...
یکشنبه 27 خرداد 1403
فیلم و سریال

بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی

بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی

این دسته از سریال ها درباره قاتلان سریالی مدتهاست موضوع جذابی مخصوصا برای نوجوانان بوده‌اند و این کنجکاوی به یک پدیده فرهنگی قابل توجه تبدیل شده است. در سال‌های اخیر، سریال‌های جنایی واقعی بر اساس داستان‌های زندگی قاتلان سریالی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و مخاطبان را در سراسر جهان مجذوب خود کرده‌اند.

شیفتگی قاتلان سریالی در فرهنگ عامه غیرقابل انکار است و سریال های جنایی واقعی به یک عنصر اصلی در صنعت سرگرمی تبدیل شده‌اند. جذابیت در داستان های مرموز و اغلب دلخراش جنایتکاران زندگی واقعی نهفته است که بینندگان را به سمت تاریک تر بشریت می‌کشاند و باعث می‌شود بیننده از جنایات زندگی واقعی فاصله بگیرد.

گاهی اوقات، این سریال‌ها تلاش می‌کنند تا در شرایطی که منجر به تمایل قاتل به قتل و همچنین روان پریشی احتمالی که بر ذهن آنها تأثیر گذاشته است، بپردازند. جنبه‌های پوچ و غیرواقعی آن را فرا می‌گیرد و برای لحظه‌ای فراموش می‌کنید که قاتلان زنجیره‌ای در واقع وجود دارند و مرتکب جنایات فجیعی شده‌اند.

در مواقع دیگر، این نمایش‌ها مسیر رویه‌ای را طی می‌کنند و روند دستگیری و دستگیری این قاتلان را به بینندگان نشان می‌دهند. در هر صورت، سریال های مربوط به قاتلان زنجیره ای می توانند واقعاً جذاب باشند!

با این اوصاف ما در این مقاله بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی را بررسی می‌کنیم. همچنین عواملی را که به جذابیت گسترده این ژانر سریال کمک کرده است را روشن خواهیم کرد. با چرا همراه باشید.

بیشتر بخوانید: بهترین سریال هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌ اند

روانشناسی در پس شیفتگی موضوع داستان قاتلان سریالی

چه چیزی افراد را وادار می کند تا خود را در روایت جنایات شنیع غرق کنند؟ روان انسان جاذبه‌ای کنجکاو نسبت به ناشناخته‌های مخوف و چیزهای فراانسانی و خارق‌العاده دارد. سریال‌های جنایی واقعی پنجره‌ای به ذهن جنایتکاران باز می‌کند و نگاهی اجمالی به انگیزه‌ها و اقدامات افرادی که از هنجارهای اجتماعی منحرف می‌شوند را ارائه می‌دهد.

افزایش محبوبیت سریال های بر اساس داستان قاتلان سریالی تصادفی نیست. این ژانر به کنجکاوی ذاتی ما در مورد جنبه‌های تاریک تر رفتار انسان ضربه می‌زند. غیرقابل پیش‌بینی بودن داستان‌های جنایی واقعی، بینندگان را مجذوب خود نگه می‌دارد.

نمایش رویدادهای داستان زندگی قاتلان سریالی نیاز به لمس ظریفی دارد. دور شدن بیش از حد از حقایق ممکن است یکپارچگی داستان را به خطر بیندازد، در حالی که نزدیک بودن بیش از حد به واقعیت ممکن است منجر به یک تجربه تماشای ضعیف شود. دستیابی به تعادل مناسب، تصویری قانع کننده و معتبر از داستان زندگی قاتلان سریالی را تضمین می‌کند.


به تصویر کشیدن جنایات واقعی قاتلان سریالی

منتقدان استدلال می‌کنند که نمایش جنایات واقعی قاتلان سریالی می‌تواند مشکل ساز باشد، به خصوص وقتی صحبت از موضوعات حساس باشد. به تصویر کشیدن قربانیان، تجلیل از جنایتکاران و احتمال پخش اطلاعات نادرست از نگرانی های رایج است. پرداختن به این انتقادات برای موفقیت مستمر و توسعه اخلاقی این ژانر بسیار مهم است.

