...
سه شنبه 4 اردیبهشت 1403
روانشناسی

7 علامت هشدار دهنده در روابط: آیا شریک زندگیتان پنهانی خواهان جدایی است؟

آیا شریک زندگیتان پنهانی خواهان جدایی است ؟

آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده‌اید که هر چیزی که می‌درخشد طلا نیست؟ خب، این می‌تواند در مورد روابط نیز صدق کند. در ظاهر، بسیاری از روابط کاملاً عالی به نظر می‌رسند، با عکس‌های زیبا در اینستاگرام و اظهارات شیرین عشق کامل می‌شوند. اما در زیر سطح، همه چیز همیشه گلگون نیست. در واقع، برخی از افراد در روابط ممکن است مخفیانه بخواهند دوباره مجرد باشند!

در این مقاله، ما به دنیای اغلب ناگفته‌های کسانی که در رابطه هستند، اما مشتاق راهی برای خروج هستند، نگاه می‌کنیم. بیایید به 7 رفتاری که این افراد اغلب از خود نشان می‌دهند بپردازیم.

بیشتر بخوانید: روابط سمی: شناخت، درک و درمان

1. افزایش تحریک پذیری

آیا این احساس را می‌دانید که حتی کوچکترین چیزها شما را آزار دهد؟ خب، این اغلب نشانه ای از نارضایتی اساسی است. وقتی کسی مخفیانه می‌خواهد جدا شود، ممکن است بیش از حد معمول خود را تحریک پذیر ببیند. ناگهان، چیزهایی که زمانی در مورد شریک زندگی‌شان دوست‌داشتنی بودند ممکن است آزاردهنده به نظر برسند.

این در مورد این نیست که شریک زندگی آنها صدای غذا خوردنش بلند است یا لباس هایش را روی زمین می‌گذارد. این در مورد یک موضوع عمیق تر است، ناراحتی از کل رابطه و تمایل به جدایی.

2. اجتناب از برنامه‌های آینده

هنگامی در رابطه ای هستید و می‌دانید که برای شما مناسب نیست، شما از هرگونه بحث درمورد برنامه‌های آینده طفره می‌روید. چیزهایی مانند تعطلات بهاری یا تابستانی، گردهمایی‌های خانوادگی یا حتی برنامه ریزی برای یک شب سینما رفتن در آخر هفته. صحبت درباره این برنامه‌ریزی‌ها برای شما سخت خواهد بود. چرا؟ چون در مورد آینده مشترکتان نا مطمئن هستید.

اگر کسی مخفیانه بخواهد جدا شود، ممکن است در انجام برنامه‌ها یا تعهدات بلندمدت تردید کند. آنها ممکن است در مورد در دسترس بودن خود مبهم باشند یا در هنگام بحث در مورد تاریخ‌های آینده اشتیاق نشان ندهند.

3. فاصله عاطفی

شما عادت داشتید که با پارتنر خود همه چیز را به اشتراک بگذارید، از جمله حکایات روزانه و یا احساسات و افکار عمیق و شخصی، اما بعد این عادت دچار تغییر می‌شود. گفت و گو ها سطحی تر می‌شود و صمیمیت عاطفی که زمانی به اشتراک می‌گذاشتید کاهش می‌یابد. چرا؟ چونکه با احساسات خود برای جدایی یا ماندن دست و پنجه نرم می‌کنید و نمی‌دانید چگونه آنها را بیان کنید در نتیجه از نظر عاطفی کنار می‌روید.

گاهی اوقات، زمانی که مردم می خواهند از هم جدا شوند اما نمی‌دانند چگونه آن را بیان کنند، ممکن است با کناره گیری عاطفی شروع کنند. این ممکن است به صورت ارتباط کمتر، محبت کمتر یا صرفاً احساس جدا شدن ظاهر شود.

4. افزایش استقلال

استقلال یک ویژگی فوق العاده‌است. اما در یک رابطه، افزایش ناگهانی استقلال گاهی اوقات می‌تواند نشانه چیز دیگری باشد.

فرض کنید همسرتان به طور ناگهانی شروع به انجام کارهایی می‌کند که معمولاً با شما انجام می‌دهد، اما اکنون به تنهایی یا با دیگران آن کارهارا به اشتراک می‌گذارد. آنها ممکن است به تنهایی به سینما رفتن را ترجیح دهند یا آخر هفته خود را به پیاده روی با دوستانشان بگذرانند تا اینکه با شما باشند. این استقلال تازه یافته می‌تواند راهی برای آنها باشد تا به تدریج فاصله ایجاد کنند یا برای زندگی بدون شما آماده شوند.

