...
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403
فیلم و سریال

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From بعد از پایان فصل دوم

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From

سریال From قطعاً یکی از هیجان انگیزترین سریال‌های تلویزیونی است که در سال‌های اخیر منتشر شده است. پس از انتشار فصل اول در سال 2022، سریال From با فصل دوم در سال 2023 بازگشت و فصل سوم در حال حاضر تایید شده است. طرح برنامه تلویزیونی به کندی پیش می‌رود و داشتن پاسخ‌های واضح همیشه سخت است. برای بینندگان سریال سوال‌های بسیاری وجود دارد که پاسخ داده نشده و در نتیجه این سردرگمی تئوری‌های سریال From برای توجیح وقایع، برای بینندگان این سریال جذاب شده‌است.

وقتی شروع به دیدن سریال From می‌کنید، ممکن است خیلی زود شباهت این سریال با یکی دیگر از سریال‌های اسطوره‌ای دوران را پیدا کنید: سریال گمشده(Lost)، نمایش تلویزیونی که از سال 2004 تا 2010 پخش شد. دو تهیه کننده اجرایی (جک بندر و جف پینکنر) بین سریال Lost و سریال From مشترک هستند. مانند اتفاقی که برای سریال Lost افتاد، تماشاگران تئوری‌های زیادی را برای سریال ایجاد کرده‌اند و سعی در توضیح وقایع دارند. در این مقاله از چرا ، به تئوری‌های اصلی در مورد طرح داستان سریال From، مکانی که افراد در آن گیر افتاده‌اند و چگونگی تکامل چیزها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

خلاصه‌ای از سریال From (حاوی اسپویل)

در سریال From ما زندگی بسیاری از افرادی را دنبال می‌کنیم که به طور غیرقابل توضیحی به این شهر ناشناخته در جنگل می‌رسند. همه آنها از نقاط مختلف ایالات متحده آمده‌اند، همه آنها قصد داشتند به مقاصد مختلفی بروند، اما در نقطه‌ای، از درختی در جنگل عبور می‌کنند و به این شهر ناشناس می‌رسند. به نظر می‌رسد که هیچ راهی برای فرار از این شهر عجیب و غریب وجود ندارد و انگار همه جاده ها در یک مسیر دایره‌ای قرار دارند که مسافرین دوباره به همین شهر باز می‌گردند. و داستان از زمانی جالب و هیجان انگیز میشود که تاریکی فرا برسد. وقتی هوا تاریک می‌شود، هیولاهایی از جنگل بیرون می‌آیند که آماده کشتن همه هستند و مردم باید خودشان را به طریقی نجات بدهند.

در کل داستان سریال From، مردم سعی می‌کنند بفهمند کجا هستند، این مکان چگونه کار می‌کند و چگونه می‌توانند فرار کنند. به عنوان بیننده ما نیز منتظر پاسخ همین سوال‌ها هستیم. مردمی که در این شهر گیر کرده‌اند همچنین برای برقراری ارتباط با دنیای بیرون چیزهای زیادی را امتحان کردند. در فصل دوم سریال From شاهد ساخت رادیو توسط اهالی شهر بودیم. ساخت رادیو یکی از راه‌هایی بود که آن افراد می‌خواستند توجه کسی را در خارج از شهر جلب کنند تا شاید متوجه شوند که کجا هستند.

روزهایی که (بوید) با (سارا) در جنگل گذرانده بود نیز با هدف کشف چیزهای بیشتر درباره این شهر بود و رسیدن به فانوس دریایی شک و تردیدهای بیشتری را برانگیخت. اما با این حال، سریال From هیچ پاسخ روشنی تا کنون نداده‌است که توضیح دهد چه اتفاقی می‌افتد، و به همین دلیل است که مردم به نظریه‌ها و تئوری‌هایی نیاز داشتند. در نتیجه شاهد تئوری‌های جذاب و جالبی بودیم که مردم منتشر می‌کردند تا با آن بتوانند اتفاقات عجیب و غیر قابل پیش بینی سریال From را توضیح دهند.

تئوری‌های مختلفی در مورد سریال From وجود دارد

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From

1. این شهر یک بعد یا جهان موازی با جهان ما است.

این تئوری رایج ترین تئوری است. بر اساس این تئوری، این شهر عجیب در یک بعد یا جهان موازی با دنیای ما قرار دارد. موجودات این بعد قوانین فیزیکی و معنوی متفاوتی با دنیای ما دارند و گذرگاه‌هایی در این سریال دیده‌ایم که می‌توانند دروازه‌هایی به بعد یا جهان موازی دیگری باشند.

نظریه‌ای وجود دارد که در Reddit بسیار محبوب شده‌است. بر اساس این نظریه سریال From در سرزمین پریان، مکانی جادویی از اساطیر اسکاتلندی و نورس می‌گذرد. این یک دنیای موازی است، بعد دیگری متفاوت از زمین، که توسط فائه ها پر شده است، موجوداتی که ممکن است واقعا بد باشند. که با این تئوری خواستند هیولاهای سریال From را توضیح دهند.

