...
چهارشنبه 23 خرداد 1403
انگیزه

در انتظار چه هستید؟ پیشرفت همین حالا آغاز می‌شود

آیا می‌خواهید در زندگی خود تغییر و تحولاتی ایجاد کنید؟ اگر می‌خواهید چنین کاری انجام دهید، منتظر چه چیزی هستید؟ چه زمانی شروع به انجام این تغییرات و بهبود اوضاع خواهید کرد؟ چرا همین حالا شروع نکنید؟

 آیا مدام به خود می‌گویید که اگر اوضاع متفاوت بود می‌توانستید فلان کار را انجام دهید؟ هیچ چیز عوض نمی شود مگر اینکه شما تغییر را آغاز کنید. اینکه منتظر تغییری در زندگی خود باشید بدون اینکه برای آن کاری انجام دهید، هیچ تغیری در زندگی شما ایجاد نخواهد کرد. سرزنش کردن دیگران و شرایط موجود، وضعیت شما را بهتر نمی‌کند.

 خیال پردازی در مورد سبک زندگی متفاوت، عشق، تعطیلات، اتومبیل یا خانه جدید کافی نیست. این که آرزو کنید ای کاش ثروتمند، سالم یا عاشق بودید، و درعین حال، باور نکنید که می‌توانید به هر یک از این آرزوها برسید، فقط وضعیت را بدتر خواهد کرد

این مسئله می‌تواند منجر به ناامیدی و ناراحتی شما شود، زیرا آرزو کردن به تنهایی شما را به جایی نمی‌رساند و در همان وضعیت گذشته باقی می‌مانید. آنچه در اعماق وجود خود احساس می کنید و باور دارید، از همه تصمیمات، آرزوها و خیال پردازی‌های شما قدرتمندتر است. شما باید سعی کنید خود را متقاعد کنید، چیزهایی که می‌خواهید شدنی هستند. وقتی متقاعد شوید متفاوت عمل می‌کنید، زیرا دیگر شکی ندارید.

 منتظر چه هستید؟ امروز شروع کنید و نه آینده. اگر می‌خواهید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید باید همین حالا آغاز کنید، نه زمانی در آینده‌ای نامشخص

زمانی که کاری را عقب می‌اندازید، یا وقتی که تصمیمات توخالی می‌گیرید و گمان می‌کنید اگر شرایط متفاوت بود شما نیز قادر بودید کارهای متفاوتی انجام دهید، خود را خسته و عصبی کرده و در واقع در حال خیانت به خودتان هستید. اکنون، همین لحظه زمان شروع تغییر است، از کوچکترین تغییر گرفته تا بزرگترین تغییر.

اگر مدام بگویید “از فردا شروع می‌کنم” به خودتان خیانت می‌کنید. چراکه فردا دوباره همین کلمات را تکرار خواهید کرد. همیشه فردای دیگری 2وجود دارد، در حالی که در زندگی شما تغییری ایجاد نمی‌شود. نباید منتظر چیزی بمانید. شما باید از همین حالا شروع کنید تا خود و زندگی خود را بهبود ببخشید.

کار بسیار راحت، خوشایند و آسانی است که درباره‌ی زندگی بهتر رویا پردازی کنید یا درباره‌ی کسانی که در زندگیشان تغییرات مهمی ایجاد کرده‌اند بخوانید. اما اگر دست به عمل نزنید این کارها به چیزی منجر نخواهد شد. برای اینکه نتیجه بگیرید باید دست به عمل زده و بر کارهایی که انجام می‌دهید استقامت بورزید و پافشاری کنید.

 منتظر نمانید! تغییر را از همین حالا شروع کنید

 تغییرات از همین حالا باید شروع شود و این شمایید که مسئول ایجاد کردن این تغییرات هستید. شما باید برای ایجاد تغییر زمان و تلاش اختصاص دهید و برنامه ریزی کنید. سپس همه چیز شروع به تغییر می‌کند. همیشه یک مقاومت درونی از طرف ناخودآگاه در برابر ایجاد تغییر وجود دارد، حتی اگر زندگی خود را دوست نداشته باشید. بیشتر افراد با یک موقعیت آشنا احساس راحتی بیشتری دارند. حتی اگر آن را دوست نداشته باشند. عجیب است، نه؟

بنابراین، منتظر چه هستید؟ آیا می‌خواهید در مورد زندگی خود کاری انجام دهید، یا فقط این مقاله را بخوانید، آن را فراموش کنید و به زندگی خود ادامه دهید؟ اگر این کار را انجام دهید، فردا کم و بیش مثل امروز خواهد بود، و فردای آن نیز همین‌طور و این داستان به همین منوال ادامه خواهد داشت. اگر می‌خواهید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید، باید آنها را همین حالا از همین لحظه شروع کنید. نه فردا!

