. فریلنسری با ارائه خدمات

آیا شما هنرمند ماهری هستید؟ یا شاید شما در طراحی گرافیک عالی هستید یا در نوشتن مهارت دارید؟ تمام مهارت‌های فعلی خود را فهرست کنید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید از آنها برای ارائه خدمات مورد نیاز مردم استفاده کنید.

در مورد مشکلات احتمالی مشتری ایده آل خود فکر کنید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید به حل آن مسائل کمک کنید. هنگامی که جایگاه خود را پیدا کردید، می‌توانید نمونه کارها و مطالعات موردی ایجاد کنید. این ممکن است شما را ملزم کند که در ابتدا پروژه ها را به صورت رایگان یا با هزینه کم انجام دهید.

همچنین ممکن است دوره‌های کوتاهی وجود داشته باشد که بتوانید برای ارتقای مهارت‌های خود و کسب گواهینامه‌هایی که به شما در ایجاد اعتماد با مشتریانتان کمک می‌کنند، بگذرانید.

همانطور که ماهرتر و با تجربه تر می‌شوید، می‌توانید نرخ‌های خود را افزایش دهید و با مشتریان و شرکت‌های بزرگتر ارتباط برقرار کنید.

5. در یک دوره تجارت و اقتصاد شرکت کنید

بعد از دبیرستان حتما در یک دوره تجارت و اقتصاد شرکت کنید. این می‌تواند آنلاین باشد یا در یک دوره از کلاس‌های علمی کاربردی و یا فنی و حرفه‌ای باشد. این هنرستان ها دانش آموزان را برای مشاغل مختلف فنی آماده می‌کنند.

به عنوان مثال می توان به بهداشت دندان، برق، لوله کش و تکنسین‌های دامپزشکی اشاره کرد. ممکن است از سه ماه تا دو سال طول بکشد تا یک برنامه به پایان برسد و دیپلم بگیرید.

باز هم، شما باید معایب پیوستن به چنین برنامه‌هایی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر قصد ندارید تحصیلات خود را در آینده ادامه دهید، ممکن است مدرسه تجارت و کسب و کار منجر به رشد شغلی محدود شود.

اما مدرسه بازرگانی مقرون به صرفه تر است و می‌تواند درها را به روی مشاغل مورد تقاضا باز کند. علاوه بر این، چنین برنامه هایی اغلب آموزش های عملی و متمرکز بر شغل را ارائه می‌دهند. این به شما این امکان را می‌دهد که در زمان کمتری مهارت یا کاردستی جدیدی را انتخاب کرده و به آن مسلط شوید.

6. مجموعه مهارت‌های خود را با یک شغل سطح پایه افزایش دهید

شروع کار درست بعد از دبیرستان راه خوبی برای کسب تجربه و تقویت رزومه است. از طریق یک شغل، می‌توانید مهارت هایی را که برای موفقیت نیاز دارید ایجاد کنید. نمونه هایی از این مهارت های ارزشمند عبارتند از: ارتباطات، رهبری و مدیریت زمان.

شما این فرصت را خواهید داشت که از همکاران خود یاد بگیرید. به علاوه، می توانید روابط حرفه‌ای با افراد در آن زمینه ایجاد کنید.

در اینجا چند نکته برای جستجوی کار به عنوان فارغ التحصیل دبیرستان آورده شده است:

 • شروع به فهرست کردن انواع مشاغلی که برای آنها واجد شرایط هستید شروع کنید. ورود به برخی صنایع آسان تر است حتی اگر مدرک دانشگاهی نداشته باشید. به عنوان مثال می توان به بازاریابی دیجیتال، سلامت جامعه و مشاغل مرتبط با طراحی اشاره کرد.
 • سعی کنید تا آنجا که می توانید در مورد ترجیحات خود انعطاف پذیر باشید. هنگام درخواست شغل، خود را خیلی محدود نکنید.
 • یک رزومه برای جستجوی شغل خود ایجاد کنید، زیرا این نشان می‌دهد که شما در مورد درخواست خود جدی هستید. شامل پروژه‌هایی که روی آن‌ها کار کرده‌اید، نقش‌های رهبری، مسابقات و فعالیت‌های فوق‌درسی را بگنجانید.
 • از طریق دوستان و اعضای خانواده نیز به دنبال فرصت‌ها باشید. کار کردن برای افرادی که می‌شناسید به شما کمک می‌کند تا مخاطبین ایجاد کنید و هنگام درخواست برای مشاغل آینده، دریافت مراجع را آسان‌تر می‌کند.
 • به جای یک کار در یک زمان، برای چندین شغل به طور همزمان درخواست دهید. و به یاد داشته باشید، هر چه برای مشاغل مرتبط تری درخواست دهید، شانس شما برای رسیدن به شغل خوب بیشتر است.