به عنوان مثال، در فولکلور سلتیک، می‌توانیم مفهوم درخت پری را بیابیم، درختی که به عنوان دروازه‌ای بین دو جهان عمل می‌کند. این با آنچه در سریال می‌بینیم مطابقت دارد وقتی مردم وارد درخت دوردست می‌شوند. نویسنده این نظریه تا آنجا پیش رفت که تطابق دقیق بین بسیاری از شخصیت‌های کلیدی سریال و آنچه در اساطیر نورس در دوران راگناروک رخ داد را توضیح داد و نشان دهنده ارتباط با خدایان نورس هیمدال، تیر و لوکی بود.

تا اینجای کار، این کامل‌ترین تئوری در مورد اتفاقات سریال From است، در درجه اول به این دلیل که بسیاری از چیزهایی که همچنان در طرح اتفاق می‌افتند هنوز از این منظر قابل توضیح هستند.

شواهدی که از تئوری جهان موازی سریال From پشتیبانی می‌کند

 • قوانین فیزیک: در جهانی که این شهر در آن قرار دارد قوانین فیزیک با دنیای ما متفاوت است.
 • زمان: گذر زمان در این شهر کندتر از دنیای ما است.
 • مرگ: مرگ در این شهر به معنای واقعی کلمه نیست.
 • موجودات: موجوداتی که در این شهر زندگی می‌کنند با موجودات دنیای ما فرق دارند.
 • نیروی ماوراء الطبیعه: در این شهر نیروی ماوراء الطبیعه قوی تر از دنیای ما است.
 • حوادث غیرقابل توضیح: بسیاری از اتفاقات غیرقابل توضیح هستند، مانند ظاهر شدن ناگهانی موجودات و اشیاء.
 • گذرگاه‌ها: گذرگاه‌ها مانند دروازه‌هایی برای ورود یا خروج از این شهر هستند و می‌توانند در هرجایی ظاهر شوند.

ایراد تئوری جهان موازی

در ابتدا باید بگوییم این سریال به عنوان یک سریال برای عموم مردم با این ساختار ممکن است برای برخی بسیار پیچیده باشد و درک آن را سخت کند. پیچیدگی این تئوری می‌تواند یک ایراد باشد. نکته دیگر عدم وجود شواهد قطعی برای اثبات این تئوری است.

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From

2. پای یک آزمایش علمی در میان است؟

بر اساس این تئوری، این شهر محل آزمایش علمی مخفی است که دانشمندان با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، این شهر را شبیه سازی کرده‌اند.افراد حاضر در این شهر، موش‌های آزمایشگاهی این دانشمندان هستند.

در قسمت 4 از فصل 2، جیم متیوز ایده تئوری آزمایش علمی را با همسرش در میان می‌گذارید و می‌گوید: چه می‌شود اگر همه این‌ها یک آزمایش باشد که با دقت طراحی شده است؟ مانند یک ترن هوایی برای رساندن تجربیات مردم به افراط‌هایشان! اگر این درست باشد، همه چیزهایی که این افراد زندگی می‌کنند برای آزمایش علمی آن‌ها طراحی شده است، و کسی در حالی که چیزهایی را کشف می‌کند که قابل توضیح نیستند (مانند سیم‌هایی که برق می‌آورند اما به هیچ چیز متصل نیستند) واکنش‌های آنها را تماشا می‌کند.

شواهدی که از تئوری آزمایش علمی سریال From پشتیبانی می‌کند

 • شبیه سازی: این شهر به طور کامل شبیه سازی شده است، از جمله محیط زیست، موجودات، و حتی خاطرات ساکنان.
 • هدف: هدف از این آزمایش مطالعه رفتار انسان در شرایطی خاص و بحرانی است.
 • موش‌های آزمایشگاهی: افراد حاضر در این شهر در واقع موش‌های آزمایشگاهی این دانشمندان هستند.
 • کنترل: دانشمندان تمام اتفاقات را از راه دور کنترل می‌کنند. ( پاسخی که پس از وصل شدن رادیو شنیدند گواهی بر این است)
 • تکنولوژی پیشرفته: وجود تکنولوژی پیشرفته در این شهر مانند گذرگاه‌ها و روشن بودن لامپها بدون هیچ برقی
 • مشاهده: به نظر می رسد که ساکنان توسط شخصی یا چیزی مشاهده می‌شوند
 • حوادث غیرقابل توضیح: بسیاری از اتفاقات غیرقابل توضیح هستند، مانند ظاهر شدن ناگهانی موجودات و اشیاء و حتی اتفاقاتی که در فصل دوم سریال From افتاد.

