...
پنجشنبه 10 اسفند 1402
فناوری

استفاده از هوش مصنوعی ارزش مایکروسافت را به ۳ تریلیون دلار افزایش داد

افزایش ارزش مایکروسافت به دلیل استفاده از هوش مصنوعی

سرمایه گذاری های مایکروسافت در هوش مصنوعی به این شرکت کمک نموده تا به ارزش بازار ۳ تریلیون دلار برسد و در جایگاه رتبه دوم پس از اپل قرار گیرد. ارزش سهام مایکروسافت در روز چهارشنبه این هفته برای اولین بار از مرز ۳ تریلیون دلار عبور نموده و این شرکت جایگاه دومین شرکت ارزمند جهان پس از اپل را کسب نمود. سهام مایکروسافت و اپس ار ابتدای سال تا امروز برای رتبه های اول با یکدیگر رقابت می کند.

براد ریبک، تحلیلگر استیفل، می گوید: «فکر می‌کنم این موفقیت مایکروسافت به دلیل استفاده هوش مصنوعی است.» او افزود که به نظر نمی‌ رسد اپل همانند مایکروسافت برنامه ای روشن برای استفاده از هوش مصنوعی در محصولات خود داشته باشد.

از سوی دیگر اپل با کاهش تقاضا برای آیفون مواجه است، به خصوص در چین به عنوان جایی که رقابت زیادی بین برند های چینی از جمله هواوی و شیائومی وجود دارد و این شرکت ها تخفیف های نادری برای فروش بیشتر به مشتریان ارائه می دهند.

مایکروسافت با همکاری با OpenAI، ابزار جستجوی Bing، ویندوز و سایر سرویس های خود را با هوش مصنوعی ادغام نموده است. پیش بینی می شود در هفته های گزارش های بیشتری در رابطه با عملکرد شرکت های فناوری ایالات متحده منتشر شده و عملکرد این شرکت ها به صورت دقیق تری مورد بررسی قرار گیرد.

بیشتر بخوانید

بررسی Apple vision Pro توسط مارک زاکربرگ

صحرا

بازی‌ها و برنامه‌های بهینه شده برای نسل جدید Xbox

صحرا

سری جدید آیفون 16 (iPhone 16) به چه صورت عرضه می‌شود؟

صحرا

اولین ربات‌های انسان‌ نما به استخدام شرکت BMW درامدند

صحرا

چه زمانی برای خرید آیپد و مک بوک ایر مناسب است؟

صحرا

قیمت اولیه آیفون 12 در ایران

میهمان

ارسال دیدگاه