7. شاگرد شوید تا حرفه‌ای بیاموزید

کارآموزی برنامه‌ای است که فارغ التحصیلان جدید را برای یک حرفه یا شغل خاص آموزش می‌دهد. این یک فرصت طولانی مدت برای شما فراهم می‌کند تا همزمان کار کنید و تحصیل کنید. شما تجربه عملی را با کار تمام وقت و در حین تکمیل آموزش خود به صورت جانبی به دست خواهید آورد.

به شما کارها و مسئولیت‌هایی در سطح ابتدایی داده می‌شود. علاوه بر این، احتمالاً زمانی را صرف یادگیری از افراد ارشد و متخصصان در این زمینه خواهید کرد. همچنین ممکن است مجبور شوید در برنامه‌های آموزشی شرکت کنید و برای ارزیابی بروید.

انواع مختلفی از دوره‌های کارآموزی ارائه می‌شود. برخی از آنها را می‌توان به طور کامل در محل کار شما تکمیل کرد. دیگران ممکن است از شما بخواهند که در کلاس‌های کالج یا دانشگاه شرکت کنید.

در اینجا چگونه می‌توانید شروع به جستجوی فرصت‌های کارآموزی کنید:

 • درباره فرصت های موجود در منطقه خود تحقیق کنید. می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید، از مدرسه خود کمک بگیرید یا با کالج های محلی تماس بگیرید تا در مورد گزینه های خود سوال کنید.
 • هنگامی که گزینه‌های خود را انتخاب کردید، شروع به تهیه اسناد مورد نیاز برای برنامه کنید. این ممکن است شامل یک نامه پوششی، رزومه، مراجع و گواهینامه‌ها باشد.
 • درخواست خود را ارسال کنید در صورت امکان، اسناد خود را شخصاً تحویل دهید. این می‌تواند تأثیر خوبی بر کارفرمای شما بگذارد.
 • مجدداً، برای افزایش شانس خود برای تضمین یک دوره کارآموزی، برای چندین برنامه به طور همزمان درخواست دهید.

8. بعد از دبیرستان کارآموزی پیدا کنید

کارآموزی یک فرصت کوتاه مدت برای شماست تا تجربه کاری کسب کنید. دوره‌های کارآموزی معمولا برای دانشجویان و افراد جوانی که خواهان تجربه سطح ابتدایی هستند، در نظر گرفته می‌شود. راه‌های مختلفی برای یافتن یک فرصت کارآموزی مناسب وجود دارد.

می‌توانید با پرسیدن از دوستان و خانواده شروع کنید که آیا از کارآموزی در محل کار خود اطلاع دارند یا خیر. همچنین می‌توانید به صورت آنلاین در جاهایی مانند یک پلت فرم جستجوی شغل مانند LinkedIn نگاه کنید. از طرف دیگر، می‌توانید از کسب‌وکارها و شرکت‌های محلی دیدن کنید تا بپرسید که آیا کارآموزی ارائه می‌دهند یا خیر. سازمان‌های غیرانتفاعی نیز ممکن است منبع فرصت‌های کارآموزی باشند.

باز هم، شما نیاز دارید یک رزومه و نامه پوششی برای درخواست خود ایجاد کنید. سعی کنید رزومه خود را کوتاه نگه دارید، حداکثر در حدود یک صفحه. همچنین، آن را مختصر بیان کنید و فقط تجربه مرتبط و نقش‌های رهبری خود را برجسته کنید.

بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟ 12 کاری که باید بعد از دبیرستان انجام دهید

9. حتما به سفر بروید

اگر منابع و زمان لازم برای سفر دارید، حتما سفر کنید. حتی به سفر خارج از کشور هم فکر کنید. این تجربه می‌تواند به شما کمک کند تا از منطقه امن خود خارج شوید و به شما امکان می‌دهد اعتماد به نفس و مهارت‌های ارتباطی قوی تری ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های پس‌انداز برای تعطیلات

شما همچنین این فرصت را خواهید داشت که در مورد یک فرهنگ جدید بیاموزید. راه های زیادی وجود دارد که می‌توانید از فرصت سفر به خارج از کشور استفاده کنید. در اینجا چند گزینه برای بررسی وجود دارد:

 • در یک برنامه تبادلی که توسط کالج ها یا دانشگاه ها ارائه می‌شود شرکت کنید
 • در کشور دیگری کار داوطلبانه انجام دهید
 • برای کار در کشور دیگری اقدام کنید
 • برای برنامه های کارآموزی در خارج از کشور اقدام کنید
 • سفرهای کوتاهی را با دوستان یا اعضای خانواده برای بازدید از کشورهای مختلف ترتیب دهید

اگر نمی توانید با والدین یا قیم سفر کنید، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. می‌توانید با شرکت‌ها، سازمان‌ها یا آژانس‌هایی تماس بگیرید که می‌توانند کار، تحصیل یا کار داوطلبانه را برای شما ترتیب دهند. اگر همچنان توانایی رفتن به سفر خارج از کشور را ندارید، می‌توانید از کشور خودتان شروع کنید و شهرهایی را که تا به حال به آن سفر نکرده‌اید ببینید. تجربه شگفت انگیزی خواهد بود

بیشتر بخوانید: بهترین شهرهای ایران برای مسافرت در فصل بهار

10. کارهای داوطلبانه انجام دهید

کار داوطلبانه فواید زیادی دارد. بر اساس تحقیقات، می‌تواند سطح شادی شما را افزایش دهد و سلامت روانی شما را نیز بهبود بخشد. به علاوه، این یک راه خوب برای ملاقات با افراد جدید و گسترش شبکه اجتماعی شما است. و به شما این امکان را می‌دهد که به جامعه خود کمک کنید و از نیازمندان حمایت کنید.

راه‌های مختلفی برای شرکت در کارهای داوطلبانه محلی وجود دارد. برخی از مکان ها و سازمان های رایج که اغلب به کمک داوطلبان نیاز دارند عبارتند از:

 • سرپناه افراد بی خانمان
 • پناهگاه‌های حیوانات
 • خانه‌های سالمندان
 • بیمارستان ها
 • بانک‌های مواد غذایی
 • موسسات خیریه
 • سازمان های حفاظت از حیات وحش
 • سازمان های زیست محیطی
 • کتابخانه ها

اگر می خواهید کار داوطلبانه انجام دهید، در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع انجام دهید:

 • برای یافتن فرصت ها تحقیق کنید. این را می‌توان از طریق جستجوی سریع آنلاین انجام داد. از طرف دیگر، می توانید از دوستان و خانواده ای که داوطلب می شوند در مورد فرصت های موجود بپرسید.
 • گزینه‌های خود را تبدیل به یک فهرست کوتاه کنید. می‌توانید تحقیقات بیشتری در مورد سازمان انجام دهید تا مشخص کنید که آیا مأموریت آن با ارزش‌ها و علایق شما همسو است یا خیر. همچنین بهتر است تمام جزئیات مربوط به موقعیت را بدانید. به عنوان مثال می توان به مسئولیت های داده شده، تعهد زمانی و آموزش مورد نیاز اشاره کرد.
 • یک رزومه ایجاد کنید. مهارت‌های برتر و تجربیات مرتبط خود را درج کنید. سپس رزومه را به سازمان های مورد نظر خود ارسال کنید.
 • هر گونه آموزش یا ارزیابی مورد نیاز را تکمیل کنید. برخی از سازمان ها ممکن است از داوطلبان بخواهند که قبل از شرکت در کار داوطلبانه آموزش ببینند.
 • هنگامی که کار داوطلبانه را شروع کردید، حرفه ای بودن مهم است. حتی اگر ممکن است حقوق دریافت نکنید، با این تجربه مانند یک شغل واقعی رفتار کنید.

تمام نقش‌ها و وظایف خود را به خوبی انجام دهید. این به افزایش تأثیر شما بر جامعه شما کمک می‌کند و می‌تواند مراجع شما را از سوی سرپرستانتان به ارمغان بیاورد.