ایراد تئوری آزمایش علمی

اگر چنین باشد که این شهر و همه اتفاقات آن یک آزمایش علمی است، این تئوری بسیار غیر انسانی است. و این غیر انسانی بودن می‌تواند یک ایراد مهم برای این داستان باشد. همچنین برای این مورد نیز هنوز شواهد قطعی نداریم و نقدهای زیادی بر این تئوری وارد است.

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From

3. آیا اهالی این شهر در یک برزخ گیر کرده‌اند؟

بر اساس این تئوری، این شهر درواقع برزخ است. افرادی که به این شهر می آیند، به دلیل گناهان یا کارهایی که در زندگی خود انجام داده اند، به این مکان فرستاده می‌شوند. موجودات این شهر نیز تجسمی از گناهان و ترس‌های افراد هستند.

برزخ بودن این شهر، هنوز هم یک تئوری معتبر است. سوالی که همسر جیم، تابیتا، مدام می‌پرسد: اگر همه آنها مرده باشند، از تصادف رانندگی جان سالم به در نبرده باشند و همه آنها در برزخ دانتسکی باشند، چه؟ این به همه چیز بدون هیچ توضیح منطقی در سریال معنا می‌بخشد، زیرا هیچ یک از اینها در زندگی و دنیای واقعی نمی‌تواند اتفاق بیوفتند. دقیقاً اینطور نیست که آنها خواب می‌ینند. بیشتر در مورد تجربه وضعیتی از زندگی است که قوانینی که در زندگی واقعی صدق می‌کند آنجا اصلا وجود ندارد. جایی است که هر کسی یک نقشی دارد و در نهایت ماموریت خود را باید مانند یک ماجراجویی (گاهی حتی خطرناک) انجام دهد.

شواهدی که از تئوری برزخ بودن سریال From پشتیبانی می‌کند

 • مجازات: این شهر مکانی برای مجازات افراد گناهکار است.
 • پاک شدن: این شهر مکانی برای پاک شدن از گناهان و رسیدن به رستگاری است.
 • موجودات: موجودات و هیولاها تجسمی از گناهان و ترس‌های افراد هستند.
 • گذرگاه‌ها: گذرگاه‌ها دروازه‌هایی به برزخ هستند.
 • حس گناه: بسیاری از شخصیت‌های سریال From احساس گناه می‌کنند.
 • مجازات: بسیاری از شخصیت های سریال from مجازات می‌شوند.

البته با توجه به تجربه‌ای که از دیدن سریال Lost داشتیم و مشترک بودن عوامل سازنده، برزخ بودن این شهر، بعید به نظر نمی‌رسد هرچند نقدهایی بر این تئوری وارد است و شاهد تضادهایی بوده‌ایم.

ایرادات تئوری برزخ

از آنجایی که بارها از شباهت این سریال به سریال Lost گفتیم، و خود این مسئله می‌توانست شاهدی برای برزخی بودن این شهر باشد، همچنین می‌تواند ایراد این تئوری باشد. زیرا سازندگان یک داستان را احتمالا دوباره نمی‌خواهند بسازند. در نتیجه تئوری برزخ غیر قطعی است.

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From

4. آیا این شهر یک توهم است؟

بر اساس این تئوری، تمام اتفاقات سریال توهم ذهن شخصیت‌ها است. آنها به دلیل مشکلات روحی و روانی، این شهر و موجودات آن را تصور می‌کنند.

این احتمال بعد از دیدن (بوید) در مواجهه با یک هیولا در فصل 2 قسمت 6 به وجود آمد که پس از تماس با او احساس بهتری داشت. اگر بوید یک فرد مبتلا به زوال عقل باشد و اینها علائم پیشرفت بیماری باشد چه؟ طبق این تئوری کل سریال می‌تواند دیدگاه جمعی افرادی باشد که در یک مرکز پزشکی زندگی می‌کنند. همانطور که اغلب در آن سازه‌ها اتفاق می‌افتد، بیماران باید شب‌ها در اتاق خود بمانند و نوعی منع رفت و آمد فعال می‌شود. بینش‌های تغییر یافته شخصیت‌های From می‌تواند نشان دهنده واقعیت تحریف شده‌ای باشد که توسط افراد مبتلا به زوال عقل درک شده است. و از این منظر، هیولاها می‌توانند پرستاران این مرکز باشند. (البته شخصا به این تئوری علاقه‌ای ندارم)

شواهدی که از تئوری توهمی بودن شخصیت‌های سریال From پشتیبانی می‌کند

بر اساس این تئوری، تمام اتفاقات سریال From توهم ذهن شخصیت‌ها است

 • مشکلات روحی: شخصیت‌های سریال به دلیل مشکلات روحی و روانی که شاهدش بودیم ممکن است توهمی باشند.
 • مکانیزم دفاعی: این توهم می‌تواند به عنوان یک مکانیسم دفاعی برای مقابله با مشکلات درونی افراد و مقابله با آن ایجاد شده باشد.
 • استعاره: این شهر می‌تواند استعاره‌ای از ذهن آشفته و پریشان شخصیت ها باشد.
 • غیرقابل توضیح بودن اتفاقات: بسیاری از اتفاقات سریال غیرقابل توضیح هستند.
 • تناقضات: تناقضات زیادی در داستان سریال وجود دارد! که نشان دهنده یک ذهن پریشان می‌تواند باشد.
 • تغییر شخصیت ها: شخصیت‌ها در طول سریال دچار تغییرات ناگهانی می‌شوند.

