...
سه شنبه 2 مرداد 1403
انگیزه

10 نکته برای شروع یک روز خوب

قهوه و منظره جنگل برای شروع یک روز خوب

شروع یک روز خوب چگونه است؟ شما روز خود را چگونه شروع می‌کنید؟ آیا احساس خوشبختی یا افسردگی، انرژی و یا کسالت دارید؟ آیا منتظر یک روز خوب هستید، یا به مشکلات خود فکر می کنید؟ روشی که با آن روز خود را شروع می‌کنید بر روحیه و رفتار شما و بنابراین بر نحوه‌ی ارتباط افراد با شما تأثیر می‌گذارد. همچنین در ادامه می‌تواند روز خوبی را برایتان رقم بزند و یا حتی روزتان را خراب کند.

راهکارهایی وجود دارند که شما می‌توانید برای شروع یک روز خوب از آنها استفاده کنید. افکار، نگرش‌ها و اقدامات شما بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب و بیرون آمدن از رختخواب تأثیر زیادی بر کل روز شما دارند.

دراین مقاله با 10 نکته برای شروع یک روز خوب آشنا می شوید. لازم نیست تمام این 10 نکته را به یک باره دنبال کنید. اگر برای شما اینگونه راحت‌تر است تنها یک یا دو مورد را انتخاب کرده و بعد به تدریج تعداد بیشتری از راهکارها را به آنها اضافه کنید. تلاش برای اجرای فوری و یکباره‌ همه‌ی این 10 روش، ممکن است منجر به ایجاد مقاومت درونی شود، که برایتان مفید نیست.

1. برنامه ی خود را از روز قبل آماده کنید. در یک ساعت مناسب و به اندازه‌ی کافی بخوابید.

2. پس از رفتن به رختخواب، دیگر تلویزیون را روشن نکنید. چشمان خود را ببندید، بدن خود را آرام کنید و چندین بار این عبارت تصدیقی را تکرار کنید: من می خواهم که خواب خوبی داشته باشم و خوشحال، سرحال و پرانرژی بیدار خواهم شد.

در مرحله‌ی بعد، بگذارید افکار شما بیایند و بروند. آرامش خود را حفظ کنید، به چیز خاصی فکر نکنید و با افکارتان مبارزه نکنید. این کار را تا زمانی که به خواب بروید انجام دهید.

3. هنگام بیدار شدن از خواب، این عبارت را چندین بار تکرار کنید: امروز، من یک روز فوق العاده شاد و پربار را تجربه می‌کنم.

مقالات مرتبط

4. قدرت کافی درون خود جمع کنید، از جای خود بلند شوید، با لبخندی بر لب چند ثانیه بر روی تخت خود بنشینید و سپس برخیزید.

5. پس از شستن دست‌ها و صورت، حداقل 5-10 دقیقه به تنهایی بنشینید تا مراقبه کنید. اگر معمولاً مدیتیشن می‌کنید، همان مدیتیشن معمول خود را انجام دهید.

اگر هرگز مدیتیشن نکرده اید، همین که می خواهید این کار را تجربه کنید کافیست. با پشتی صاف و چشمانی بسته یا باز روی یک صندلی بنشینید. بدن خود را آرام کنید و سپس نظاره گر افکار خود باشید که می‌آیند و می‌روند. فقط آنها را تماشا کنید، انگار که متعلق به شما نیستند. سعی نکنید آنها را دنبال کنید و با آنها مبارزه نکنید.

6. اگر برای ورزش کردن یا پیاده روی صبحگاهی وقت دارید که بسیارعالی است، در غیر اینصورت، برای چند دقیقه چند تمرین ساده را انجام دهید. هر تمرینی می‌تواند مفید باشد. با این کار اکسیژن بیشتری وارد ریه‌هایتان می‌شود و جریان خون شما را تقویت می‌کند.

7. گفته می‌شود که صبحانه مهمترین وعده‌ی غذایی روز است. صبحانه به شما قدرت و انرژی کافی می دهد تا روز خود را به خوبی شروع کنید. بنابراین، چیزی برای خوردن آماده کنید و اگر وقت ندارید، چند دقیقه زودتر بیدار شوید تا بتوانید یک وعده غذایی سبک برای خود تهیه کنید. اگر صبحانه بخورید، احساس انرژی بیشتری خواهید کرد و مغزتان بهتر عمل می‌کند.

8. قبل از رفتن به محل کار، چند نقل قول الهام بخش را بخوانید. ایده‌ی خوبی است که آنها را روز قبل آماده کنید. اینها می‌توانند هر نوع نقل قولی باشند که به شما انگیزه و امید می‌دهند. شما می‌توانید هر روز عبارات انگیزشی مختلفی را بخوانید، یا می‌توانید همان جمله‌های قبلی را هر روز تکرار کنید.

9. در مسیر رسیدن به محل کارتان مودب و خوش رو باشید. لبخند بزنید و به افرادی که می‌شناسید سلام کنید. سعی نکنید آنها را نادیده بگیرید یا چهره‌ای نامهربان به آنها نشان دهید.

10. وقتی به محل کار خود رسیدید و درست قبل از ورود، این جمله‌ی را در ذهن خود تکرار کنید: من خوشحال و آرام هستم. امروز یک روز شگفت انگیز و پربار برای من خواهد بود.

سخن آخر

این نکات باعث می‌شود شما احساس بهتر، مثبت‌تر و شادی و انرژی بیشتری داشته باشید. هنگامی که خوشحال و مثبت هستید و روحیه‌ی خوبی دارید، این ارتعاشات را به اطراف خود نیز منتقل می‌کنید و در نتیجه بر سایر افراد و محیط خود نیز تأثیر خوبی خواهید گذاشت. شروع یک روز خوب بر ادامه‌ی روز شما تاثیر چشم‌گیری دارد. پس این نکات را به خاطر بسپارید و از آنها در زندگی خود استفاده کنید.


بیشتر بخوانید

آیا احساس شکست می کنید؟ 10 نکته برای شروعی دوباره

صحرا

چطور انگیزه و علاقه خود را حفظ کنیم؟

پدرام

بهترین روش‌ها برای مثبت اندیشی و نگرش مثبت

پدرام

اصلی ترین مزایای آموزش آنلاین و مجازی، معرفی بهترین منابع آموزش آنلاین

صحرا

چگونه کارها را به صورت کارآمد انجام دهیم؟

پدرام

31 راه برای رهایی سریع ذهن از افکار منفی

پدرام

ارسال دیدگاه