...
دوشنبه 3 اردیبهشت 1403
سبک زندگی

2 نکته مهم برای افزایش انرژی با چرت قهوه

افزایش انرژی با چرت قهوه

اگر به دنبال افزایش انرژی در بعد از ظهر هستید، از یک چرت قهوه استفاده کنید تا احساس شادابی و تمرکز به شما برگردد. همه می‌گویند چرت زدن خواب شما را در شب خراب می‌کند. اما این رازی است که هیچ‌کس نمی‌خواهد اعتراف کند: چرت زدن مؤثر است، به خصوص اگر آن را با قهوه همراه کنید. بله شما آن را درست خواندید. قهوه و خواب متضاد به نظر می رسند، اما اگر آن را به درستی انجام دهید، ممکن است همان تقویت کننده مورد نیاز شما باشد که می‌خواهید.

مفهوم چرت قهوه ساده است: یک فنجان قهوه بنوشید، چرت بزنید و با احساس شادابی از خواب بیدار شوید. اما چیزهای بیشتر از این وجود دارد: شما باید قهوه خود را به روش درست بنوشید و در زمان مناسب چرت بزنید. در اینجا نحوه انجام درست چرت قهوه را برای شما آورده ایم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: افزایش سطح انرژی بدن با 7 روش

چرت قهوه دقیقا چیست؟ نگاهی علمی به چرت قهوه

چرت قهوه ساده است. شما یک یا دو فنجان قهوه می‌نوشید و بلافاصله چرت می‌زنید. این یک راه عملی و کم تلاش برای افزایش سطح انرژی در طول روز است.

مقداری علم پشت چرت قهوه وجود دارد و فقط صحبت‌های بی مفهوم نیست. قهوه در خون و غشای سلولی ما حل می‌شود، به این معنی که می تواند به سد خونی مغزی نفوذ کند. هنگامی که کافئین وارد مغز می شود، با آدنوزین در مغز شما برای رسیدن به گیرنده‌های سلول های مغز رقابت می کند. آدنوزین یک ماده شیمیایی عصبی است که باعث می شود احساس خستگی کنیم. وقتی آدنوزین به گیرنده‌ها می‌رسد، خواب‌آلود می‌شویم.

کافئین آدنوزین مغز را از بین نمی برد. با این حال، یک چرت قهوه بر کاهش طبیعی سطح آدنوزین زمانی که ما خواب هستیم، کمک می کند. بنابراین، اگر درست قبل از چرت زدن قهوه بنوشید، آدنوزین کمتری برای جذب گیرنده های مغزمان وجود دارد. این بدان معناست که شما با احساس هوشیاری و انرژی بیشتری از خواب بیدار خواهید شد. زیرا تاثیر قهوه و خواب مکمل یکدیگر عمل میکنند و به شما انرژی بیشتری می‌دهند.

مطالعاتی که از اثربخشی و افزایش انرژی با چرت قهوه حمایت می کنند، محدود هستند. مطالعات موجود دارای حجم نمونه کوچکی هستند.

 افزایش انرژی با چرت قهوه

2 نکته ساده برای افزایش انرژی با چرت قهوه

شما باید برای مدت زمان مناسب چرت بزنید

مدت زمان چرت زدن برای به دست آوردن حداکثر بهره از چرت قهوه بسیار مهم است. پس آلارم خود را آماده کنید. چرت زدن قهوه شما فقط باید حدود 15 تا 20 دقیقه باشد تا بهترین نتیجه را داشته باشید. چرت نباید بیشتر از 20 دقیقه باشد. در غیر این صورت، خطر از دست دادن مزایای کافئین در مغز را از دست خواهید داد.

علاوه بر این، حدود 20 دقیقه طول می کشد تا وارد مراحل عمیق تر خواب شوید. هنگامی که وارد مرحله عمیق‌تری می‌شوید، بیدار شدن از خواب احتمالاً منجر به سرگردانی می‌شود و هر نتیجه مثبتی را که یک چرت قهوه ارائه می‌دهد، نفی می‌کند.

همیشه با احتیاط ادامه دهید. با چرت زدن قهوه ممکن است اشتباه کنید. چرت زدن خیلی نزدیک به جای خوابتان احتمالاً خواب شما را مختل می کند. با توجه به زمانی که بدن ما برای تجزیه کافئین نیاز دارد، باید حداقل 6 ساعت قبل از خواب چرت های قهوه خود را زده باشد.

بیشتر بخوانید: افزایش تمرکز با متوقف کردن چند وظیفگی

شما باید قهوه خود را با سرعت مناسب بنوشید

اگر قصد دارید بعد از چرت از کافئین استفاده کنید تا به شما انرژی بدهد، نباید به آرامی قهوه خود را بنوشید. بهتر است آن را به سرعت بنوشید و سپس قبل از اینکه اثرات آن را احساس کنید به رختخواب بروید. مطالعات موجود تقریباً از دو فنجان قهوه استفاده می کنند.

همچنین، توصیه می شود قهوه را تلخ بنوشید و از خامه، شیر یا شکر خودداری کنید. قندها یا طعم‌های افزوده ممکن است قند زیادی به شما بدهند و بعداً منجر به کاهش انرژی شود.

به سرعت دو فنجان قهوه سیاه بنوشید و تقریباً 20 دقیقه بخوابید. سپس بیدار شوید و احساس شادابی کنید.


بیشتر بخوانید

افزایش سطح انرژی بدن با 7 روش

پدرام

چگونه فرزند خود را صبح زود برای رفتن به مدرسه بیدار کنیم

میهمان

تعطیلات بهاری در خانه: اوقات فراغت خود را چگونه بگذرانیم؟

صحرا

چگونه به تعویق انداختن امور را متوقف کنیم؟

پدرام

بازدهی و بهره‌وری خود را با این 10 عادت افزایش دهید

میهمان

چگونه خواب راحتی داشته باشیم ؟

نفیسه محمدی

ارسال دیدگاه