ایرادات تئوری توهم

این تئوری با اینکه بسیار ذکر شده است، اما نقطه مقابل تئوری جهان یا بعد موازی است. زیرا هرچقدر که تئوری جهان و بعد موازی پیچیده است این تئوری به شدت ساده انگارانه است. و پاسخ خیلی از سوالات با این تئوری داده نمی‌شود.

احتمالات زیادی وجود دارد و همه آنها می‌توانند ممکن به نظر برسند. اگر همه چیز همانطور که برای Lost پیش رفت پیش برود، ما هنوز فصل‌ها و قسمت‌های زیادی خواهیم داشت که در مورد تئوری‌هایی که بیشتر از دیگران در طرح سریال تلویزیونی دارند بحث می‌کنیم. اکنون که فصل دوم سریال From به پایان خود رسیده است، سؤالات بیشتری مطرح شده است و مجموعه‌ای کاملاً جدید از تئوری‌ها تدوین شده است.

علاوه بر این تئوری های کلی، تئوری‌های جزئی تری نیز در مورد سریال From وجود دارد

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From درباره هیولاها

هیولاها چه هستند؟ (تئوری‌های مربوط به هیولاهای سریال From)

یکی از رایج ترین سوالات در مورد هیولاهای سریال From است. هیولاها در From چه هستند؟ چرا این موجودات در این مکان هستند و از انسان‌ها چه می‌خواهند؟ بیایید سعی کنیم آن را با هم بفهمیم.

در سریال From ما گروهی از مردم را داریم که از نقاط مختلف ایالات متحده آمده‌اند و در نهایت به این شهر منزوی و عجیب و ترسناک رسیده‌اند که هیچ راهی برای فرار از آن وجود ندارد. مهم ترین خطری که سریال به ما نشان داده‌است هیولاها هستند. موجوداتی که پس از غروب خورشید از جنگل بیرون می آیند و سعی می‌کنند هر فردی را که از شهر عبور می‌کند بکشند.

تاکنون، سریال From نشان نداده که هیولاها واقعاً چه هستند. طرح داستان ما را به یاد سریال Lost می‌اندازد. مانند فیلم گمشده(Lost)، مردم در سریال From نیز تلاش می‌کنند تا بفهمند واقعا کجا هستند و وقایع فراطبیعی اطرافشان به چه معناست. در هر قسمت، آنها سعی می‌کنند پاسخ های بیشتری پیدا کنند. با توجه به این رویکرد روایی، باید انتظار داشته باشیم که در فصل‌های بعدی پاسخ‌هایی را درباره هیولاها، شاید حتی در فصل سوم سریال From به ما بدهد.

در همین حال، تلاش برای دریافت برخی از پاسخ ها مشروع است. طبق تئوری‌های اصلی سریال From که بالا ذکر کردیم، یک احتمال وجود دارد که هیولاها ممکن است Fae یا Slough شرور باشند، موجودات افسانه‌ای با قدرت‌های بزرگ. این یک نظریه جذاب است، و بینندگان استدلال‌های زیادی در حمایت از آن پیدا کردند. با این حال، سریال From هنوز تاییدی در مورد آن ارائه نکرده است.

بدون شک، هیولاها موجودات ماوراء طبیعی هستند که قصد دارند به افرادی که به شهر می رسند آسیب برسانند. آن‌ها به انسان‌ها در حالی که وانمود می‌کنند مردم عادی هستند نزدیک می‌شوند و زمانی که بتوانند به آنها حمله کنند، بخش هیولایی خود را آشکار می‌کنند. به نظر نمی‌رسد آنها هدف خاصی به جز پیروی از غریزه قاتل داشته باشند. در پایان از فصل 1، صدایی از طریق رادیو با جیم صحبت می‌کند و به او اطلاع می‌دهد که همسرش تابیتا نباید آن چاله را حفر کند». همانطور که در فصل 2 متوجه شدیم، تابیتا با سوراخ که حفر کرده بود نزدیک بود به مجموعه ای از تونل‌ها در زیر شهر برسد، جایی که هیولاها در طول روز در آن می‌خوابند. این بدان معنی است که آنها هوش کافی برای حفظ موجودیت خود را در زمانی که احساس می‌کنند توسط انسان‌ها تهدید می‌شوند، دارند.

