...
پنجشنبه 10 اسفند 1402
فناوری

ایلان ماسک مکان شرکت Neuralink را از Delaware به Nevada تغییر می‌دهد

ایلان ماسک مکان شرکت Neuralink را از Delaware به Nevada تغییر می‌دهد

تغییر وضعیت شرکت برای تسلا می تواند با موانعی مانند شکایت سرمایه گذاران همراه باشد. طبق پورتال‌های تجاری هر دو ایالت، شرکت ایمپلنت تراشه مغز ایلان ماسک، Neuralink، محل ادغام خود را از دلاور به نوادا تغییر داد. این تغییر می‌تواند با موانعی مانند شکایت سرمایه گذاران همراه باشد

این توسعه حدود یک هفته پس از آن صورت گرفت که ماسک گفت تسلا پس از اینکه یک قاضی بسته دستمزد 56 میلیارد دلاری او را باطل کرد، رأی سهامداران خود را برای انتقال ایالت تگزاس از دلاور به تگزاس برگزار خواهد کرد.

به گفته کارشناسان حقوقی، با این حال، تغییر وضعیت شرکت برای تسلا می‌تواند با موانعی مانند شکایت از سرمایه گذاران همراه باشد، به ویژه اگر این اقدام به عنوان اقدامی برای تضمین بسته حقوقی تسلا تلقی شود.

ماسک هفته گذشته گفت که Neuralink اولین تراشه مغزی خود را در یک بیمار انسانی که به خوبی پس از این عمل بهبود یافت را، کاشته است. Neuralink بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در سپتامبر 2023، این شرکت تأییدیه هیئت بررسی مستقل را برای شروع استخدام برای اولین آزمایش انسانی ایمپلنت مغزی خود برای بیماران فلج دریافت کرد.

آن‌هایی که به دلیل آسیب نخاعی گردن یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک دچار فلج هستند، ممکن است واجد شرایط این مطالعه و آزمایش باشند. اما مشخص نکرد که چه تعداد از شرکت‌کنندگان در این کارآزمایی ثبت‌نام می‌شوند،. همچنین تکمیل آن حدود شش سال طول می‌کشد.

Neuralink گفت: این مطالعه از یک ربات برای قرار دادن ایمپلنت رابط مغز و کامپیوتر (BCI) در ناحیه ای از مغز که قصد حرکت را کنترل می‌کند استفاده خواهد کرد و افزود که هدف اولیه آن این است که افراد را قادر سازد با استفاده از افکار خود به تنهایی مکان نما یا صفحه کلید کامپیوتر را کنترل کنند.

بیشتر بخوانید

استفاده از هوش مصنوعی ارزش مایکروسافت را به ۳ تریلیون دلار افزایش داد

پدرام

ژاپن بالاخره استفاده اجباری از فلاپی دیسک را برداشت

صحرا

اضافه شدن ویژگی های صوتی جدید به instagram reels

صحرا

اولین ربات‌های انسان‌ نما به استخدام شرکت BMW درامدند

صحرا

خریداران Apple Vision Pro هدست‌های خود را پس می‌دهند!

صحرا

بررسی Apple vision Pro توسط مارک زاکربرگ

صحرا

ارسال دیدگاه