...
یکشنبه 20 خرداد 1403
انگیزه

بهترین روش‌ها برای مثبت اندیشی و نگرش مثبت

اکثر افراد اغلب بیش از حد بر روی مشکلات، دشواری‌ها و زندگی روزمره خود تمرکز می کنند. آنها معمولا به جای راه حل روی مشکل تمرکز کرده و هرچه بیشتر این کار را انجام می دهند به دنبال آن مشکلات نیز بیشتر می شوند. زیرا روی هر چیزی که تمرکز کنید، آن مسئله بزرگ تر می شود.

کار بسیار آسان و وسوسه انگیزی است که غرق دلسوزی برای خودتان شوید. این که باور کنید همه در برابر شما هستند و زندگی سخت است. این تفکر خوشحالی و موفقیت را از شما دور می کند.

چگونه نگرش مثبت ایجاد کنیم

نگرش مثبت با انجام کارهای کوچک ایجاد می‌شود. این کارهای کوچک به تدریج ذهنیت، رفتار و عملکرد شما را تغییر داده و منجر به یک زندگی شادتر و موفق‌تر می‌شود. این اقدامات و فعالیت‌های کوچک در نهایت منجر به تغییر و ایجاد عادات مفید خواهد شد.

 بسیاری از نویسندگان و معلمان در این مورد تدریس کرده و نوشته‌اند. افرادی مانند: ناپلئون هیل ، دیل کارنگی و لویی هی

نکاتی برای ایجاد نگرش مثبت

۱. از افکار خود بیشتر آگاه شوید. افکار شما عمدتا منفی هستند یا مثبت؟ آیا شما اغلب منفی فکر می کنید و به آن واقف هستید؟ آگاهی از افکار، اولین قدم برای تغییر است.

۲. زمانی که افکار منفی وارد ذهن شما می شود، بلافاصله آن را با یک فکر مثبت جایگزین نمایید. شما باید این روند را مرتباً تکرار کنید تا زمانی که افکار جدید جایگزین افکار قدیمی شود.

۳. با خود مهربان باشید و هر روز حداقل یک کار که از انجام آن لذت می برید و باعث خوشحالی شما می‌شود را انجام دهید.

۴. هر روز به موسیقی مورد علاقه خود گوش داده و از آن لذت ببرید.

۵. در مورد زندگی افراد مثبت و موفق بخوانید. مقالات و مطالب زیادی در این رابطه در اینترنت و کتاب های انگیزشی موجود است.

۶. خواندن نقل قول‌های الهام بخش به شما انگیزه، الهام و جرئت می دهد و کمک می کند تا یک نگرش مثبت نسبت به خود، زندگی و محیط اطرافتان ایجاد کنید.

۷. زندگی خود را همانطور که می خواهید باشد تجسم کنید و به آنچه تجسم می کنید ایمان داشته باشید. اگر تصاویر منفی سعی در ورود به ذهن شما دارند، تصاویر و صحنه هایی را که می خواهید به واقعیت تبدیل شوند، جایگزین آن ها کنید. از شک و تردید و تفکر منفی خودداری کنید.

۸. به گفته های افرادی که به شما می گویند نمی‌توانید، یا متقاعدتان می‌کنند که مهارت کافی ندارید یا مدام به شما می‌گویند که موفق نیستید، توجهی نکنید. شاید این نظر آنها باشد اما نظر شما نیست.

۹. تماشای فیلم‌های الهام بخش، انگیزشی یا خنده دار را همیشه ترجیح دهید. این گونه فیلم ها به شما کمک می کند تا نگرشی شادتر و خوش بینانه داشته باشید.

۱۰. بیاموزید از عبارات تاکیدی یا مثبت، چگونه استفاده کنید. این دسته عبارات و تکرار آن‌ها ابزاری عالی برای ایجاد نگرش مثبت می‌باشد.

۱۱. بخوانید، مطالعه کنید و از قدرت تجسم استفاده کنید. هنگامی که بدانید چگونه از قدرت تجسم خود به طور موثر استفاده کنید زندگی شما در هر زمینه‌ای بهبود می یابد.

۱۲. این که یاد بگیرید چگونه یک نگرش مثبت ایجاد کنید بسیار مفید خواهد بود.

۱۳. مقاله‌های مثبت اندیشی بخوانید. این مقالات به شما خواهند آموخت که چگونه یک نگرش مثبت ایجاد کنید.

۱۴. کتاب “عبارات تاکیدی: کلماتی قدرتمند” یک آموزش کامل در مورد چگونگی استفاده از عبارات مثبت است، نه تنها برای جلب موفقیت، عشق و دارایی، بلکه برای ایجاد عادت های جدید و تغییر ذهنیت شما!

۱۵. کتاب “تجسم کنید و به رویاهای خود برسید” یک مجموعه کامل برای تغییر نگرش شما، مثبتتر کردن آن و جذب موفقیت به سمت زندگی شما است.

 اگر نگرش مثبتی دارید و دائماً تلاش می کنید بهترین خود را به نمایش بگذارید، در نهایت بر مشکلات غلبه خواهید کرد و خواهید دید که برای چالش های بزرگتر آماده هستید.

Pat Riley

بیشتر بخوانید

چگونه در روزهایی که هیچ حس و انگیزه‌ای ندارید، فعال بمانید؟

صحرا

در انتظار چه هستید؟ پیشرفت همین حالا آغاز می‌شود

پدرام

چطور بدون انجام هیچ کاری موفق شویم؟

میهمان

۶ گام کلیدی برای توانمندسازی خودتان و رسیدن به اهدافتان

صحرا

حفظ انگیزه و مهمترین بایدها و نبایدها در جهت تقویت آن

نفیسه محمدی

آیا احساس شکست می کنید؟ 10 نکته برای شروعی دوباره

صحرا

ارسال دیدگاه