بر اساس تکامل طرح فعلی در سریال From، ما هنوز نمی‌توانیم این موضوع را رد کنیم که هیولاها تحت کنترل انسان‌هایی دیگر هستند، مثل این که این یک نوع آزمایش است. به نظر می‌رسد آنها همیشه از آنچه مردم آنجا سعی می‌کنند انجام دهند آگاه هستند، و فصل 1 این مشکوک را پنهان نمی‌کند که وقتی شهروندان راه حلی هوشمندانه برای فرار را امتحان می‌کنند، کسانی وجود داشتند که عصبانی شدند. از این منظر، به نظر می‌رسد که هیولاهای سریال From دائماً انسان‌ها را زیر نظر دارند. بنابراین، آیا آنها می‌خواهند همه آنها بمیرند؟ چگونه می‌توانند هر آزمایشی را بدون دخالت انسان‌های دیگر انجام دهند؟

ما هنوز این نوع پاسخ را نداریم. اما ما می‌دانیم که یکی از شخصیت‌های فیلم بیشتر از دیگران می‌داند. ویکتور که طولانی ترین مدت زمان را در آن شهر عجیب سپری کرده است، نمادها را بهتر و بیشتر از بقیه می‌شناسد. از طرف دیگر پسر سفیدپوشی وجود دارد که به نظر می‌رسد ویکتور و دیگران را در نبردشان برای زنده ماندن راهنمایی می‌کند. صداهایی وجود دارد که سارا می‌شنود، که ظاهراً می‌خواهد از مرگ همه آنها جلوگیری کند. با تمام این عناصر عدم قطعیت، طرح سریال From بدون ارائه پاسخ های روشن هنوز در مورد ماهیت واقعی هیولاها و موجودات پیش می‌رود.

ما همچنین عناصر جدیدی از پایان فصل 2 داریم، جایی که ما تابیتا را، ظاهراً خارج از شهر، در یک بیمارستان واقعی می‌بینیم. واضح است که سؤالات بیشتری مطرح شده است و مردم در تعجب هستند که آیا همه مردم شهر گمشده From می‌توانند فرار کنند یا تابیتا برای نجات آنها برمی‌گردد.

تئوری‌هایی برای هیولاهای سریال From

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From درباره هیولاها

1. تجسمی از گناهان و ترس‌های ساکنین شهر

بر اساس این تئوری، موجودات و هیولاها تجسمی از گناهان، ترس‌ها، و تاریکی‌های درون انسان هستند. هر شخصیت با هیولاهای خاص خود روبرو می‌شود که نمادی از مسائل و چالش های شخصی او هستند. این شهر به عنوان مکانی برای رویارویی با این تاریکی‌ها و رسیدن به رستگاری عمل می‌کند. این تئوری در ادامه تئوری برزخ بودن این شهر است.

2. موجودات ماوراء الطبیعه در بعد و جهانی دیگر

این تئوری معتقد است که موجودات و هیولاها موجودات ماوراء الطبیعه‌ای هستند که از دنیایی دیگر یا بعد دیگری به این شهر آمده‌اند. آنها دارای قدرت‌های خاص و اهدافی هستند که هنوز به طور کامل مشخص نشده است. ممکن است این موجودات خیرخواه یا شرور باشند و نقشی کلیدی در داستان سریال داشته باشند.

3. هیولاها نمادهای اجتماعی هستند

برخی تئوری ها موجودات و هیولاها را به عنوان نمادهایی از مشکلات اجتماعی و سیاسی تفسیر می‌کنند. آنها می توانند نمادی از ظلم، تبعیض، ترس از ناشناخته، یا سایر مسائل چالش برانگیز در دنیای واقعی باشند. سریال ّقخئ از این طریق می‌تواند به نقد جامعه و به چالش کشیدن باورها و ارزش‌های مخاطب بپردازد.

4. تجسمی از ذهن آشفته ساکنین

این تئوری بیان می‌کند که موجودات و هیولاها تجسمی از ذهن آشفته و پریشان شخصیت‌ها هستند. آنها نمادی از اضطراب، افسردگی، یا سایر مشکلات روحی و روانی هستند که شخصیت ها با آن ها دست و پنجه نرم می‌کنند. این شهر به عنوان مکانی برای آشکار شدن این مشکلات و کمک به شخصیت ها برای درک و درمان آنها عمل می کند. این توضیح درباره هیولاهای این سریال در ادامه تئوری توهمی بودن این شهر توسط ساکنین است.

5. هیولاها فقط ابزاری برای جذابیت داستان هستند

در نهایت، برخی معتقدند که موجودات و هیولاهای سریال From صرفاً ابزاری برای داستان سرایی و ایجاد هیجان بیشتر در سریال هستند. آنها عمق معنایی خاصی ندارند و فقط برای جذاب‌تر کردن داستان و ایجاد ترس و وحشت در مخاطب استفاده می‌شوند.