این مسئولیت بر عهده سازندگان است که از نظر اخلاقی به هنر خود نزدیک شوند. اذعان به تأثیر کار آنها بر جامعه و برداشتن گام‌هایی برای کاهش آسیب‌های احتمالی، تضمین می‌کند که سریال‌های جنایی واقعی به جای منبع بحث و جدل، نوعی سرگرمی باقی می‌مانند.

جنبه‌های روانی تماشای سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی

کاوش در جنبه‌های روانی جرم و جنایت ضروری است. درک اینکه چگونه قرار گرفتن در معرض داستان های جنایی زندگی واقعی بر رفاه ذهنی و رفتار بینندگان تأثیر می گذارد، به تجزیه و تحلیل جامع تأثیر این ژانر بر جامعه کمک می‌کند. برای بعضی نیز دیدن روند دستگیری قاتلان ممکن است جذاب باشد.

مرز بین شیفتگی و وسواس نسبت به جنایت واقعی باریک است. بررسی عوامل روان‌شناختی که باعث می‌شود برخی افراد علاقه یا وسواس عمیقی نسبت به روایت‌های جنایی پیدا کنند، رابطه پیچیده بین سرگرمی و روان‌شناسی شخصی را روشن می‌کند.

معرفی بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی

1. Big Sky

Big Sky از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: ABC 
 • سال پخش : 2020 – پس از سه فصل لغو شد

این سریال یک درام جنایی با محویت داستان قاتلان سریالی است که دو کارآگاه خصوصی به نام‌های Cassie Dewell و Jenny Hoyt را دنبال می‌کند که در حال تحقیق درباره یک آدم ربایی در مونتانا هستند. در این سریال کاترین وینیک، کایلی بانبری و رایان فیلیپ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

Cody Hoyt و Cassie Dewell دو شریک و کارآگاه خصوصی هستند که در حال بررسی پرونده دو دختر گم شده‌ای هستند که در جایی در امتداد بزرگراهی دورافتاده در مونتانا ربوده شده‌اند. پس از پیوستن به جنی همسر سابق هویت ( یک پلیس سابق)، آنها متوجه می شوند که این دو دختر تنها قربانیان نیستند. تیم تحقیقاتی در حالی که چشمانشان به یک راننده کامیون دوربرد به نام رونالد پرگمن دوخته شده است، با عجله تلاش می‌کنند مطمئن شوند که هیچ کس دوباره قربانی جنایات او نشود.

2. Prodigal Son

Prodigal-Son از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Fox
 • سال پخش : 2019 – 2023

Prodigal Son یک درام جنایی رویه‌ای است که برداشتی جالب از موضوع قاتلان سریالی دارد و آن را با داستان کتاب مقدس پسر ولگرد ترکیب می‌کند.

تمرکز اصلی آن بر مالکوم برایت، یک پروفایل شناس سابق FBI است که اکنون به عنوان مشاور برای NYPD کار می کند. شهرت برایت نه تنها به دلیل توانایی منحصر به فردش در نگاه کردن به جنایات از دریچه چشم قاتل، بلکه به عنوان مردی که پدرش، مارتین ویتلی یا معروف به قاتل سریالی بدنام “جراح” را درگیر کرده بود، پیشی می‌گیرد.

3. You

you از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Netflix
 • سال پخش : 2018

شخصیت اصلی جو گلدبرگ به نظر می‌رسد که مرد خوب معمولی است، اما آیا او راز تاریکی دارد؟ در فصل اول، او عاشق دختری می‌شود که در کتابفروشی محل کارش با او آشنا می‌شود. با این حال، عشق به سرعت تبدیل به یک وسواس مریض گونه سمی می‌شود که باعث می شود او را تعقیب کند و تمام جنبه های زندگی او را دستکاری کند تا او نیز عاشق شود. وقتی رابطه آنها تیره می شود، او او را می کشد و فرض بر این است که همین اتفاق برای دوست دختر سابقش افتاده است.