بیشتر بخوانید: چرا هیچوقت برای تغییر دیر نیست؟

با همه‌ی این تفاسیر، شما چه کار خواهید کرد؟

شما همه ابزارهای لازم را برای بهبود زندگی خود دارید. فقط باید از آنها آگاهی پیدا کنید و شروع به استفاده از آنها کنید. اینها ابزارهای درونی مانند اراده، انضباط شخصی، پشتکار، تجسم، تایید و… هستند. در چرا می توانید تمام آنچه را که برای تغییر در زندگی خود و ارتقا شخصی به آن نیاز دارید، پیدا کنید.

آیا هنوز منتظر معجزه ای هستید تا به شما وقت، انرژی و انگیزه لازم برای ایجاد تغییر در زندگیتان را بدهد؟ منتظر معجزه نباشید. معجزه را اکنون، نه با آرزو کردن منفعلانه بلکه با دست به عمل زدن، محقق کنید. امروز اولین قدم را در سفر خود، به سمت زندگی بهتر بردارید!

انتظار برای زمان درست

 زمان درست و مناسب همین الان است. انتظار برای زمان بهتر برای شروع یک پروژه، تحصیل، یافتن شغل جدید یا کار برای دست یافتن به یک هدف، فقط بهانه‌ای برای به تعویق انداختن امور است. انتظار به این معنی است که شما از ایجاد تغییر می‌ترسید. این بدان معناست که شما از ترک منطقه امن خود و رشد کردن می‌ترسید. این مسئله همچنین می تواند اشاره به کمبود عزت نفس و عدم باور به خودتان و توانایی هایتان، داشته باشد.

 مهم نیست که چقدر راحت نیستید، احساس ضعف می‌کنید و نسبت به ترک منطقه امن خود بی میل هستید، همین حالا شروع کنید. شما می‌توانید شروع به انجام کارهای کوچکی کنید که نیاز به تلاش زیاد یا فاصله گرفتن زیاد از منطقه امنتان را نداشته باشد. به تدریج اعتماد به نفس، عزت نفس و باور بیشتری به خود خواهید داشت و می‌توانید کارهای بزرگتری انجام دهید.

اکنون زمان عمل است. اکنون زمان لذت بردن از زندگی است. اکنون زمان بهبود زندگی شما است. اکنون، نه فردا.

اگر مایل باشید که در جایگاه یک مبتدی قرار بگیرید، می‌توانید در هر زمان از زندگی خود چیزهای جدیدی یاد بگیرید. اگر در واقع یاد بگیرید که مبتدی بودن را دوست داشته باشید، تمام دنیا پذیرای شما خواهد بود.

باربارا شور

اراده برای پیروز شدن، تمایل به موفقیت، اشتیاق برای دست یافتن به توانایی کامل خود: این‌ها کلیدهایی هستند که در سعادت را به سمت من می‌گشایند.

کنفوسیوس

تغییر می تواند ترسناک باشد، اما می‌دانید چه چیزی ترسناک‌تر است؟ اجازه دادن به ترس که مانع رشد و پیشرفت شما  شود.

مندی هیلچ

بیشتر بخوانید

آیا احساس شکست می کنید؟ 10 نکته برای شروعی دوباره

صحرا

اصلی ترین مزایای آموزش آنلاین و مجازی، معرفی بهترین منابع آموزش آنلاین

صحرا

۷ حقیقت شگفت انگیز درباره افراد مثبت اندیش

پدرام

پیشرفت در کسب و کار با تفکر مثبت

میهمان

۶ تمرین صبحگاهی برای حفظ انگیزه در طول روز

پدرام

بهترین روش‌ها برای مثبت اندیشی و نگرش مثبت

پدرام

ارسال دیدگاه