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From درباره پسر سفید پوش

تئوری‌های پسر سفید پوش سریال From

پسر سفیدپوش یکی از شخصیت های مرموز و رازآلود سریالFrom است که حضور او در داستان تئوری‌های مختلفی را به وجود آورده است.

1. پسر سفیدپوش پسر تابیتا و جیم (توماس) است

یک نظریه عجیب حاکی از آن است که «پسر سفیدپوش» مرموز سریال From که اغلب توسط شخصیت‌هایی مانند ایتان، ویکتور و سارا دیده می‌شود، در واقع پسر متوفی جیم و تابیتا است. قبل از اینکه جیم و تابیتا در فصل اول وارد شهر شوند، پسر نوزادشان، توماس، به طرز غم انگیزی درگذشت.

بر اساس این نظریه، توماس به عنوان پسر سفید پوش ظاهر شده است برای هدایت و ارتباط با شخصیت‌های مختلف. برخی حدس می‌زنند که کل شهر و وقایع غیرقابل توضیح آن در ذهن جیم در طول روان درمانی تجربی وجود دارد و پسر سفیدپوش به عنوان چراغ راهنمایی برای طردشدگان عمل می‌کند. با این حال، حفره‌ای در این نظریه از این واقعیت ناشی می‌شود که پسر سفیدپوش مدت‌ها قبل از ورود خانواده متیو به شهر، حتی قبل از تولد توماس، به ویکتور ظاهر شده است! پس این تئوری نمی‌تواند صدق کند. با این حال منتظریم ببینیم که سازندگان سریال پاسخی برای ما دارند یا نه.

2. پسر سفید پوش فرشته نجات است

بر اساس این تئوری، پسر سفیدپوش فرشته نجات یا راهنمایی برای شخصیت های سریال From است. او به آنها کمک می‌کند تا در این شهر زنده بمانند و راه خود را پیدا کنند. پسر سفیدپوش نمادی از امید و رستگاری در این دنیای تاریک و ناامیدکننده است.

3. پسر سفید پوش تجسمی از مرگ است

این تئوری معتقد است که پسر سفیدپوش تجسمی از مرگ است. او به دنبال شخصیت‌ها می‌آید تا آنها را به دنیای دیگر ببرد. حضور پسر سفیدپوش نشانه‌ای از قریب الوقوع بودن مرگ و خطری است که شخصیت ها را تهدید می کند.

4. پسر سفید پوش نمادی از ناخودآگاه است

برخی تئوری ها پسر سفیدپوش را به عنوان نمادی از ناخودآگاه شخصیت‌ها تفسیر می کنند. او تجسمی از افکار، احساسات، و خاطرات پنهان آنها است. حضور پسر سفیدپوش می‌تواند به شخصیت‌ها در درک بهتر خود و یافتن پاسخ سوالاتشان کمک کند.

در نهایت شاید هم فقط ابزاری دیگر برای جذابیت داستان سریال From باشد و هیچ معنایی نداشته باشد. که برای خود من شخصا نا امید کننده خواهد بود.

تئوری‌های سریال From درباره الگین


تئوری‌های مربوط به الگین، در سریال From

الگین پس از دیگران با یک اتوبوس و به همراه افرادی دیگر وارد این شهر گمشده و عجیب شد. با این حال نظر برخی از کاربران را جذب کرده و باعث شده است که درباره این شخصیت نیز تئوری هایی بگویند که حتی خود سازندگان فیلم را وادارد کند راجب به این مسائل صحبت کنند. هرچند هنوز پاسخی ندادند.

1. الگین بچه الیس و فاطمه است

یک جوان بالغ که در پایان فصل اول با اتوبوس وارد می‌شود و برخی از کاربران و طرفداران این تئوری را می‌دهند که الگین فرزند بزرگ الیس و فاطمه است. هرچند هنوز شواهدی بر درست یا غلط بودن این تئوری نیست اما بسیار بین طرفداران سریال مطرح می‌شود. رازهای سریال جایی برای حدس و گمان درباره منشا و نقش الگین در اتفاقات معمایی شهر باقی گذاشته است.

2. الگین منجی است

بر اساس این تئوری، الگین منجی یا ناجی این شهر و ساکنان آن است. او دارای قدرت‌های خاصی است که می تواند از آنها برای مقابله با شر و نجات ساکنین این شهر استفاده کند. الگین در نهایت نقشی کلیدی در رهایی این شهر و ساکنینش از تاریکی و ظلم خواهد داشت.

3. الگین یک قربانی است؟

این تئوری معتقد است که الگین قربانی یک پیشگویی یا طلسم باستانی است. او باید برای نجات این شهر یا دیگران فداکاری بزرگی انجام دهد. سرنوشت الگین غم انگیز و تراژدی خواهد بود و او در نهایت جان خود را از دست خواهد داد.

