...
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403
رژیم و تغذیه

آیا خوردن قهوه قبل از تمرین ورزشی مفید است؟

خوردن قهوه قبل از تمرین ورزشی

خوردن قهوه قبل از تمرین ورزشی برای چه کسانی مناسب است؟ چه کسانی نباید قبل از تمرین ورزشی قهوه مصرف کنند؟

مکمل های قبل از تمرین ورزشی شما را برای باشگاه تقویت کرده و عملکرد ورزشی شما را بهبود می‌بخشد. با این حال، بیشتر مکمل‌های قبل از تمرین به‌طور غیرضروری گران هستند و دارای برچسب‌های ترکیبی سایه‌دار با “ترکیب اختصاصی” هستند که کسی چه می‌داند چه هستند؟ به جای صرف هزینه برای یک مکمل گران قیمت قبل از تمرین که ممکن است مواد مشکوک داشته باشد یا نداشته باشد، می‌توانید به چیزی که احتمالا از قبل در خانه دارید روی بیاورید: قهوه. بله قهوه و کافئین ماده اصلی اکثر مکمل های قبل از تمرین است و برای مصرف آن نیازی به خرید پودرهای گران قیمت ندارید. یک فنجان قهوه قوی می‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد.

چرا باید قبل از تمرین ورزشی قهوه بنوشید؟

اگر به یک مزیت اضافی برای افزایش انگیزه برای تمرین خود نیاز دارید اما نسبت به مکمل های قبل از تمرین محتاط هستید، قهوه می تواند کمک کننده باشد. کافئین مدت‌هاست که به‌خاطر اثرات فیزیولوژیکی‌اش مورد مطالعه قرار گرفته است، که بسیاری از آن‌ها بر عملکرد ورزش تأثیر مثبت دارند.

خوردن قهوه شما را هوشیار می‌کند

قهوه کافئین دار فعالیت در مغز و سیستم عصبی شما را افزایش می‌دهد. این باعث می شود احساس بیداری و هوشیاری بیشتری داشته باشید، که می تواند به شما کمک کند برای تمرین خود انرژی بیشتری داشته باشید. بیشتر مکمل های قبل از تمرین حاوی کافئین هستند و قهوه یک جایگزین مناسب و طبیعی است.

قهوه شما را متمرکز نگه می‌دارد

اثرات محرک قهوه همچنین می‌تواند شما را در طول تمرین متمرکز نگه دارد، که برای رفع بی‌حالی صبح زود یا از بین بردن انرژی بعد از ظهر مفید است. یک فنجان قهوه قبل از تمرین ورزشی ممکن است به شما کمک کند تا روی تکرارها و ست های خود تمرکز کنید. برخی تحقیقات حتی نشان می دهد که قهوه می تواند استقامت ورزش را با تحمل پذیرتر جلوه دادن ورزش بهبود بخشد.

قهوه عملکرد ورزشی را افزایش می‌دهد

مطالعات زیادی نشان می‌دهد که کافئین عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد، به ویژه برای تمرینات استقامتی و تمرینات با شدت بالا. فقط به خاطر داشته باشید که دوزهای مورد استفاده در آزمایشات بالینی اغلب بسیار بیشتر از مقداری است که یک فرد معمولی از یک فنجان قهوه دم کرده معمولی دریافت می کند. بیشتر مطالعات دوزهای 200 تا 400 میلی گرم را مورد بررسی قرار می دهند، اما برخی از دوزهای تا 600 میلی گرم استفاده می کنند. یک فنجان متوسط 10 گرم قهوه دم کرده حدود 100 میلی گرم کافئین دارد.

قهوه حتی ممکن است درد را کاهش دهد

قهوه یک پادزهر جادویی برای درد عضلات نیست، اما تحقیقات نشان می‌دهد که قهوه ممکن است تأثیر مثبتی بر درد حین ورزش و همچنین درد عضلانی تاخیری یا DOMS داشته باشد. مشخص نیست که این اثر جسمی است یا ذهنی، اما احتمالاً ترکیبی از هر دو است: یک مطالعه نشان داد که مصرف قهوه باعث کاهش تلاش و درد عضلانی در طول تمرین می شود.

نوشیدن قهوه قبل از تمرین ورزشی

دلایل اجتناب از خوردن قهوه قبل از تمرین ورزشی

بسیاری از افراد پس از نوشیدن قهوه عوارض جانبی ناخوشایندی را تجربه می‌کنند. به دلیل محتوای کافئین، قهوه می‌تواند ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش دهد. برخی از افراد تحریک ذهنی را نیز طاقت فرسا می‌دانند. در اینجا چند دلیل وجود دارد که برخی افراد از خوردن قهوه قبل از تمرین ورزشی اجتناب می‌کنند.

