...
چهارشنبه 9 اسفند 1402
فناوری

اولین ربات‌های انسان‌ نما به استخدام شرکت BMW درامدند

اولین ربات‌های انسان نما در خدمت شرکت بی ام و

BMW توافق‌نامه‌ای برای معرفی ربات‌های انسان‌ نما در یکی از کارخانه‌های تولیدی خود امضا کرده است. این روبات‌ها که توسط FigureAI مستقر در کالیفرنیا توسعه یافته‌اند، برای انعطاف‌پذیری عملیاتی در مقایسه با همتایان صنعتی سنتی طراحی شده‌اند. این سازنده خودروهای لوکس قصد دارد از این ربات‌ها که با نام “شکل 01” شناخته می‌شوند، در مراحل مختلف فرآیند تولید استفاده کند.

ربات‌های مورد بحث توسط شرکت رباتیک کالیفرنیا FigureAI طراحی شده‌اند و به‌عنوان «هدف عمومی» توصیف می‌شوند. به این معنی که می‌توانند برای هر تعداد از وظایف فیزیکی مورد استفاده قرار گیرند. ربات‌های انسان‌ نما که به سادگی “شکل 01” نامیده می شود، قد 5.6 اینچی، وزن 130 پوند و دست های پنج انگشتی دارد که شرکت ادعا می‌کند می توان از آنها برای ساخت فیزیکی اشیاء استفاده کرد. Figure در کانال یوتیوب خود آورده است. ویدئویی از ربات در حال درست کردن قهوه و ویدئوی دیگر ربات را نشان می دهد که با استفاده از دو پایه محکم خود به سرعت در اتاقی قدم می‌زند.

با این حال، کاملاً مشخص نیست که ربات‌ها در این مورد واقعاً چه کاری انجام خواهند داد. بیانیه مطبوعاتی مرتبط از «استقرار ربات‌های انسان‌نما در یک محیط تولید خودرو» صحبت می‌کند و ادعا می‌کند که ربات‌ها بر روی «وظایف دشوار، ناایمن یا خسته‌کننده» تمرکز خواهند کرد، که همه آنها بسیار مبهم به نظر می‌رسند.

عدم قطعیت در تکالیف روبات‌های انسان نما

در بیانیه مطبوعاتی همچنین آمده است که به عنوان بخشی از فاز اول قرارداد، این دو شرکت با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا موارد استفاده اولیه را شناسایی کنند تا از ربات‌های Figure در تولید خودرو استفاده کنند. باز هم، جمله بندی اینجا به طور مرتب باعث می شود به نظر برسد که هر دو شرکت کمی مبهم هستند که ربات ها واقعاً چه کاری انجام خواهند داد. پس از اینکه دو شرکت در نهایت در مورد آنچه که Figure 01 می تواند انجام دهد به توافق رسیدند، برخی از ربات ها در یکی از تاسیسات تولید BMW در اسپارتانبورگ، کارولینای جنوبی مستقر خواهند شد.

در مرحله اولیه این همکاری، BMW و FigureAI قصد دارند به طور مشترک موارد استفاده خاص را برای استفاده از ربات‌های Figure در تولید خودرو تعیین کنند. هدف این مرحله روشن کردن نقش روبات‌ها قبل از استقرار آنها در یکی از تأسیسات تولیدی BMW در اسپارتانبورگ، کارولینای جنوبی است.

بیشتر بخونید: روتورکرافت مریخ نورد ناسا دیگر هرگز پرواز نخواهد کرد

خوش بینی FigureAI برای ربات‌های انسان نما

برت ادکاک، مدیرعامل فیگور می‌گوید: «روباتیک‌های تک‌منظوره برای دهه‌ها بازار تجاری را اشباع کرده‌اند، اما پتانسیل رباتیک‌های همه‌منظوره کاملاً استفاده نشده است. ربات‌های Figure شرکت‌ها را قادر می‌سازند بهره‌وری را افزایش دهند، هزینه‌ها را کاهش دهند و محیطی امن‌تر و سازگارتر ایجاد کنند.

او نسبت به پتانسیل رباتیک همه منظوره ابراز خوش بینی کرد و بر توانایی آن در افزایش بهره وری، کاهش هزینه‌ها و ایجاد محیط کاری ایمن تر و سازگارتر تاکید کرد. این قرارداد نشان دهنده انحراف از رباتیک تک منظوره تسلط بر بازار است و راه را برای فرصت های دست نخورده در زمینه اتوماسیون هموار می کند.

Figure توافق تجاری با BMW Manufacturing را برای وارد کردن ربات های عمومی به تولید خودرو اعلام می کند

شرکت های فناوری در سراسر جهان در حال حاضر در حال رقابت برای تولید اولین نسل از ربات‌های انسان‌ نما هستند. در حالی که ربات‌ها سال‌ها در کارخانه‌ها و انبارها کمک کرده‌اند، تصور می‌شود که عامل شکل انسانی این تکرار جدیدتر ربات‌ها مزایای زیادی برای اشکال پیچیده‌تر کار صنعتی داشته باشد. البته این نگرانی‌ها را برانگیخته است که ربات‌ها (در نهایت) مشاغل زیادی را به عهده خواهند گرفت. مدیرعامل فیگور ادعا کرده است که شرکت او هیچ علاقه‌ای به سلب شغل از مردم ندارد!

بیشتر بخوانید

خریداران Apple Vision Pro هدست‌های خود را پس می‌دهند!

صحرا

ژاپن بالاخره استفاده اجباری از فلاپی دیسک را برداشت

صحرا

هوش مصنوعی و تاثیر آن بر مشاغل آینده

صحرا

استفاده از هوش مصنوعی ارزش مایکروسافت را به ۳ تریلیون دلار افزایش داد

پدرام

افزایش کاربران Google One به بیش از 100 ملیون پس از اعلام طرح Gemini

صحرا

قیمت اولیه آیفون 12 در ایران

میهمان

ارسال دیدگاه