در فصل دوم، جو در یک شهر جدید با یک نام جدید است. و این چرخه دوباره شروع می‌شود. در حالی که فصل سوم پیچیدگی‌های بیشتری را به همراه دارد.

3. Ragdoll

Ragdoll از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: AMC+
 • سال پخش : 2021

سریال هیجان انگیز Ragdoll از AMC+ داستان کارآگاهانی را دنبال می‌کند که در مورد قتل های وحشتناک یک قاتل سریالی که به کار یک قاتل سریالی دیگر مرتبط است، تحقیق می‌کنند.

این سریال با کشف قتل شش نفر شروع می‌شود که قطعه قطعه شده و با هم به “The Ragdoll” تبدیل می‌شوند، بدنی ترسناک که از اعضای بدن شش قربانی تشکیل شده است!

هنگامی که کارآگاهان شروع به تحقیق در مورد پرونده می‌کنند، قاتل راگدول شروع به تمسخر آنها با لیستی از کشتار می کند، لیستی از شش نفر دیگر که او قصد کشتن آنها را دارد. فصل اول سریال به بررسی چگونگی عجله تیم کارآگاهان برای جلوگیری از قتل بیشتر افراد بی گناه می‌پردازد.

4. Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Netflix
 • سال پخش : 2022

جفری دامر (با بازی ایوان پیترز) که با نام‌های آدم‌خوار میلواکی یا هیولای میلواکی نیز شناخته می‌شود، یکی از بدنام‌ترین قاتلان زنجیره‌ای در ایالات متحده بود. او بین سال‌های 1978 تا 1991 هفده مرد را به قتل رساند. و مینی سریال نتفلیکس Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story بازگویی جنایات این مرد است.

این مینی سریال 10 قسمتی که توسط رایان مورفی و ایان برنان ساخته شده است، جنایات دامر را از دیدگاه قربانیان شرح می‌دهد. این یکی از بهترین سریال ها بر اساسس داستان زندگی قاتلان سریالی است که برگرفته از روایتی واقعی است.

نکته جالب در مورد این سری خاص قاتلان سریالی این است که از آنجایی که تقریباً همه قربانیان دامر مردان رنگین پوست بودند، دامر واقعاً بر تأثیر نژادپرستی سیستماتیک و شکست های سازمانی پلیس در این پرونده و اینکه چرا دامر توانست به قتل عام خود بیش از یک دهه ادامه دهد تأکید می‌کند.

5. Mindhunter

Mindhunter از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Netflix
 • سال پخش : 2017 – 2019

یکی دیگر از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالیMindhunter است که یک سریال کاملاً جذاب است. به خصوص اگر به داستان های جنایی علاقه دارید. داستان سریال در اواخر دهه 70 تا اوایل دهه 80 می‌گذرد. ماموران هولدن فورد و بیل تنچ با کمک روان‌شناس وندی کار، واحد علوم رفتاری جوان را رهبری می‌کنند و با هم به دنبال ارتقای دانش خود در زمینه روان‌شناسی جنایی و نمایه‌سازی هستند تا به حل پرونده‌های جاری و آینده کمک کنند.

برای انجام این کار، آنها با قاتلان سریالی محکوم شده‌ای مانند اد کمپر، جری برودوس، دیوید برکوویتز (پسر سم)، دنیس رادر (BTK)، ریچارد اسپک، چارلز منسون و چند نفر دیگر مصاحبه می‌کنند.

6. The Alienist

The-Alienist از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: TNT
 • سال پخش : 2018 – 2020

The Alienist ما را به اواخر قرن نوزدهم می برد، جایی که تدی روزولت به تازگی به عنوان کمیسر پلیس شهر نیویورک منصوب شده است. هنگامی که یک سری از قتل های وحشتناک کودکان در شهر رخ می‌دهد، او به دکتر لازلو کریزلر و تیمش نزدیک می شود تا بدون اطلاع پلیس نیویورک به انجام تحقیقات ثانویه کمک کند.