قهوه می‌تواند باعث ایجاد لرزش شود

قهوه ممکن است باعث ایجاد احساس لرزش و لرز در شما شود، به خصوص اگر به اثرات کافئین عادت ندارید یا اگر بیش از حد معمول می نوشید. احساس لرزش در طول تمرین ممکن است باعث شود احساس ضعف کنید و در بدترین حالت ممکن است باعث کاهش وزن و آسیب رساندن به خود یا دیگران شود. اگر بعد از نوشیدن قهوه دچار عصبانیت می‌شوید، این را حتما به خاطر داشته باشید و از مصرف قهوه قبل از تمرین ورزشی خودداری کنید.

ممکن است شما را مضطرب کند

قهوه علاوه بر ناراحتی‌های فیزیکی، افراد را مضطرب می‌کند. این احتمالاً با افزایش ضربان قلب ارتباط دارد. اگر در حال حاضر با اضطراب دست و پنجه نرم می کنید، قهوه (یا هر نوشیدنی کافئین دار) ممکن است بهترین انتخاب برای قبل از تمرین ورزشی شما نباشد.

هضم شما را مختل می کند

مدفوع قهوه! این یک چیز واقعی است. تصور می‌شود قهوه باعث تحریک پریستالسیس شود، مجموعه ای از انقباضاتی که دستگاه گوارش شما برای حرکت دادن مواد داخلش ایجاد می‌کند. ورزش همچنین دستگاه گوارش را تحریک می‌کند، بنابراین ترکیب ممکن است شما را در حین تمرین به سمت توالت بکشاند.

نحوه استفاده از قهوه به عنوان یک مکمل قبل از تمرین ورزشی

استفاده از قهوه به عنوان مکمل قبل از تمرین میتواند تقویت موثری برای روتین ورزش شما باشد. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی به حداکثر رساندن مزایای خوردن قهوه قبل از تمرین ورزشی وجود دارد.

  • زمان مهم است: سعی کنید فنجان قهوه خود را 30 تا 60 دقیقه قبل از تمرین مصرف کنید. این به زمان کافی اجازه می دهد تا کافئین اثر کند. اوج اثر قهوه معمولا در این زمان رخ می دهد. اگر در طول تمرین احساس خستگی می‌کنید، ۱۰ دقیقه قبل از شروع ورزش قهوه خود را بنوشید. به این ترتیب، حداکثر تأثیرات در حدود 20 تا 40 دقیقه پس از تمرین شما شروع می شود و به شما کمک می کند انرژی را در طول تمرین حفظ کنید.
  • اثرات کافئین: کافئین یک محرک طبیعی است که هوشیاری، تمرکز و عملکرد فیزیکی را افزایش می دهد. با نوشیدن قهوه قبل از تمرین ورزشی می‌توانید سطح انرژی و استقامت بهتری را تجربه کنید.
  • هیدراتاسیون: به یاد داشته باشید که قهوه دارای اثر ادرارآور است، بنابراین هیدراته ماندن ضروری است. برای جلوگیری از کم آبی، قهوه قبل از تمرین خود را با یک لیوان آب ترکیب کنید.
  • با اعتدال شروع کنید: تحمل همه افراد نسبت به کافئین متفاوت است. با مقدار متوسط شروع کنید (مثلاً یک فنجان) و نحوه واکنش بدن خود را مشاهده کنید. به تدریج دوز را بر اساس سطح راحتی و نیازهای فردی تنظیم کنید.
  • کیفیت مهم است: قهوه با کیفیت بالا را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که بهترین طعم و حداکثر محتوای کافئین را دریافت می‌کنید. قهوه یا اسپرسو تازه دم شده خوب عمل می‌کند.
  • از مصرف زیاد شکر و خامه پرهیز کنید: در حالی که شیرینی یا شیر خوب است، از پر کردن قهوه با شکر یا خامه زیاد خودداری کنید. برای بهره مندی از مزایای بدون کالری غیر ضروری، قهوه قبل از تمرین ورزشی خود راساده نگه دارید.

سخن پایانی

به یاد داشته باشید که پاسخ های فردی به کافئین می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین به نحوه واکنش بدن خود توجه کنید. اگر هر گونه عوارض نامطلوب (مانند بی قراری یا ضربان قلب سریع) را تجربه کردید، میزان مصرف قهوه خود را بر این اساس تنظیم کنید. از خوردن قهوه قبل از تمرین ورزشی خود لذت ببرید و آن تمرینات را له کنید!

اگر در مصرف قهوه زیاده روی می‌کنید و قصد دارید آن را کاهش بدهید یا ترک کنید، می‌توانید اینجا کلیک کنید.


بیشتر بخوانید

چرا ترک نوشابه سخت است؟ چگونه نوشابه خوردن را ترک کنیم؟

صحرا

آیا قلب سالم‌ تری می‌خواهید؟ معرفی بهترین مواد غذایی برای سلامت قلب

صحرا

چگونه قهوه را ترک کنیم؟ بهترین روش‌ها برای ترک قهوه

صحرا

بهترین رژیم غذایی برای فشار خون بالا چیست؟

صحرا

بهترین مواد غذایی برای داشتن خواب بهتر شبانه

صحرا

چرا همه کالری‌ها به یک اندازه محاسبه نمی‌شوند؟

صحرا

ارسال دیدگاه