احترام گذاشتن به استقلال یکدیگر در یک رابطه ضروری است، اما اگر متوجه تغییر قابل توجهی شدید، ممکن است ارزش بحث کردن را داشته باشد. به هر حال، ارتباط در هر رابطه‌ای کلیدی است.

5. انتقاد مکرر

آیا می‌دانستید نحوه ارتباط ما می‌تواند چیزهای زیادی در مورد وضعیت روابط ما بگوید؟ در روابط ناموفق، اغلب الگویی وجود دارد که در آن انتقاد مکررتر و کمتر سازنده می‌شود.

اگر همسرتان به طور ناگهانی شروع به انتقاد بیشتر از شما کند یا انتقاد او بیشتر شبیه حملات شخصی به جای بازخورد سازنده باشد، می‌تواند نشانه‌ای باشد که او خوشحال نیست. انتقادی که به نظر می‌رسد از هیچ جا ناشی می‌شود یا احساس خشم می‌کند، می‌تواند نشان دهنده نارضایتی اساسی در یک رابطه باشد. پرداختن به این مسائل به طور آشکار و صادقانه برای جلوگیری از ایجاد نارضایتی بسیار مهم است.

6. تلاش کمتر در حل تعارضات

وقتی کسی مخفیانه می‌خواهد از هم جدا شود، ممکن است علاقه کمتری به حل تعارضات یا اصلاح پل‌ها پس از مشاجره نشان دهد. آنها ممکن است از بحث و گفتگو اجتناب کنند، مسائل را نادیده بگیرند یا فقط بگذارند همه چیز درست شود. مشکلات حل نشده می‌توانند روی هم انباشته شوند و دیواری بین شرکا ایجاد کنند.

7. تغییر در ابراز محبت

محبت زبان عشق است. وقتی کسی می‌خواهد از یک رابطه خارج شود، ابراز محبت او ممکن است تغییر کند. ممکن است کلمات محبت آمیز، آغوش‌های گرم، خنده های مشترک کمتر شوند یا به طور کلی ناپدید شوند.

این در مورد نوسانات خلقی گاه به گاه یا دوره های پرمشغله در زندگی نیست، بلکه یک تغییر مداوم است که باعث می‌شود رابطه احساس متفاوتی داشته باشد. به یاد داشته باشید، درک و ارتباط کلید حل هر مشکلی در یک رابطه است.

بیشتر بخوانید: سلامت عاطفی، ۷ روش برای ارتقا و افزایش سلامت عاطفی

سخن پایانی

شناخت این نشانه‌ها در رابطه شما می‌تواند چالش برانگیز باشد. مواجه شدن با این احتمال که یک رابطه ممکن است به پایان برسد، هرگز آسان نیست. با این حال، اگر می‌بینید که خود یا شریک زندگی‌تان این رفتارها را نشان می‌دهند، مهم است که به آن رسیدگی کنید. ارتباط باز، امری کلیدی است.

به یاد داشته باشید، این در مورد سرزنش کردن یا گناهکار بودن نیست، بلکه در مورد درک متقابل است. اگر شما کسی هستید که می‌خواهید جدا شوید، در مورد احساسات خود صادق باشید. ممکن است دشوار باشد، اما حقیقت می‌تواند وضوح و آرامش را به ارمغان بیاورد.

اگر شریک زندگی شما این علائم را نشان می‌دهد، با همدلی به آنها نزدیک شوید. آنها ممکن است با احساسات خود دست و پنجه نرم کنند و بیش از هر زمان دیگری به درک شما نیاز داشته باشند. در نهایت حفظ سلامت عاطفی ما باید در اولویت باشد.


بیشتر بخوانید

نگرانی ها موقتی هستند، مانند ابرهای آسمان

میهمان

کنترل خشم و عصبانیت با 10 روش کاربردی

پدرام

اندوه و افسردگی ناشی از ویروس کرونا

نفیسه محمدی

چرا نوجوانان تمایل به گذراندن وقت با خانواده را ندارند؟

صحرا

ذهن آگاهی چیست؟ ۵ تمرین برای آگاه سازی ذهن

فاطمه مهراسبی

مرز بین خوش بینی منطقی و خوش بینی غیر منطقی

پدرام

ارسال دیدگاه