کریزلر به عنوان یک یک روانشناس جنایی معرفی می‌شود که تخصصش در مورد کودکان مبتلا به بیماری های روانی بود و او هم از دانش و هم بینش خود از بیماران قبلی برای حل قتل ها استفاده می‌کند.

فصل دوم بر روی یک قاتل دیگر تمرکز دارد که با تحقیقات مربوط به ربوده شدن دختر یک دیپلمات مرتبط است.

7. Dexter

dexter از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Showtime
 • سال پخش : 2006 – 2013:2021

دکستر برای بیشتر کردن این پارانویا به ما یادآوری می‌کند که قاتلان سریالی می‌توانند در معرض دید عموم پنهان شوند و هر روز از مسیرهای ما عبور کنند و ما هرگز آن را نشناسیم. این قطعاً در مورد دکستر مورگان صدق می کند. یک تحلیلگر پزشکی قانونی متخصص در تجزیه و تحلیل خون در روز، و یک قاتل زنجیره ای هوشیار در شب.

دکستر که در اوایل دوران کودکی خود تحت تأثیر حوادثی قرار گرفته بود، تمایلات اجتماعی شدیدی را در او ایجاد کرد که به بزرگسالی‌اش نیز منتقل شد و منجر به تمایل مداوم او به کشتن شد. با این حال، او تربیت شد تا این تمایلات را به یک دستور کار هوشیار هدایت کند که خود جنایتکاران را هدف قرار می‌دهد.

اگر تا به حال مثال کاملی از ضرب المثل “همه چیز سیاه و سفید نیست” وجود داشته باشد، این همان می شد! اگر از طرفداران ژانر جنایی باشید تا کنون می‌دانید که دکستر یکی از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی است. این سریال بینندگان زیادی را توانست مجذوب خود کند.

8. Rellik

relik از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: BBC One/Cinemax
 • سال پخش : 2017

Rellik (که از آخر به اول Killer (قاتل) خوانده می‌شود) داستان شکار یک قاتل سریالی را روایت می‌کند که از اسید برای حمله به قربانیان خود استفاده می‌کند.

در رلیک، بازرس ارشد کارآگاه (DCI) گابریل مارکهام را دنبال می‌کنیم که از حمله قاتل زنجیره‌ای جان سالم به در برد و تیم او جنایت قاتل را بررسی می‌کنند تا مرد مسئول را پشت میله‌های زندان قرار دهند.

نکته جالب در مورد این سریال این است که با شروع سریال با تیراندازی به قاتل مظنون و سپس حرکت دادن داستان به عقب تا رسیدن به شروع اتفاقاتی که منجر به تیراندازی می شود، به شیوه ای غیرعادی روایت می شود.

9. Scream

Scream از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: MTV/VH1
 • سال پخش : 2015 – 2019

طرفدار فرنچایز فیلم Scream Slasher هستید؟ پس شما هم عاشق این اقتباس سریال تلویزیونی از آن خواهید شد! سریال Scream به رویدادهای فیلم مرتبط نیست، اما از شخصیت Ghostface برای ایجاد ویرانی در محیط جدید خود یعنی Lakewood استفاده می‌کند.

اما دووال که در مرکز دو فصل اول قرار دارد، متوجه می‌شود که خانواده‌اش راز تاریکی دارند که به رویدادهای وحشتناک تاریخ شهرشان مربوط می‌شود. که اثرات آن تا به امروز از طریق یک سری قتل‌هایی که اما را هدف قرار می‌دهند ادامه داشته است.

در فصل سوم، کشتار Ghostface در آتلانتا ادامه دارد، جایی که او یک فوتبالیست جوان و عزیزانش را عذاب می‌دهد.

10. Bates Motel

Bates-Motel از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: A&E
 • سال پخش : 2013 – 2017

از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی bates motel است. متل بیتس که بر اساس یک فیلم کلاسیک ساخته شده است، به عنوان پیش درآمد فیلم روانی دهه 1960 ساخته شده است. البته در فضایی مدرن دوباره به تصویر کشیده شده است. نورمن بیتس قبلاً به عنوان یک شخصیت آزاردهنده در بزرگسالی در فیلم تثبیت شده است و متل بیتس به بینندگان نگاهی اجمالی به روان او در دوران نوجوانی اش می‌دهد.