4. الگین نمادی از امید است

در نهایت، برخی تئوری ها الگین را نمادی از امید در این شهر می‌دانند. او علی‌رغم تمام چالش‌ها و خطرات، به آینده‌ای بهتر برای این شهر و ساکنان آن ایمان دارد. الگین می‌تواند الهام‌بخش دیگران برای مبارزه با ظلم و تاریکی و تلاش برای رسیدن به رستگاری باشد.

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From و اتفاقات فصل سوم

در فصل سوم سریال From چه اتفاقی خواهد افتاد؟

دو فصل اول سریال From بینندگان را درگیر نگه داشته و بینندگان فعالانه متعهد به یافتن پاسخ سوال‌های سریال From بوده‌اند. تماشاگران در تلاش برای حل معماهای سریال، اپیزودها را تماشا کردند و سوال‌هایی برایشان به وجود آمده. چگونه می توان آن شهر منزوی در جنگل را توضیح داد؟ و اکنون که فصل دوم سریال From به پایان خود رسیده است، سؤالات بیشتری در مورد آنچه در فصل 3 اتفاق خواهد افتاد مطرح شده است. بیایید بار دیگر تئوری‌ها را بررسی کنیم و آنچه را که تاکنون دیده ایم درک کنیم.

در پایان فصل 2، ما یک چرخش داستانی مهم داریم که ظاهراً چیزهای زیادی را توضیح می‌دهد: تابیتا طبق دستور ویکتور وارد درخت بطری می‌شود و به فانوس دریایی می‌رسد. فانوس دریایی همان برجی است که همیشه در سریال به آن اشاره می‌شد، جایی که می‌توان بچه‌های گرفتار شده را نجات داد. و پس از اینکه پسر سفیدپوش تابیتا را هل می‌دهد، او در یک بیمارستان واقعی از خواب بیدار می‌شود و متوجه می‌شود که واقعاً از شهر فرار کرده است (مثل مادر ویکتور سال‌ها قبل، احتمالاً).

با این حال، اکنون که به نظر می‌رسد تابیتا خارج از شهر است، مجموعه ای کاملاً جدید از تئوری‌ها ساخته شده است. این پایان فصل 2 مسیر فصل 3 را تعیین می‌کند، جایی که چیزهای زیادی باید توضیح داده شود. از این منظر، یک بار دیگر، شباهتی بین From و سریال Lost روشن به نظر می‌رسد، جایی که در نقطه‌ای، قهرمان‌های داستان به دنیای واقعی بازمی‌گردند و داستان پس از بازگشت آنها ادامه می‌یابد.

دو احتمال اصلی برای فصل سوم سریال From مشخص است

از یک طرف، همه افرادی که در شهر گمشده باقی ماندهاند مطمئناً متوجه خواهند شد که تابیتا به نحوی موفق شده است از شهر بیرون برود. او موفق شد چیزی را فراتر از درخت پیدا کند و به این معنی است که چیزی در بیرون وجود دارد، مکان دیگری که می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. این حداقل به کسی انگیزه می دهد تا همین سفر را انجام دهد، که برای برخی ممکن است هنوز بهتر از ماندن در آن شهر باشد.

از سوی دیگر، ما واکنش تابیتا را زمانی که متوجه می‌شود به دنیای واقعی بازگشته است، می‌بینیم و به وضوح خوشحال نیست!اکنون تابیتا از خانواده‌اش جدا شده است و تنها چیزی که او می‌خواهد این است که دوباره به آنها بپیوندد. این بدان معناست که او احتمالاً برای بازگشت به دنیای موازی که خانواده‌اش در آن هستند تلاش خواهد کرد. طبق برخی تئوری ها، جعبه ناهاری که ویکتور قبل از رفتن به او داده بود می‌تواند به او کمک کند راه بازگشت را بفهمد!

در همان زمان، دیدن تابیتا در ابعادی متفاوت، نظریه عجیب دیگری را برانگیخت! آیا واقعاً مطمئن هستیم که تابیتا به دنیای واقعی بازگشته است؟ یا آیا او در سطح جدیدی از معماهای بی پایان این سریال است؟ شاید هنوز در بعد موازی است که سعی دارد انسان ها را به چالش بکشد؟ این نظریه در این موضوع در بین کاربران مورد بررسی قرار گرفته است. برای مثال، لوگوی بیمارستان بسیار شبیه به نماد مرموزی است که اغلب در شهر گمشده می‌بینیم. و منظره از پنجره سؤالاتی را برانگیخت زیرا همه چیز ثابت به نظر می‌رسید، و علاوه بر آن، مناظر بسیار دور به نظر می‌رسید، با این فرض که تابیتا از طبقه دوم بیمارستان به آن نگاه می‌کرد باز هم بسیار دور بودند.

