...
چهارشنبه 3 مرداد 1403
رشد و توسعه فردی

در 20 سالگی چه کنیم تا در 30 سالگی ثروتمند باشیم

شما همیشه جوان نیستید تا مسیر ثروت و موفقیت خود را تعیین کنید. خواه تازه کار خود را شروع کرده باشید و یا در حال تلاش برای وارد شدن به مرحله جدیدی از زندگی باشید، اکنون زمان آن است تا به چشم انداز اهدافتان تحقق ببخشید.

ثروتمند شدن هیچ راه سریع و بی عیب و نقصی ندارد. به جای رویاپردازی درباره‌ی ‌درآمد شش یا حتی هفت رقمی، می‌توانید از اطلاعاتی که در این مقاله هست، به خوبی استفاده کنید. اکنون در 20 سالگی این 14 مرحله را عملی کنید تا زمینه لازم برای وجود یک حساب بانکی سرشار از پول را در سن 30 سالگی، ایجاد کنید.

1. یک برنامه‌ریزی قابل اجرا داشته باشید

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، به یک برنامه نیاز خواهید داشت. شما به بودجه‌بندی نیاز خواهید داشت که بتواند از شما، برای یک مدت طولانی پشتیبانی کند. کلید اصلی هر بودجه‌بندی این است که یک برنامه‌ای باشد تا به شما کمک کند با دقت خرج کنید؛ کاری که برای ثرمتمند شدن بسیار مهم است.

پایبند بودن به بودجه همچنین تضمین می‌کند که شما قرض‌های بیهوده را حذف کرده و بدهی‌های خود را پرداخت می‌کنید. بودجه شما باید شامل مبلغی ذخیره نقدی باشد تا بتوانید هزینه‌های ماهانه را تامین کنید و همینطور به شما کمک کند تا در مواقع اضطراری بتوانید از پس هزینه‌های ناخواسته بربیایید.

2. پتانسیل درآمد خود را به حدکثر برسانید

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید روی تصمیم گیری برای شغل خود بیشتر تمرکز کنید تا بیشتر پول در بیاورید. یافتن راه‌هایی برای افزایش درآمد و ثروتمند شدن امری اساسی است. آیا زمان آن فرا رسیده است که درخواست افزایش درآمد کنید؟ آیا فرصت شغلی پر درآمدتری وجود دارد که بخواهید به آن توجه کنید؟

از خود بپرسید که آیا می‌توانید با داشتن مدرک یا اعتبار بهتر، در رشته خود درآمد بیشتری کسب کنید. برای به حداکثر رساندن پتانسیل درآمد خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ همچنین، مطمئن شوید که سخت کار می‌کنید و همه کارهای محول شده را به خوبی انجام می دهید.

3. چندین جریان درآمدی داشته باشید

شما هرگز با یک درآمد ثروتمند نخواهید شد. هرکسی که در زمینه ثروتمند شدن جدی است، باید چندین جریان درآمدی ایجاد کند. این می تواند شامل کار کردن بیشتر در شغل فعلی یا شغل دوم و نیمه وقت باشد. آیا می‌توانید خدماتی ارائه بدهید یا چیزی بفروشید؟

درباره راه اندازی مشاغل مستقر در خانه، یا کار در محلی که قبلا به آن علاقه داشتید فکر کرده اید؟ آیا ایده‌ای برای خلق یک محصول، یا چیزی که علاقه زیادی به آن دارید و می‌توانید از آن درامد کسب کنید، مانند فروش اقلام در دیوار یا دیجی‌کالا یا یک فروشگاه آنلاین دیگر، دارید؟ خلاق باشید و خارج از چارچوب فکر کنید.

4. درآمد منفعل ایجاد کنید

درآمد منفعل شامل دارایی‌هایی است که ماهیانه دریافت می‌کنید اما برای آن هیچ کاری انجام نمی‌دهید یا کار کمی انجام می‌دهید. این درآمد برای افزایش خودبه خود ثروت در طول زمان مهم است. برخی از نمونه‌ها شامل جمع آوری حق امتیاز از کتاب‌هایی که قبلا نوشته‌اید، فروش یا تبلیغات در وبلاگ یا وب سایت خود یا فروش محصولات دیجیتالی مانند کتاب‌های الکترونیکی، دوره‌های آنلاین، کارگاه‌های آنلاین یا فیلم‌ها هستند.