دوران جوانی او غم انگیز و آسیب زا بود، ناگفته نماند که درگیر یک رابطه بسیار عجیب و تقریبا ادیپی با مادرش بود. این کار او را توجیه نمی کند، اما از طریق نمایش، شاهد شرایطی هستیم که منجر به از بین رفتن سلامت روانی او شد و بهتر درک می کنیم که چرا او به یک قاتل تبدیل می‌شود.

11. Marcella

Marcella از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: ITV
 • سال پخش : شروع 2016

Marcella یک سریال جنایی است که روایت یک قاتل سریالی جدید را در هر فصل دنبال می‌کند و در عین حال خط داستانی اصلی قهرمان را نیز ادامه می‌دهد.

در اینجا، قهرمان مورد بحث، مارسلا بک لند، کارآگاه سابق پلیس متروپولیتن لندن است. پس از یک تحول غیرمنتظره در ازدواجش، او به سر کار باز می گردد و انرژی خود را برای تحقیق در مورد یک قتل چندگانه 11 ساله صرف می‌کند، زمانی که به نظر می‌رسد قاتل دوباره شروع به کار کرده است. فصل دوم شامل مجموعه‌ای از قتل های کودکان است و در همان زمان، مارسلا با شرایط سختی می جنگد که منجر به کاهش سلامت روان او می شود.

12. Perfume

Perfume از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: ZDFneo
 • سال پخش : شروع 2018

عطر با الهام از رمان پاتریک سوسکیند به همین نام و همچنین اقتباس سینمایی سال 2006، یک سریال درام روان‌شناختی آلمانی است که مطمئناً قاتل زنجیره‌ای شبیه آن‌هایی است که قبلاً شنیده‌اید.

بازرسان Nagja Simon و Matthias Köhler در ردیابی قاتل هستند که به نظر می رسد امضای او این است که موهای بدن قربانیانش را از بین می برد. هر چقدر هم که عجیب به نظر می رسد، آنها متوجه می شوند که مظنونان اولیه آنها با الهام از رمان عطر، رایحه های انسانی را آزمایش می کردند.

13. Hannibal

hannibal از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: NBC
 • سال پخش : 2013 – 2015

هانیبال لکتر در محافل ژانر ترسناک بسیار مشهور است، و او کسی نیست که با دیدن او در رمان‌های اصلی یا اقتباس های سینمایی آنها، فراموشش کنید. به هر حال او یک روانپزشک قانونی درخشان است که میل وحشتناکی به قتل های زنجیره‌ای و آدم خواری دارد.

در سریال تحسین‌شده هانیبال شبکه NBC، دکتر لکتر هنوز عادت‌های وحشتناک خود را پنهان می‌کند وقتی از او خواسته می‌شود که به ویل گراهام، پروفایل‌گر اف‌بی‌آی، یک فرد تبهکار با توانایی همدردی عمیق با قاتلان، در دستگیری یک قاتل زنجیره‌ای در مینه‌سوتا کمک کند. این سریال قطعا یکی از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی است. اگر تا کنون آن را ندیده‌اید همین الان دست به کار شوید.

14. The Following

The-Following از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Fox
 • سال پخش : 2013 – 2015

فکر می‌کنید هیچ چیز ترسناک‌تر از یک قاتل زنجیره‌ای وجود ندارد، اما The Following، وقتی یک قاتل زنجیره‌ای را با یک فرقه ترکیب می‌کند، ثابت می‌کند که اشتباه می‌کنید. آن وقت است که متوجه می شوید یک قاتل سریالی با گروهی از دنبال کنندگان فداکار بسیار وحشتناک تر است.

رایان هاردی، مامور سابق اف‌بی‌آی در تعقیب یک قاتل فراری به نام جو کارول است که از آن زمان طرفداران وفادار خود را جمع کرده است تا دستورات خود را در یک طرح بزرگ که خود مامور هاردی را هدف قرار می‌دهد، انجام دهد.