بعد از دبیرستان چه کار کنیم؟ 12 کاری که باید بعد از دبیرستان انجام دهید

11. تحصیل در خارج از کشور

با توجه به شرایط، این یک باید نیست، اما اگر شرایط آن را دارید پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان، ممکن است این گزینه را داشته باشید که به جای رفتن به یک دانشگاه محلی، در خارج از کشور تحصیل کنید. انواع متعددی از گزینه‌های تحصیل رسمی علاوه بر کالج وجود دارد. این امر به ویژه اگر علاقه یا علاقه خاصی دارید، به عنوان مثال، برنامه نویسی اردوهای بوت، مدارس ویژه تئاتر، برنامه‌های ورزشی می‌تواند بسیار مفید باشد.

تحصیل در خارج از کشور به شما فرصت‌های زیادی برای یادگیری فرهنگ‌های مختلف می‌دهد. همچنین می‌توانید مهارت‌های زبانی و ارتباطی خود را بهبود ببخشید.

اولین قدم برای تضمین شانس تحصیل در خارج از کشور، درخواست برای یک برنامه در خارج از کشور است. در صورت امکان، می توانید از یک مشاور راهنمایی شغلی در دبیرستان خود مشاوره بگیرید. جستجوی آنلاین یکی دیگر از راه های عالی برای کشف فرصت های جدید است.

همچنین می توانید با این دانشگاه ها و کالج ها تماس بگیرید تا در مورد برنامه‌ها و بورسیه‌های آنها بیشتر بدانید. سازمان‌های مختلف معیارهای مختلفی خواهند داشت که برای ورود به برنامه آنها باید آنها را رعایت کنید. جزئیات ارائه شده را مرور کنید تا ببینید چه اسناد یا ارزیابی هایی برای دریافت پیشنهاد لازم است. سپس، روی تهیه این اسناد و دریافت گواهینامه های لازم برای حفظ جایگاه خود در برنامه کار کنید.

12. زبان دیگری یاد بگیرید

یکی از مهم‌ترین کارهایی است که اگر در طی دوران تحصل خود انجام نداده‌اید، بعد از دبیرستان باید انجام دهید. یادگیری یک زبان دیگر می تواند درهای بیشتری را به روی شما باز کند. شرکت‌های جهانی به افرادی نیاز دارند که بتوانند به زبان هایی غیر از انگلیسی هم صحبت کنند. همچنین به عنوان فردی که دو زبانه یا چند زبانه است، گزینه‌های شغلی بیشتری خواهید داشت. به عنوان مثال، شما می‌توانید در خدمات مشتری یا در صنعت ترجمه یا مهمانداری کار کنید.

راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید زبان جدیدی را انتخاب کرده و به آن مسلط شوید. منابع یادگیری زبان اکنون مقرون به صرفه و به راحتی قابل دسترسی هستند. در واقع، برخی از بهترین منابع آموزشی و دوره های آموزشی موجود رایگان هستند.

همچنین اپلیکیشن هایی وجود دارند که می‌توانند تجربه یادگیری را سرگرم کننده تر و جذاب تر کنند. برخی از برنامه‌ها همچنین شما را به سخنرانان بومی متصل می‌کنند که می توانند به شما در تمرین مهارت های گفتاری کمک کنند.

تماشای نمایش ها و فیلم ها به زبانی که می خواهید یاد بگیرید روش دیگری است که می توانید امتحان کنید. از طرف دیگر، می توانید به یک کلاس حضوری یا آنلاین بپیوندید.

سخن پایانی

هیچ مسیری وجود ندارد که همه مجبور به طی کردن آن باشند یا انجام آن یک باید مهم باشد. در حالی که رفتن مستقیم به دانشگاه برای بسیاری از افراد یک انتخاب عالی است، اما تنها گزینه شما بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان نیست.

در مورد استعدادهای طبیعی، مجموعه مهارت‌های فعلی و علایق اصلی خود فکر کنید. سپس، گزینه‌هایی را که با آن‌ها هماهنگ هستند فهرست کنید.

از بیرون رفتن از منطقه امن خود نترسید. این جایی است که شما بیشتر یاد خواهید گرفت و رشد خواهید کرد و به شما امکان می‌دهد تعداد بیشتری از تجربیات معنادار داشته باشید!


بیشتر بخوانید

استراتژی هایی برای برجسته شدن و موفقیت استارتاپ ها با استفاده از هوش مصنوعی

صحرا

استفاده از نرم افزارها در تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان

صحرا

ارسال دیدگاه