سهام پرداخت سود سهام می تواند شکل دیگری از درآمد منفعل باشد. گزینه‌های دیگر عبارتند از اجاره اتاق، ایجاد فروشگاه اینترنتی یا ثبت نام در برنامه‌هایی که برای چیزهایی که قبلاً خریداری کرده‌اید پاداش می‌دهد.

5. هزینه‌های زندگی خود را کم کنید

برای جمع آوری ثروت، باید با صرفه‌جویی زندگی کنید. بیشتر ثروتمندان اتومبیل‌های گران قیمتی ندارند و در عمارت‌ها زندگی نمی‌کنند. آنها هزینه‌های زندگی خود را تا حد ممکن پایین نگه می‌دارند تا بتوانند از درآمد مازاد خود برای ادامه سرمایه گذاری در فرصت‌های ثروت آفرینی استفاده کنند.

هرچه پول بیشتری برای سرمایه گذاری مجدد داشته باشید ، سریعتر می توانید ثروت جمع کنید. به دنبال راه‌هایی برای کاهش صورتحساب خود، از جمله قبض‌ها و نرخ کارت اعتباری خود باشید. حتی ممکن است فکر کنید که از شر وسیله نقلیه خود خلاص شوید و از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش های پس‌انداز برای تعطیلات

6. شرکت شخصی خود را داشته باشید

اگر می خواهید تا 30سالگی ثروتمند شوید، باید به دنبال فرصت‌هایی باشید که پول در آن سریعتر از سرمایه گذاری‌های سنتی بلند مدت پرداخت می‌شود. یکی از بهترین راه‌های انجام این کار، ورود به بازی کارآفرینی و مالکیت مشاغل شخصی خود است. وقتی صاحب یک شغل هستید، پتانسیل نامحدودی برای کسب درآمد دارید، اگرچه خطر بیشتری را نیز بر عهده می‌گیرید.

داشتن مشاغل شخصی با مزایای مالیاتی همراه است که وقتی کارمند شخص دیگری باشید از آن بهره‌مند نخواهید شد. در نظر بگیرید که چه مناطقی را بهتر می‌شناسید و یا علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید. فرصت‌های شغلی را بررسی کنید.

7. ریسک‌پذیر باشید

اگر درباره ثروتمند شدن جدی هستید، باید از منطقه امن خود خارج شوید و تشخیص دهید که مسیر موفقیت از طریق عدم اطمینان است. مسیرهای سنتی، مانند داشتن یک کار و یا یک چک ثابت، ایمن‌تر هستند، اما ثروت اغلب از طریق ریسک حساب شده حاصل می‌شود. اجازه ندهید که ترس مانع شما شود. اگر رویای چیز بیشتری در سر دارید، یاد بگیرید که از امکانات مختلف استقبال کنید.

8. طرح مالی خود را روی حالت خود کار قرار دهید

ساده‌ترین راه برای افزایش ثروت خود این است که مطمئن شوید مجبور نیستید مدام به پول خود فکر کنید. برای ساده نگه داشتن امور، امور مالی خود را خودکار کنید. نحوه کار به این صورت است: وقتی حقوق ثابت خود را دریافت کردید، بخشی از آن به صندوق اضطراری و حساب پس انداز بازنشستگی شما منتقل شود.

برای همه صورتحساب‌های خود، از جمله کارت‌های اعتباری، خدمات شهروندی، پرداخت وام ماشین، پرداخت‌های دوره‌ای تنظیم می‌کنید. سپس پرداخت‌های خودکار را در حساب‌های سرمایه گذاری خود تنظیم می‌کنید. اطمینان حاصل کنید که حداقل سالی یک بار برنامه خودکار خود را مرور می‌کنید. سعی کنید با گذشت زمان انتقال خود را افزایش دهید.

9. منتورهای خوب پیدا کنید

مسیر موفقیت و ثروت به معنای پیمودن ریسک و چالش‌هاست. داشتن یک مربی باتجربه در کنار شما بسیار ارزشمند خواهد بود. هنگامی که با معضلات و مشکلاتی روبرو هستید، یک مربی خوب می‌تواند به شما مشاوره دهد و امیدبخش شما باشد . بیشتر از همه، یک مربی مسیر شما را از قبل می‌داند و می‌تواند به شما کمک کند فراتر از خودتان را ببینید.