فصل دوم و سوم، فرقه‌ها و قاتلان زنجیره‌ای جدیدی را معرفی می‌کنند، اما به طور همزمان داستان کارول را حفظ می‌کنند، زیرا او همچنان نقشی حیاتی در تعقیب قاتلان هاردی و تیمش دارد.

15. The Bridge

The-Bridge از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: FX
 • سال پخش : 2013 – 2014

The Bridge یک سریال درام جنایی اقتباس شده از سریال جنایی دانمارکی-سوئدی به همین نام است (که به نوبه خود توسط همان مردی که مارسلا را خلق کرد!) ساخته شده است.

جایی که سریال اصلی بین مرز دانمارک و سوئد اتفاق افتاد، این اقتباس آمریکایی ما را به مرز ایالات متحده و مکزیک می برد. اینجاست که کارآگاهان سونیا کراس از ال پاسو، تگزاس، و مارکو روئیز از چیهواهوا، مکزیک برای تحقیق درباره مرگ یک قاضی معروف ضد مهاجرت که جسدش در مرز پیدا شده است، به نیروهای خود می پیوندند.

روش‌های تحقیقاتی آن‌ها بسیار متفاوت است، اما این دو باید با یکدیگر همکاری کنند تا از تشدید قتل‌ها در میان مسائل ماندگار مهاجرت غیرقانونی، خشونت و کارتل‌های مواد مخدر جلوگیری کنند.

16. The Fall

The-Fall از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: BBC Two
 • سال پخش : 2013 – 2016

در حالی که اکثر سریال‌های قاتلان سریالی شما را در ساختاری درگیر می‌کند که قاتل سریالی هنوز دستگیر نشده است، سریال سقوط با مشخص کردن اینکه مظنون قبلاً شناسایی شده است، خود را متمایز می‌کند.

در این مورد، استلا گیبسون، ناظر اسکاتلند یارد، با سرویس پلیس ایرلند شمالی (PSNI) برای دستگیری و متوقف کردن پل اسپکتور، که زنان جوان را در بلفاست هدف قرار می دهد، همکاری می کند.

از آنجایی که آنها (و ما به عنوان بیننده) از قبل می ‌انیم که هدفشان چه کسی است، به برنامه اجازه می‌دهد در عوض روی روندی که از طریق آن او را تعقیب می کنند، و همچنین انگیزه های احتمالی او و روانشناسی پشت آنچه می تواند یک فرد به ظاهر عادی را به سمت کشتن آدم سوق دهد تمرکز کند.

17. Luther

Luther از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: BBC One
 • سال پخش : 2010 – 2019

تا حدودی شبیه به سریال قبلی هانیبال، لوتر داستان یک شراکت عجیب بین مجریان قانون و یک جنایتکار قاتل را دنبال می‌کند. جان لوتر همنام یک بازرس ارشد کارآگاه سخت کوش و متعهد است که در واحد جرایم جدی آژانس آنها کار می‌کند. در ابتدای سریال، او در حال بررسی آلیس مورگان، یک قاتل باهوش اما روان پریش است که در نهایت به دلیل کمبود شواهد آزاد می شود.

با پیشروی سریال، آنها به مسیر خود ادامه می‌دهند و در نهایت، او به نوعی همراه او می‌شود زیرا بینش ارزشمندی برای کمک به او برای حل پرونده هایش ارائه می‌دهد. با این حال، این رابطه عجیب و غریب بدون عواقب نیست و قرار بود که پایان خوبی نداشته باشد. این نیز یکی از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

18. True Detective

True-Detective از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: HBO
 • سال پخش : فصل 1 – 2014

شکی نیست که True Detective از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی است و در گلچینی از این سریال ها جایش نباید خالی باشد.هر فصل از این سریال دارای یک بازیگر و خط داستانی جدید است، اما اولین فصل از این سریال است که ما در این لیست تمرکز روی آن می‌کنیم.

