...
شنبه 26 خرداد 1403
روانشناسی

ایجاد تغییرات مثبت در زندگی با روانشناسی انرژی

همه ما می‌خواهیم در زندگی تغییراتی ایجاد کنیم و همیشه به دنبال ایجاد تغییرات مثبت می‌گردیم. مانند یافتن یک شغل بهتر، یک خانه بزرگتر، یک ماشین جدیدتر، دوستان بهتر یا جدید، پول بیشتر، شریک زندگی مناسب، حل مشکلات عاطفی، زندگی موفق‌تر، غلبه بر ناراحتی‌ها، مقابله با مشکلات بهداشتی و… این لیست می‌تواند کماکان ادامه داشته باشد!

بیشتر بخوانید: چرا هیچوقت برای تغییر دیر نیست؟

نکته مهم درباره ما به عنوان یک جاندار پیشرفته، این است که ما قادر به درک این مسئله هستیم که اگر در زندگی و در مسیر پیشرفت خود دچار مشکلات و موانعی شویم، در وهله اول باید آنچه را که مانع پیشرفت‌مان می‌شود رفع کنیم. بنابراین می‌توانید با بهبود باورهای منفی که در شما وجود دارد هرآنچه را که در دنیای خود دوست ندارید به طور موثر و مثبتی تغییر دهید.

دلیل اینکه زندگی ما آنگونه که واقعا دوست داریم نیست، باورهای منفی ماست که مانع از پیشرفت‌هایی که می‌خواهیم می‌شود.امروزه ثابت شده است که برای ایجاد تغییرات مثبت و موثر در زندگی ابتدا باید باورهای اصلی و یا احساسات منفی درون خود را بهبود بخشیم. باورهایی که مانع رسیدن به اهدافی می شوند که آگاهانه سعی در دستیابی به آن داریم.

دنیای بیرونی شما، بازتابی از دنیای درونی شماست

ما همیشه احساسات مختلفی را که حاصل تجربه‌های گذشته و فراز و نشیب زندگی هستند با خود حمل می‌کنیم. همچنین می‌دانیم که سلامتی ما بیش از هر چیز دیگری در زندگی مهم است. بدون سلامتی هیچ چیز دیگری تقریبا امکان پذیر نیست. با این وجود بیشتر ما رشد و نمو خود را با عدم مراقبت صحیح از خود، نه فقط در سطح جسمی بلکه از نظر عاطفی و روانی همراه می‌کنیم.

ما معمولا از وجود این باورهای مهم و کلیدی كه می‌توانند ریشه‌های پنهانی در ناخودآگاه ما داشته باشند، آگاهی نداریم. دقیقاً مانند ویروسی که در رایانه‌ی ما اجرا می‌شود، احساسات و باورهای منفی نیز به طور خودکار در ضمیر ناخودآگاه ما جریان دارند و باعث ایجاد موانع و مشکلاتی در زندگی ما می‌شوند. ما نمی‌توانیم برنامه‌ی ذهنی خود را با موفقیت و برای مدت زمانی طولانی در سطح فکری و عاطفی بازنویسی کنیم. در عوض آنچه که لازم است این است که تغییرات مثبت در سطح عاطفی و فکری ما ایجاد شود.

همین باورهای منفی هستند که باعث ایجاد مشکلات و موانعی می‌شود که زندگی ما را به طرق مختلف محدود می‌کند و باعث می‌شود که نتوانیم بالاترین پتانسیل خود را محقق سازیم و به خود واقعیمان دست پیدا کنیم. بخشی از این درک جدید این است که ما فقط قادر به جذب چیزهای خوب در زندگی خود هستیم؛ آن هم زمانی که هیچ احساسات یا اعتقادات منفی در درون ما وجود ندارد که مانع از جذب آنها شود. این به این معناست که شرایط عاطفی بر همه جوانب زندگی ما حاکم است.

بیشتر بخوانید: چرا گفت‌وگوی درونی با نگرش منفی برای شما بد است؟

بهبود هسته ادراکی (Intuitive Core Healing) فرایندی است که به طور خاص برای ردیابی و حذف باورهای منفی عمیق در ناخودآگاه به روشی راحت و اغلب بسیار سریع طراحی شده است.

