...
پنجشنبه 10 اسفند 1402
مثبت اندیشی

ایجاد تغییرات مثبت در زندگی با مثبت اندیشی

عبارات مثبت‌اندیشی شامل چه چیزهایی می‌شود؟ جملات، نقل قول‌ها و ضرب المثل‌هایی که الهام بخش و انگیزشی بوده و در بردارنده‌ی بینش و دانش هستند. این عبارات مانند دری هستند به سوی تفکرات جدید و دیدگاه وسیع‌تر و ایجاد تغییرات مثبت در زندگی .

بیشتر بخوانید: ایجاد تغییرات مثبت در زندگی با روانشناسی انرژی

عبارات مثبت‌اندیشی به شما کمک می‌کنند که طرز فکر خود را تغییر دهید و زندگی خود را بهبود ببخشید. عبارات و ضرب المثل‌های مثبت‌اندیشی مشابه تایید و تاکید هستند که ضمیر ناخودآگاه و زندگی شما را تحت تاثیرات مثبت و سازنده قرار می‌دهند.

هر جمله، عبارت یا ضرب المثلی که باعث می‌شود شما احساس خوبی پیدا کنید، احساس شادمانی کنید و برای شما الهام بخش واقع شوند، ارزش بار‌ها و بارها خواندن و نوشتن در جایی که بتوانید آن را هر روز ببینید را دارد. می‌تواند هر روز برایتان مفید واقع شود، در لحظات خوب و یا دشوار. به شما انرژی می‌دهند، الهام بخشتان خواهند بود و می‌توانند به شما احساس قدرت دهند.

در ادامه لیستی از عبارات مثبت اندیشی را برایتان آورده‌ام که امیدوارم از خواندن آن‌ها لذت ببرید. آن‌ها را به جای یک مرتبه، چند مرتبه بخوانید. هر بار که با دقت آن ها را می‌خوانید، نگرش جدیدی بدست می‌آورید و در زندگی و عملکرد های خود مثبت‌تر خواهید بود. آنها را یادداشت کرده و هر روز به آن نگاهی بیندازید تا برای ادامه‌ی روز انگیزه و اشتیاق بیشتری داشته باشید.

جمله‌های مثبت‌اندیشی برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی

۱. من توقع بهترین‌ها و آرزوی بهترین‌ها را دارم و بهترین تلاش خود را می‌کنم.

۲. همانطوری که شب تمام می‌شود و آفتاب می‌تابد، موفقیت هم بعد از مشکلات و شکست پدیدار می‌شود.

۳. اگر برخی به موفقیت دست می‌یابند، این بدین معنی است که بقیه هم می‌توانند، یعنی تو هم می‌توانی.

۴. برای مثبت فکر کردن، احساس کردن و عمل کردن، نیاز به پرداخت پول نیست و یا منفی فکر کردن، احساس کردن و عمل کردن هم هزینه‌ای ندارد، پس چرا مثبت فکر کردن، احساس کردن و عمل کردن را انتخاب نکنیم؟

۵. اگر خواهان موفقیت هستید، نباید بنشینید ناله و شکایت سر دهید. بلکه برنامه‌ای بریزید و به آن عمل کنید.

۶. اگر از سبک زندگی حال حاضر خود رضایت ندارید، خودتان شروع به تغییر آن کنید. شما می‌توانید سبک زندگی دیگری داشته باشید. تمام چیزی که نیاز دارید، جاه طلبی، انگیزه، یک برنامه‌ی خوب و ثابت قدم بودن است.

۷. هر فکری، هر احساسی و هر کلمه‌ای که ابراز می‌کنید بر شما و کسانی که اطرافتان هستند، تاثیر می‌گذارد. بنابراین، مراقب نحوه‌ی فکر کردن، احساس کردن و حرف هایی که می‌زنید باشید.

۸. من قدر چیزهای خوب زندگی‌ام را می‌دانم و از دنیا برای داشتنشان تشکر می‌کنم.

۹. من می‌توانم مهارت‌های جدید بیاموزم و تمام جنبه‌های زندگی‌ام را بهبود ببخشم.

۱۰. من به خودم و به تواناییم در پیدا کردن عشق، پیشرفت در کار و موفقیت در کارهایم، باور دارم.

۱۱. من انگیزه دارم و قدرتی در درونم دارم که بتوانم تمام تلاشی که لازم است را بکنم تا رویاها و اهدافم را دنبال کنم و آن ها را به حقیقت تبدیل کنم.

۱۲. من خوشحالی، عشق، صلح و رضایت را به زندگی‌ام دعوت می کنم.

۱۳. من هر روز را با عشق و لذت به زندگی خوش‌امد می‌گویم.

۱۴. من تجربه‌های جدید و فرصت‌های جدید را با آغوش باز می‌پذیرم.

۱۵. من فرصت‌های بی‌شماری دارم و بهترین‌هایشان را انتخاب می‌کنم.