در سال 1995، دورا لانگ، روسپی 28 ساله به قتل رسید و جسد او به شیوه‌ای عجیب و تقریباً تشریفاتی پیدا شد. کارآگاهان «راست کول» و «مارتی هارت» در آن زمان روی این پرونده کار می‌کردند و اکنون، 17 سال بعد، وقتی قربانی دیگری به شیوه ای مشابه ظاهر می شود، باید دوباره آن را بررسی کنند.

فصل 1 True Detective بین فلش بک ها و زمان حال پخش می‌شود و به ارتباط بین وقایع گذشته و تحقیقات فعلی اجازه می‌دهد تا آنچه را که واقعاً برای این قربانیان بیچاره اتفاق افتاده آشکار کند.

19. Aquarius

Aquarius-NBC از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: NBC
 • سال پخش : فصل 2015 – 2016

این سریال یک درام جنایی است که در سال 1967 در لس آنجلس اتفاق می افتاد و روی کارآگاه لس آنجلسی سام هودیاک (با بازی دیوید دوکوونی) متمرکز است. او در حال بررسی پرونده یک دختر نوجوان گم شده است و تحقیقاتش او را به رویارویی با چارلز منسون (با بازی گتین آنتونی) و خانواده بدنامش قبل از ارتکاب جنایات بدنام خود هدایت می‌کند.

این سریال تنها برای دو فصل پخش شد اما مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و حتی نامزد دریافت جوایز متعددی شد. اگر تا کنون برترین های این لیست را تماشا کرده اید زمان آن رسیده که دیدن این سریال که یکی از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی است را شروع کنید. زیرا برای طرفداران این ژانر چارلز منسون نامی بسیار آشناست، در نتیجه دیدن این سریال خالی از لطف نیست.

20. The Sinner

the-sinner از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: USA Network
 • سال پخش : شروع 2017

The sinner به عنوان یک مینی سریال هشت قسمتی شروع شد، اما پس از آن که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، در نهایت به یک سریال آنتولوژی تبدیل شد و کارآگاه هری امبروز از فصل 1 تنها شخصیت تکراری در هر فصل بود.

در فصل سوم، آمبروز برای تحقیق در مورد یک تصادف رانندگی مرگبار فراخوانده می‌شود، اما به زودی متوجه می‌شود که بازمانده، جیمی برنز، نقشه‌ای بسیار شوم‌تر و قاتلانه‌تر در سر دارد که ناشی از وسواس طولانی‌مدت او با مرگ و کنار زدن محدودیت‌ها است.

21. Slasher

Slasher از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Chiller/Netflix/Shudder
 • سال پخش : شروع 2016

اسلشر یک مجموعه تلویزیونی کانادایی-آمریکایی درام-گلچین ساخته شده توسط آرون مارتین است. اولین بار در Chiller در 4 مارس 2016 و در Super Channel در 1 آوریل 2016 پخش شد.

هر فصل از سریال داستانی مستقل با محیطی جدید، شخصیت های جدید و یک قاتل نقابدار جدید را روایت می کند. با این حال، برخی از عناصر تکرار شونده مانند استفاده از شاه ماهی قرمز، پیچش های تکان دهنده و مرگ های وحشتناک وجود دارد.

22. Mr. Mercedes

Mr-Mercedes از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: Audience/Peacock
 • سال پخش : 2017 – 2019

عنوان آقای مرسدس نام عامل ناشناس جنایت فجیع مربوط به سرقت بزرگ خودرو مرسدس است که منجر به کشته شدن شانزده نفر شد.

این پرونده هنوز حل نشده است، و این موضوع حتی پس از بازنشستگی از نیروی کار، کارآگاه بیل هاجز را تا به امروز تحت تعقیب قرار داده است. بدتر از همه، او اکنون از طریق تهدیدات و آزار و اذیت آنلاین، هدف یک روانپزشک جدید به نام بردی هارتسفیلد نیز شده است.