نقد و بررسی تئوری‌های سریال From آیا تابیتا زنده است؟

تصویر مربوط به پست اینستاگرام پیج From است که در این روزنامه نشان می‌دهد تابیتا نیز هنوز گم شده است. این به ما این شک را می‌دهد که واقعاً چه اتفاقی برای تابیتا افتاده است؟ پایان فصل 2 بدیهی است که پاسخ های روشنی ارائه نداده است و بسیاری از چیزها هنوز باید توضیح داده شوند. فصل سوم سریال From احتمالا به ما می‌گوید که اوضاع چگونه ادامه دارد. آیا افراد بیشتری شهر گم شده را ترک می‌کنند یا تابیتا به خانواده خود باز می گردد و همه را نجات می دهد؟ آیا این دنیای واقعی است، یا بعد موازی دیگری است، و معمای دیگری برای حل؟ برای همه این پاسخ ها، باید منتظر بمانیم. یا همه اپیزودها را با اجبار دوباره تماشا کنیم تا زمانی که عناصر بیشتری برای ما ظاهر شوند.

تاریخ انتشار فصل سوم سریال From رسما تایید شد

سخن پایانی

در نهایت هیچ کدام از این تئوری‌ها به طور قطعی تایید یا رد نشده‌اند. مشخص است که سازندگان سریال From به طور عمدی ابهاماتی در داستان ایجاد کرده‌اند تا مخاطبان را به فکر کردن و تفسیر داستان به روشی خود ترغیب کنند. و این باید برایشان بسیار لذت بخش باشد. زیرا این ابهامات باعث جذابیت بیشتر سریال شده‌است.

شما نیز می‌توانید با تماشای سریال و تحلیل شخصیت‌ها، اتفاقات، و نمادها، تئوری های خود را در مورد سریال From بسازید و اگر دوست داشتید آن را با ما در میان بگذارید. چه کسی می‌داند که در ابتدا چرا ویکتور میزان جابه جایی درخت‌ها را اندازه می‌گرفت؟ نظراتتان را برایمان بنویسید.


بیشتر بخوانید

لیست بهترین مینی سریال ها برای تماشا در تعطیلات

صحرا

بهترین سریال هایی که بر اساس واقعیت ساخته شده‌ اند

صحرا

تاریخ انتشار فصل سوم مزرعه کلارکسون (Clarkson’s Farm) تایید شد

پدرام

بهترین سریال‌ها با شخصیت اصلی باهوش و نابغه

صحرا

معرفی بهترین فیلم‌ها با بازی جیک جیلنهال (jake gyllenhaal)

صحرا

تاریخ انتشار فصل سوم سریال From رسما تایید شد

صحرا

9 دیدگاه ها

F.m شنبه 12 اسفند 1402 at 11:10

بی نظیر و کامل بود تشکر از شما,سازندگان و نویسنده محترم🙏♥️

پاسخ
صحرا شنبه 12 اسفند 1402 at 12:10

ممنون از توجه شما 3>

پاسخ
Farnaz شنبه 12 اسفند 1402 at 11:11

چقدر کامل بود ممنون از نویسنده محترم

پاسخ
صحرا شنبه 12 اسفند 1402 at 12:09

ممنون از توجه شما 3>

پاسخ
ناشناس پنجشنبه 24 اسفند 1402 at 00:17

اینجاهاست که شاعر می فرماید:
صحرا صحرا دویده ام
سرگردان در‌ پیِ ‌تو…

متن بسیار عالی بود.ممنون

پاسخ
حسین جمعه 25 اسفند 1402 at 00:29

کامل و بی نقص بود دمت گرم خیلی ممنون فقدر یک جارو نگفتی یه عکس از یک مرد بود که زمانی که ویکتور بچه بود هم کنارش گرفته شده بود میشه در مورد اونم توضیح بدی چون من هنوز نتونستم درک کنم عکس اون مرد

پاسخ
صحرا جمعه 25 اسفند 1402 at 12:18

ممنون از توجه شما حسین عزیز
بله در اسرع وقت حتما مقاله رو بروزرسانی میکنم و راجب اون شخصیت هم مینویسم
هرچند تعداد سوالها و معماهای این سریال تمومی نداره

پاسخ
gorba جمعه 25 اسفند 1402 at 21:29

اون مرده توی عکس مگه بابای ویکتور نیست؟

پاسخ
سانچز شنبه 26 اسفند 1402 at 02:00

نه فکر نمیکنم که بابای ویکتور باشه اون احتمالا از اهالی قدیمی شهر بوده که به نظرم یه دستی هم توی این اتفاقا داشته
ولی توی سریال هیچوقت به بابای ویکتور هیچ اشاره ای نشد

پاسخ

ارسال دیدگاه