۱۶. من به تمام کسانی که می‌بینم، عشق، خوشحالی و مهربانی هدیه می‌دهم و همان عشق، خوشحالی و مهربانی را هم دریافت می‌کنم.

۱۷. من عشق و آرزوی خوشحالی و موفقیت را برای دوستانم، خانواده‌ام و هر کسی که عاشق من است یا مرا دوست می‌دارد و حتی برای هر کسی که مرا دوست ندارد، می‌فرستم.

۱۸. روز‌ به روز، زندگی من در هر جهتی بهبود می‌یابد.

۱۹. من یاد می‌گیرم که هر چیزی را بدون قضاوت کردن و بدون این که آزرده خاطر شوم، بپذیرم.

با خودتان جملات مثبت را تکرار کنید

زندگی در گذشته هیچ فایده‌ای ندارد. هر اتفاقی که در گذشته افتاده‌‌است، متعلق به گذشته است، ولی گذشته در زمان حال جایی ندارد. چیزی که الان وجود دارد، زمان حال است. بنابراین، در زمان حال زندگی کن، زمان حال را بهبود ببخش و از زمان حال لذت ببر. هر چه زودتر خود را از گذشته رها سازی، زودتر هم کنترل زمانی که در آن هستی و آینده را به دست می‌آوری.

زمانی که گذشته را کنار بگذاری، برای تجربه‌ها، انسان‌ها و فرصت‌های جدید جا باز می‌کنی. به این که می توانید موفق شوید، باور داشته‌ باشید، حتی وقتی با شکست و ناامیدی رو به رو می‌شوید. اگر چنین تصویری در ذهن خود داشته باشید، در نهایت موفق خواهید شد.

یک باور قوی از این که می توانید موفق شوید، شما را به سمت جلو می‌کشاند، به شما انگیزه می‌دهد و باعث می‌شود که دست به کار شوید و به سمت جلو حرکت کنید. شما هر لحظه که انتخاب کنید تا دیگر با دردها، از دست رفته‌ها و چیزهایی که دوست ندارید زندگی نکنید، می‌توانید شاد باشید. زمانی که به خودتان باور داشته باشید، دیگر به تایید دیگران بر باورها و عملکردتان نیازی نخواهید داشت.

زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، به خودتان بگویید که روز فوق العاده‌ای خواهید داشت. عبارات مثبت را با خودتان چندین بار تکرار کنید و به آن‌ها باور داشته باشید. زمانی که می‌خواهید بخوابید، به خودتان بگویید که فردا روز فوق العاده‌ای خواهد بود.

بیشتر بخوانید: 8 استراتژی برای اینکه مثبت اندیشی خود را هرروز ارتقا دهید

تفکرات منفی خود را با تفکرات مثبت و احساسات منفی را با احساسات مثبت جایگزین کنید. اگر دشوار است، تسلیم نشوید. فقط ادامه دهید تا جایی که به یک عادت بی‌دردسر تبدیل شود. زمانی که ذهنیت خود را تغییر دهید و در را به روی افکار بهتر و شادتر باز کنید، زندگیتان هم مطابق با آن تغییر خواهد کرد.

اگر در حال حاضر با سختی‌ها رو به رو هستید، به آن به عنوان یک چالش نگاه کنید و با انرژی و لذت به دنبال راه حل بگردید، به جای آن که افسرده و تسلیم شوید. اگر بگویید نمی‌توانم، ذهنتان را بر فرصت‌ها می‌بندید و همان جایی که هستید باقی می‌مانید. اگر بگویید می‌توانم، ذهنتان را برای فرصت‌های جدید باز کردید و به سمت جلو حرکت خواهید کرد. اگر چیزی هست که نمی‌توانم آن را انجام دهم، آن را یاد خواهم گرفت و انجامش می‌دهم.

اگر انتظار دارید که فرصت‌ها را پیدا کنید، آن‌ها را پیدا خواهید کرد. فقط نیاز دارید که ذهنیت خود را تغییر دهید و شروع به انتظار کشیدن و باور داشتن کنید. همیشه چیزهای کوچکی در زندگی روزمره‌تان وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را به صورت دیگری انجام دهید. با تغییر آن‌ها، زندگیتان هم تغییر خواهد کرد و می‌تواند آن را جالب‌‌تر کند. با یادآوری دائم این مطالب به خودتان، در جهت ایجاد تغییرات مثبت در زندگی قدم بردارید.

بیشتر بخوانید

از ذهن خود در برابر افکار منفی محافظت کنید

پدرام

مشکلات موقتی هستند

میهمان

پرورش وتقویت ذهنیت رشد با چند راهکار ساده

نفیسه محمدی

چرا گفت‌وگوی درونی با نگرش منفی برای شما بد است؟

صحرا

چگونه در موقعیت های منفی و سخت ترین شرایط مثبت بمانیم؟

پدرام

8 استراتژی برای اینکه مثبت اندیشی خود را هر روز ارتقا دهید

پدرام

ارسال دیدگاه