23. The Loch

the-loch از بهترین سریال ها بر اساس داستان زندگی قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: ITV
 • سال پخش : 2017

یکی دیگر از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی The Loch است که در پلتفرم های دیگر با نام های Loch Fyne یا Loch Ness نیز شناخته می شود، یک مینی سریال درام جنایی بریتانیایی است که در سال 2017 از ITV پخش شد.

دریاچه معمایی فریبنده با مناظر خیره کننده و شخصیت های پیچیده ارائه می دهد. بنابراین، فنجان خود را بردارید و در یک سفر هیجان انگیز در ارتفاعات اسکاتلند همراه این سریال باشید.

کارآگاه آنی ردفورد، که به اولین پرونده قتل خود منصوب شده است، در مورد مرگ یک معلم محلی که در پای کوهی در نزدیکی Loch Fyne در اسکاتلند قرار دارد، تحقیق می‌کند. همانطور که تحقیقات عمیق تر می‌شود، قلب دومی در ساحل دریاچه پیدا می شود که به یک قاتل زنجیره ای اشاره می کند. زندگی شخصی آنی با پرونده درگیر می شود و لایه هایی از تنش و درگیری عاطفی را اضافه می‌کند. دریاچه نفس گیر و ارتفاعات اطراف آن هم به پس زمینه ای جذاب و هم به یک بخش بالقوه خطرناک در داستان تبدیل می‌شود.

24. Des

Des از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی
 • پخش از شبکه: ITV
 • سال پخش : 2020

Des شبکه ITV بر اساس دستگیری و محکومیت واقعی قاتل سریالی دنیس نیلسن در سال 1983 است. نیلسن به شش فقره قتل و دو فقره اقدام به قتل مجرم شناخته شد، اگرچه گزارش شده است که شمارش واقعی او 12 قربانی و 7 مورد دیگر تلاش به قتل است. قربانیان او مردان و پسران جوان بودند.

دس کارآگاه خیالی پیتر جی را دنبال می‌کند که خانه‌ای را در شمال لندن کشف می‌کند که مجرای فاضلاب آن پر از بقایای انسان است. این چیزی است که او را به صاحب خانه دنیس نیلسن می رساند که به قتل 15 یا 16نفر اعتراف می‌کند.

در همین حال، یک زندگی‌نامه‌نویس در حالی با نیلسن صحبت می‌کند که او با محکومیت مواجه است تا انگیزه‌های اعمال شنیع خود را بهتر درک کند.

سخن پایانی

بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی به جنبه‌ای جذاب از سرگرمی مدرن تبدیل شده است. از جذابیت روانی جنایت واقعی گرفته تا ملاحظات اخلاقی پیرامون تولید آنها، این سریال ها فضای منحصر به فردی را در فرهنگ عامه اشغال می کنند. جذابیت ماندگار داستان‌های جنایی واقعی تضمین می‌کند که این ژانر به پیشرفت خود ادامه خواهد داد و بینندگان را وادار می‌کند تا اعماق روان انسان را از دریچه جنایتکاران بدنام کشف کنند. ما سعی کردیم لیستی از بهترین سریال ها درباره قاتلان سریالی معرفی کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما جذاب بوده باشد.


بیشتر بخوانید

معرفی بهترین فیلم‌ها با بازی جیک جیلنهال (jake gyllenhaal)

صحرا

لیست بهترین مینی سریال ها برای تماشا در تعطیلات

صحرا

تاریخ انتشار فصل سوم سریال From رسما تایید شد

صحرا

تاریخ انتشار فصل سوم مزرعه کلارکسون (Clarkson’s Farm) تایید شد

پدرام

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From بعد از پایان فصل دوم

صحرا

بهترین سریال‌ها با شخصیت اصلی باهوش و نابغه

صحرا

1 دیدگاه

شتاب دی ام دوشنبه 17 اردیبهشت 1403 at 18:00

به نظر من جای سریال the killer واقعا خالیه. البته نسخه امریکایی
واقعا معمایی و چالش برانگیز بود
دوبار سریال کیلر رو نگاه کردیم

پاسخ

ارسال دیدگاه