منظور از بهبود هسته ادراکی چیست؟

بهبود هسته ادراکی یک روش و سیستم درمانی جدید برای تعیین دقیق و پاکسازی احساسات و عقاید مسدود شده است. این به ما در یافتن و پاک کردن موارد منفی، و در صورت لزوم جایگزین ساختن موارد مثبت در ذهن کمک می‌کند. اساس اصلی درمان شهودی این است که هر آنچه را که در هر سطح اعم از معنوی، احساسی یا جسمی تجربه می‌کنیم، توسط احساسات و باورهای اصلی ما ایجاد می‌شود.

باورها و احساسات اصلی چه هستند؟

دقیقاً مانند رایانه، ذهن ما به معنای واقعی کلمه با باورها و احساسات “برنامه ریزی شده” است که همان باورها و احساسات اصلی را تشکیل می‌دهند. موارد منفی موانعی در زندگی ما ایجاد می‌کنند و می‌توانند به مرور زمان باعث بیماری شوند. باورهای اصلی باورهای عاطفی بسیار عمیقی هستند که اغلب ما حتی از آنها آگاهی نداریم و در سنین بسیار کمی ایجاد می شوند.

امروزه نیز محققان پی برده‌اند که ما می‌توانیم باورها و عواطف را از والدین و اجداد خود به ارث ببریم. این عواطف و احساسات از طریق حافظه سلولی به ما منتقل می‌شوند. این مورد اغلب دلیل بیماری‌های جسمی ارثی و بیماری‌هایی است که در طول نسل‌ها منتقل می‌شود.

بیشتر بخوانید : بهترین روش‌ها برای مثبت اندیشی و ایجاد نگرش مثبت

برای بهبود عاطفی چه کاری می‌توان انجام داد؟

با استفاده از تکنیک‌هایی برای یافتن و التیام این باورها و احساسات ناخودآگاه عمیق، می‌توانید عدم تعادل انرژی را در خود برطرف کرده و موارد منفی را که باعث ایجاد تغییرات منفی در زندگی ما هستند رها کنید.

با بهبود و تغییر در هسته اصلی ذهنی و یا منشأ باورهایی که در درون خود داریم، ما نه تنها احساس سلامتی بیشتری خواهیم داشت، بلکه می‌توانیم شادتر و موفق تر باشیم و روابط هماهنگ‌تر و مفیدتری خواهیم داشت.

در جلسات درمان شهودی چه اتفاقی می‌افتد؟

در این گونه جلسات، باورهای اصلی و احساسات مسدود شده ردیابی و آزاد شده و با احساسات مثبت جایگزین می‌شود. زیرا درمانگر و مراجع با هم از طریق تکنیک‌های روانشناسی انرژی به تبادل اطلاعات می پردازند. این جلسات اغلب توسط مراجعان به طرز باورنکردنی موثر توصیف می‌شوند. زیرا تغییرات مثبت و احساس قدرت داشتن، در آنها به وجود می‌آید. احساس آرامش، رهایی و احساس سبکی نیز اغلب در آنها ایجاد می‌شود.

بهبود هسته ادراکی می‌تواند به صورت حضوری یا از طریق تلفن انجام شود. زیرا در انجام این تکنیک هیچ محدودیتی وجود ندارد. در هر کجای دنیا که باشید می توانید ذهن خود را بهبود ببخشید.


بیشتر بخوانید

5 تایپ شخصیتی کمیاب بر اساس شاخص MBTI

صحرا

نگرانی ها موقتی هستند، مانند ابرهای آسمان

میهمان

چگونه با احساس طرد شدن مقابله کنیم؟

صحرا

چگونگی روبرو شدن و برخورد و تعامل با یک فرد خودشیفته

صحرا

دلایل وسواس OCD و افسانه های رایج

صحرا

علائم و نشانه‌های افسردگی در کودکان

صحرا

ارسال دیدگاه