10. ذهنیت پولی خود را پرورش دهید

اعتقادات و نگرش شما در مورد پول بر توانایی شما در دستیابی و حفظ ثروت تأثیر می‌گذارد. فلسفه شما وقتی از پول صحبت می شود چیست؟ نظر شما در مورد پس انداز پول و پرداخت بدهی‌های خود چیست؟ به چه نوع سبک زندگی عادت دارید؟

اگر می‌خواهید در 30 سالگی ثروتمند باشید، باید ذهنیت پولی خود را پرورش دهید. شما نه تنها باید آزادی مالی را بخواهید، بلکه بلکه باید مایل باشید در جهت موفقیت مالی نیز تلاش کنید. باید باور داشته باشید که می‌توانید ثروتمند شوید و لیاقت آن را دارید.

11. روی خودتان سرمایه گذاری کنید

شما بهترین منبع خود هستید. برای افزایش انتخاب‌هایتان و کشف بهترین فرصت‌های خود ، باید روی خود سرمایه گذاری کنید. این بدان معناست که به استعدادها، علایق و مهارت‌های خود نگاهی دقیق بیندازید و بهترین روش‌ها را برای به حداکثر رساندن توانایی‌های خود در نظر بگیرید.

این ممکن است به معنای صرف هزینه و وقت برای تحصیلات و تلاش برای افزایش و اصلاح مهارت‌های شما باشد. شما باید ذهن خود را گسترش دهید و با دیگران ارتباط برقرار کنید. شما باید در حال کسب تجربه باشید و به دنبال فرصتهای ارزشمندی باشید که به شما کمک می‌کند بنیان مالی خود را ایجاد کنید.

12. بزرگ فکر کنید

جوان بودن و دیدن جهان از طریق چشم انداز منحصر به فرد خودتان، به شما کمک بزرگی میکند. به ذهن خلاق خود ضربه بزنید و نبوغ خود را رها کنید. چیزهایی بزرگتر از خودتان ببینید.

ذهن شما زیرک و انعطاف پذیر است. راه خود را به عظمت و ثروت بیابید. بدانید که به احتمال زیاد در این مسیر شکست خواهید خورد؛ آن را بپذیرید. شما می‌توانید اشتباه کنید، اما موفقیتهای خود را نیز در اختیار داشته باشید. همیشه خود را تحت فشار قرار دهید تا به رویا پردازی ادامه دهید.

13. خود را با دوستانی که هوش مالی خوبی دارند محاصره کنید

روابطی که ایجاد می کنیم از بسیاری جهات بر ما تأثیر می‌گذارد. نه تنها دوستی‌ برای زندگی شخصی و حرفه‌ای شما مهم هستند، بلکه بین دوستان و سطح ثروت شما همبستگی وجود دارد. اگر می خواهید ثروتمند شوید، با افرادی که ثروتمند و موفق هستند دوست باشید.

معاشرت با افراد موفق دیگر می تواند به شما کمک کند تا هوش مالی خود را تقویت کنید. و معاشرت و شبکه با افراد ثروتمند و همفکر این امکان را دارد که درها را باز کرده و شما را به سمت اهداف خود سوق دهد.

14. مدام ذهن خود را بروزرسانی کنید

افراد ثروتمند و موفق خوانندگان پرشوری هستند و همیشه خود را برای یادگیری چیزهای جدید به چالش می‌کشند. آنها دائماً با جذب اطلاعات جدید و به دست آوردن دانش بیشتر، تجربه و بینش، مرتبا ذهن خود را ارتقا می‌دهند.

افزایش ثروت به زمان، تلاش و فداکاری نیاز دارد. اما ادامه یادگیری و رشد به شما کمک می‌کند تا خود را با تغییر وفق دهید و تصمیمات مالی بلند مدت عاقلانه‌ای بگیرید، که تضمین می‌کند شما در 30 سالگی ثروتمند خواهید شد.

بیشتر بخوانید: چرا هیچوقت برای تغییر دیر نیست؟


بیشتر بخوانید

تبدیل شدن به یک رهبر تاثیرگذار با بهبود مهارت‌های ارتباطی

پدرام

بدون آنکه بدانید، با این 7 رفتار دیگران را از خود می‌رانید

صحرا

افزایش بهره‌وری افراد پر مشغله با 12 نکته کاربردی

میهمان

درس‌هایی از سختی: 6 ویژگی که افراد موفق از دوران کودکی سخت خود می‌آموزند

صحرا

سم زدایی دیجیتال: برای بهبود سلامت روان از شبکه‌های اجتماعی دور شوید

صحرا

باورهای رایج غلط درباره منظم بودن

میهمان

ارسال دیدگاه